Jump to content

Najdroższe buty na świecie


Guest art
 Share

Recommended Posts

b58b613b7c34b030877b01c1caafb2a1.jpg

 

 

Tych szpilek nikt nie powinien nigdy założyć. Są zbyt cenne. Prawdopodobnie nikt nie będzie ich w stanie nawet kupić. A jeśli szejk albo książę sięgnie do kieszeni i kupi swojej ukochanej złote szpilki za 630 tysięcy złotych, jej stylistki i pokojówki powinny zadbać, by ziemia, po której stąpają najcenniejsze buty świata, była usłana różami.Buty projektu Brytyjczyka Christophera Michaela Shellisa pojawiły się na rynku pięć miesięcy temu i do tej pory nie znalazły nabywcy. Nie dziwi nas to, chociaż nie pogardziłybyśmy sandałkami ze złota wysadzanymi 2200 diamentami. Na całych butach można zobaczyć 30 karatów szlachetnych kamieni. Buty zostały stworzone przez rzemieślników w temperaturze ponad 1000 stopni. To brzmi jak proces wykuwania złotych atrybutów greckich bogów. Zastanawiamy się, czy buty kiedyś znajdą nabywcę. Niezależnie od astronomicznej ceny, są na pewno szalenie niewygodne i ciężkie. Nie chciałybyśmy nosić na stopach złota. Projektant tłumaczy, że chciał stworzyć "biżuterię dla stóp. Jeśli ktoś znajdzie je za tysiąc lat, potraktuje je jak skarb". Chyba nawet dzisiaj można je potraktować jako skarb. Na pewno bardziej niż buty do noszenia. Buty będzie można zobaczyć na wystawie Artbox in the Mailbox w Birmingham od 16 kwietnia.

Źródło: kimono.pl

 

Co sądzicie o tych butach? Czy chciałybyście mieć takie w swojej kolekcji? Czy są naprawdę cudowne i osobliwie piękne czy raczej są przejawem kiczu? Zapraszam do wyrażania swoich opinii.

Link to comment
Share on other sites

To już nie chodzi o walory użytkowe, tylko wiesz bardziej sztukę i lokatę kapitału. Buty nie do chodzenia, tylko do pokazywania. Niedawno w jednym z wątków były buty, też damskie, które kosztowały chyba coś koło 20 tysięcy złotych i to było spore przegięcie, ale to? Nie wiem, jak to nazwać. Z drugiej strony - kto zabroni bogatemy bogato żyć? Być może nawet jest jakiś rynek na tego typu produkty.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czy chciałabym je mieć?

Sama nie wiem. Jeżeli miałabym je dostać za darmo to pewnie, zawsze można je sprzedać i kupić sobie n-tą liczbę innych bucików <3

Jednak jeżeli miałabym tyle pieniędzy i miałabym zapłacić z własnej kieszeni, to raczej nie byłabym zainteresowana.

Są piękne, jednak szkoda pieniędzy. To tylko, a może AŻ buty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.