Skocz do zawartości

Buty damskie za 8 złotych - jak to możliwe


Gość marakesch

Rekomendowane odpowiedzi

Odwiedziłem dziś moją babcie i skoczyłem na targowisko, żeby zrobić jej ulubione zakupy. Przy okazji przyjrzałem się, co na stanie mają sprzedawcy obuwia. Wśród nich byli Wietnamczycy (chyba, bo prawdę mówiąc mogli to być też Chińczycy albo coś w tym stylu). Moją uwagę zwróciły damskie półbuty, czarne, brąz i popel, które kosztowały 8 złotych. Było tego całe mnóstwo. Oczywiście trudno mówić o czymś takim jak "design" czy jakość, ale za 8 złotych nie można spodziewać się właściwie niczego. Tymczasem te buty są, jakoś się prezentują i nawet jak mają posłużyć miesiąc to tym, którzy w nich chodzą to się opłaca. Ale pytam sie jak to możliwe, że buty kosztują 8 złotych. Coś wziął producent, pośrednicy, marże ma sprzedawca. Ile więc musiało kosztować ich wytworzenie, skoro opłaca się je sprzedawać poniżej 2e za parę? Któs mi to wytłumaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wschód jeszcze nie raz Cię zadziwi :)

W którymś odcinku Dragons Den Pani, która produkowała duże Puzzle dla dzieci, o ile dobrze pamiętam sprzedawała je za kilkadziesiąt PLN. Koszt produkcji bodajże 4,5 PLN. Kiedy jeden z prowadzących zapytał czy dowiadywała się ile wynosi koszt produkcji w Chinach, odpowiedziała, że 0,50 PLN. Mogłem coś pomieszać, ale no mniej więcej chyba takie różnice były.

 

Poza tym tam standardowo wycieka masa towaru, sporo lewej produkcji nawet w firmowych fabrykach. Ktoś gdzieś pisał, że nie raz produkowano podróbki w tych samych fabrykach, w których szyto oryginalne obuwie... no generalnie cuda wianki ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób numer sprzedawcy i poproś o fakturę B) Miejsca typu Wulka Kosowska są dla mnie ekonomicznym ewenementem.

 

W Azji praca za kubek ryżu nie jest stwierdzeniem czysto przysłowiowym. Ciekawe co w sobie ma ta skóra. Moja żona kiedyś połasiła się na tani but na chwilę ... skończyło się barwiącą podszewką i alergią na stopach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o okazje cenowe, to ku przestrodze ... może podsumowanie artykułu:

 

...

Uważajcie, co kupujecie. Nie dajcie się chińskiej tandecie. Dla nich to tylko jedna para butów z toksycznym klejem. Dla mnie to zniszczony kawałek życia.

 

W załączniku przesyłam zdjęcia, może przypomnicie je sobie przy następnym zakupie produktu z metką "MADE IN CHINA".

 

Całość pod linkiem - uwaga! Dość mocne zdjęcia:

http://www.papilot.p...y-mi-zycie.html

 

Sama metka MADE IN CHINA jeszcze o niczym nie świadczy (bo kto dziś tam nie produkuje), ale cena jaką podałeś ... mocno niepokoi.

Edytowane przez e-sportowe.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-sportowe.pl ale wiesz, to równie dobrze mogło być jakieś uczulenie, niekoniecznie związane z ceną samego buta. Mnie po prostu szokuje bardziej mechanizm ekonomiczny. Ktoś dostarcza materiał do produkcji i chce zarobić, ktoś je produkuje i też chce zarobić, płyną do nas z Chin statkiem i armator też chce zarobić, buty trafiają do Wólki albo innej fajnej miejscówki - transport chce zarobić i hurtownik chce zarobić, wreszcie bierze je sprzedawca, który - też chce zarobić. Niech każdy narzuca tylko 10% marży, nie no to jest niemożliwe po prostu, a przecież nie dopłacają do interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację - kwestia jeszcze wielkości zaangażowania .

Układ jest poniekąd prawie mafijny wg mnie - cena z kosmosu niska - zalew towarowy niemożebny - w gruncie rzeczy jeśli parlament się nie ocknie w postaci cła zaporowego dla takich machinacji - NIE POWSTANIE ŻADNA GAŁĄŹ PRZEMYSŁU W POLSCE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

targ targiem,ale moja znajoma mówiła, że widziała buty po 8 zł w normalnym sklepie obuwniczym. Były tam bytu równo za 100 zł, 60 zł, i za 8 zł. A wyglądem te buty praktycznie się od siebie nie różniły. Wec pytanie skąd taka rozbieżność cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, Wschód Wschodem, wcale nie jest już takim ekonomicznym eldorado. Dlaczego masowo duże koncerny wychodzą z Chin? Wczoraj czytałem o krajach, w których pracownicy fabryk dostają 150 zł miesięcznie! Mając jeden dzień wolny w miesiącu zarabiają około 5 zł na dzień. Tutaj jest pies pogrzebany i dowód niskich cen. Inna sprawa, że nie ma tutaj mowy o jakichkolwiek podatkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sorry za porównanie, ale za 8 złotych to można kupić buty nieboszczykowi, już mu nie zaszkodzi toksyczny klej. Nie ma co się łakomić na dalekowschodnie badziewie, które nie dość, że za chwilę się rozleci, to jeszcze może struć. Po co to komu? :no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.