Skocz do zawartości

Moje pierwsze letnie buty


mohican

Rekomendowane odpowiedzi

A niech Cię ... mohican, tego się nie spodziewałem :respect:

 

Jak to faktycznie pierwsza Twoja próba z tego typu obuwiem to dla mnie jesteś MAJSTER :hi:

Ja nie jestem kompetentny, ale dla mnie sam pomysł, kolory i łączenie materiałów EXTRA :)

 

Jeżeli ma iść w stronę klasyki (tak akurat lubię) to do dopracowania przede wszystkim kopyto i noski.

 

Kopyto widziałbym tu smuklejsze, "wytalionwane" - szukając inspiracji u Januszkiewicza, Kielmana, Lobba czy innych wielkich:

http://www.wbutach.p.../12-eleganckie/

 

I kwadratowym noskom mówię zdecydowane NIE.

Początkowo myślałem, że jest z tym lepiej, ale na tej fotce wyraźnie widać kwadraturę:

mohican noski.jpeg

 

Oczywiście to tylko moja opinia (amatora, który nigdy nic nie uszył) :)

 

SZACUNECZEK i trzymam kciuki za kolejne realizacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem kompletnym amatorem, któremu w dodatku wydaje się że coś mu się wydaje - powiem:

Chociaż nie jestem wielbicielem brązów tu akurat całkiem fajnie się to komponuje. Oczywiście użyłbym innego koloru skóry ale... dlaczego nie właśnie taki? Koniec końców to TWOJE buty. To buty na zamówienie czy na własny użytek?

Ręcznie robione buty - wybacz @nie_problem - to nie koniecznie buty klasyczne. Te oczywiście doskonale zrobione są klasą samą w sobie. Tu - jak mi się zdaje - jest codzienny but. Ładny, chyba jednak bardziej elegancki od zwykłego półbuta jakich wiele na nogach. Oczywiście elegancja i komfort na co dzień są wskazane. Nie oszukujmy się jednak. Nie jest to pospolite w sensie noszenia na co dzień ręcznie robionych eleganckich i nie ukrywajmy dosyć drogich butów.

Kwadratowe noski wg. mnie komponują się tu całkiem fajnie. Nie wiem na ile to przemyślana koncepcja na ile kształt kopyt jakie kolega posiada, ale wyszło - jak dla mnie - całkiem fajnie.

Jak dla mnie - laika - buty zrobione bardzo fajnie. Pewnie są niedociągnięcia. Mógłbym o nich mówić, kiedy przechodziłbym w nich co najmniej miesiąc. Gratuluję. To naprawdę kawałek fajnego obuwia.

 

ps. Fajnie gdyby kolega postarał się "o małą" fotorelację z prac "konstrukcyjnych". Może przy następnych?

Edytowane przez makowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to pierwsze twoje buty to egzamin mistrzowski masz z głowy, Moje gratulacje!.Co prawda domyślam się że nie wstałeś rano i postanowiłeś od dziś zostać szewcem?. Bardzo ładne szycie.

Co prawda zgadzam sie że wytaliowne wyglądały by dodatnio ale to kwestia gustu.

Mam pytanie?, nie żebym się czepiał szczegułów ale co to za pasek brązowy na środku zapiętka?

Kołki w podeszwie to raczej dla ozdoby ? raz że rzadko, dwa że podpodeszwy z miękkiego wtórnika.

 

Jak to się tu mówi szacun :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość DRATEWKA975

Jak to pierwsze twoje buty to egzamin mistrzowski masz z głowy, Moje gratulacje!.Co prawda domyślam się że nie wstałeś rano i postanowiłeś od dziś zostać szewcem?. Bardzo ładne szycie.

Co prawda zgadzam sie że wytaliowne wyglądały by dodatnio ale to kwestia gustu.

Mam pytanie?, nie żebym się czepiał szczegułów ale co to za pasek brązowy na środku zapiętka?

Kołki w podeszwie to raczej dla ozdoby ? raz że rzadko, dwa że podpodeszwy z miękkiego wtórnika.

 

Jak to się tu mówi szacun :good:

pasek jest poto aby bolało po całej lini ścięgna Achilesa .Ogulnie wykączenie zapiętka pomyłka pozmarszczany materjał .OBUWIE DLA PRAWDZIWEGO TWARDZIELA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.