Skocz do zawartości

NIE WYRZUCAJMY STARYCH MASZYN I URZĄDZEŃ SZEWSKICH


Rekomendowane odpowiedzi

3e541623eeac7fc1.jpg

 

KOLEKCJONUJE I ZBIERAM NIE WIEM CZY FOTA MOICH ZARDZEWIAŁYCH DIAMENTÓW SIĘ POKAŻE TO JEST KAWAŁ HISTORII NASZEJ SZEWSKIEJ I SZKODA BY TO WSZYSTKO NA ŻYLETKI PRZEROBILI SAM JUŻ PRACUJE NA NOWOCZESNYCH MASZYNACH ALE STARE NARZĘDZIA I MASZYNY W MIARĘ MOICH MOŻLIWOŚCI PRZECHOWUJE A I NIERZADKO ZDARZY MI SIĘ Z NICH KORZYSTAĆ .

Obraz 1114.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :):right: Przeniosłem wątek w bardziej pasujące miejsce, bo to jednak Off Topic wcale nie jest.

 

:hi:

Maszyny WoW - tylko lepsze fotki i coś o nich faktycznie by się przydało.

 

Dosłownie 2 dni wstecz odwiodłem mamę od wyrzucenia 50-letniego Singera na śmietnik. Nie jest to jeszcze zabytek pewnie, ale maszyna z którą zawsze kojarzy mi się dom rodzinny. Dziadkowego Singera (zdecydowanie starszego) niestety już ktoś ... oddał lub sprzedał za butelkę ... :( Nie mam pojęcia, ale wściekłem się niemiłosiernie :(

 

Dołączam się jednak do apelu - nie wyrzucać !!!

A jak oddać, to w dobre ręce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten Pfaff to taki strasznie stary to chyba nie jest. Znalazłbym zastosowanie dla takiego kawałka "złomu". Oj znalazłbym. Za "złomy" w stylu owego Pfaffa (identyczna główka, maszyna słupkowa silnik siła) trzeba wybulić koło półtora kawałka. Zdążają się oferty - jak dla mnie - całkowicie oderwane od rzeczywistości. I nie jest to domeną naszego Alle coś tam. Pozostałe [beeep]eje także obfitują w szokujące ceny maszyn. Ostatnim obserwowanym (niestety tylko) przeze mnie cudeńkiem jest Pfaff 368-261 za 880 ewro. Horror.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona maszyna mojej żony która mi dzielnie pomaga w moim szewskim interesie zamki zwęzenia poszeżenia jakis czas pracowalismy na Textimach ale ADLERY wygrały stare ale jare !!!!!!!!!

Obraz 054.jpg

Edytowane przez nie_problem
Prośba o pisanie domyślną czcionką - rozmiar 36 czyta się jak ogłoszenie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno z moich ulubionych urządzeń pewnie mało znane marki FROBANA tnie wszystko skóre gume każdej grubośći na pasy jak i przy bućie mało tego ten nóż na dole szarfuje skóre i gume i to szarfuje na picobello prawie nie trzeba poprawiać na drasarce jak ma to miejsce na gotowych paskach na szpice do naprawy w sklepach szewskich jeżeli kogoś interesują takie urzadzenia mam jeszcze kilka w zanadrzu i je pokaze jestem fanatykiem róznych urządzeń szewskich .

Obraz 104.jpg

Obraz 103.jpg

Obraz 105.jpg

Obraz 106.jpg

Edytowane przez nie_problem
: Proszę używać domyślnego rozmiaru czcionki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym prosił o odrobinę historii do tych maszyn - bo każda jest jak twoja pieszczotka widzę .

 

 

Natomiast plotka krążąca pomiędzy administratorami tego forum ,głosi że jakiś gość z Leszna prawdopodobnie dostanie chyba swój dział gdzie otworzy wszystkim okno na świat szewców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historie tych maszyn sa rózne napewno wszystkie są pochodzenia niemieckiego polskich takich patentów nie spotkałem nie sa tez jakimis wartościowymi antykami Cenie w nich przede wszystkim funkcjonalność większość z nich sam osobiście wyszperałem na niemieckich serwisach aukcyjnych najcześćiej znajduje cos co wystawił syn po zmarłym ojcu szewcu jemu nie zależy jak ktoś tego nie kupi to to po prostu oddaje na złom ja śię staram takie rzeczy wynajdować a wyjazd po takie sprzęty to już naprawde przygoda i ryzyko może mala relacja jak wyćiągaliśmy maszyne szewską z trzeciego pietra w samym centrum Duseldorf musielibyśćie wiedziec jaki stres przezyłem gdy przyjechałem na miejsce a maszyna okazało śie ze stoi na trzecim piętrze i to moja sprawa jak ja ją wyćiągne Naprawde szacunek dla niemieckich strażaków dzieki nim ten sprzet wytargałem to była jedna z najwiekszych maszyn jakie przywiozłem!!!!!! Naprawde piekny Mebus mi troche posłużył znalazłem coś nowszego póżniej oczywiśćie maszyna poszła dalej w dobre rece do szewca do Zawiercia i posłuzy dlugie lata a miała byc poćieta!!!!!!

Obraz 1131.jpg

Obraz 1132.jpg

Obraz 1129.jpg

Obraz 1130.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za paliwo zrobili sobie coś w rodzaju cwiczen na wysokościach nie wpadl bym na to i wróćił z kwitkiem a koszt takiego wyjazdu wiadomo gdyby nie to ze naprzeciw tej kamienicy mieli baze podejrzewam że też oni tego mebusa tam wpakowali ale po kilkudzieśięćiu latach kto by o tym pamietał !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie minie Cię to Schustler - przyjaciół mam w Rawiczu których mi mus odwiedzić ;)

Zbieraj zatem ścinki skór bo będziesz musiał mi pomóc coś u Ciebie zmajstrować .

 

P.s.

Plastry też szykuj :D

Wodę zupełnie nie utlenioną wezmę sam ze sobą i człowieka co nam poleje - legniemy się na podłodze więc nie pękaj o nocleg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka maszyn to znalazłem ogłoszenie o sprzedaży kilku maszyn za - tak mi się wydaje, ale mogę się nie znać - rozsądne pieniądze. Jest nawet podobny słupkowy Durkopp do tego Pfaffa jakiego kolega zamieścił w swoim poście za 350 zeta. Okazja panowie: http://tablica.pl/of...we-ID1LG2N.html :good:

Edytowane przez makowiec
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stylu Retro ktoś pytał Czyszczareczka w stylu RETRO marki Frobana ciekawa nie pracowałem na niej wpadła mi przypadkiem w ręce troche mi zawadza w garazu jak by sie ktos chciał zaopiekować.!!Ciekawa kostrukcja ma podobno 40 lat postaram sie poszukac jakies tabliczki na niej żeby wiek sprawdzic jak na 40 lat dość sprawna już z pasem Niemcy byli genialni

Obraz 006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.