Skocz do zawartości

Jak odróżnić buty oryginalne od podrobionych?


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłam adidas gazelle

Fajne i w dobrym kolorze :)

 

ponieważ na metce jest made in vietnam

A jakiego napisu się spodziewałeś?

Adidas, podobnie jak cała reszta tego typu marek produkuje na dalekim wschodzie - tam gdzie najtaniej. Made in Vietnam, China ... to dziś standard. Szczerze mówiąc od lat nie widziałem butów znanych marek produkowanych u siebie.

 

widać klejenia

Zrób fotki i podeślij na początek sprzedawcy zgłaszając zastrzeżenia, jeżeli faktycznie odbiega to od normy. Możesz obuwie zwrócić w ciągu 10 dni bez podania przyczyn, możesz ze względu na wadę domagać się rabatu ... opcje są różne. Ale wystający klej również nie jest dowodem na to, iż buty nie są oryginalne. Miej świadomość, że to masowa robota i nierówności, klej to dziś dość powszechne niestety :(

 

Podany był nip i regon dostałam paragon. Ale wykonanie pozostawia do życzenia.

Masz zatem pewność, że możesz spokojnie reklamować, zwrócić obuwie lub domagać się rabatu. Gdybyś kupił u firmy bez danych, których sporo na aukcjach byłbyś NIGDZIE.

 

Dodatkowo nie ma znaku adidas z tyłu

To wiedziałeś przed zakupem, bo widać to dokładnie na fotkach :) Taki model. Kto powiedział, że musi być logo z tyłu? :)

Popatrz sobie na inne oferty tego modelu i zwróć uwagę, że żaden nie ma logo z tyłu. Gdyby Twój miał, to dopiero powinieneś się niepokoić :)

http://allegro.pl/li...1&string=G16183

 

ani w środku na wkładce

A po co? I tak się przetrze :)

 

Generalnie spokojnie. Myślę, że raczej masz oryginalne buty, ale jeżeli ten klej faktycznie jakoś mocno przeszkadza to konsultuj sprawę ze sprzedawcą lub po prostu zwróć powołując się na ustawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem numery i niby zgadzają się z oryginalnymi ale mam wątpliwości ponieważ cena jest bardzo niska. Proszę o pomoc

 

http://allegro.pl/ni...3389943012.html

 

i

 

http://allegro.pl/s62-nike-air-max-90-wyprzedaz-roz-40-do-45-r45-i3378555506.html

Edytowane przez krzysztof9136
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotek raczej nikt ze 100% pewnością tego nie stwierdzi. Proponuję trzymać się zasad, o których mowa w tym wątku co 7 postów :)

 

Proponuję kupować tylko od sprzedawców wiarygodnych, czyli takich u których ewentualnie będzie można dochodzić swoich praw:

 

Dla mnie wiarygodną firmą jest ta, która zawiera na aukcjach lub swoich witrynach internetowych:

 

Dane Firmy

-Nip, Regon,

-Nazwa firmy,

-Adres,

-Telefon stacjonarny,

-Adres sklepu na ulicy

Informację o możliwości otrzymania faktury VAT

Lokalizację firmy możliwą do osiągnięcia - tzn, nie "INTERNET", nie "USA" ... Dołączona grafika Polski adres, pod który można w każdej chwili dotrzeć.

 

Dopiero później patrzę na komentarze i oceny. Przed zakupem zawsze można się z wiarygodnym sprzedawcą skontaktować i zapytać o źródło z jakiego pochodzi towar. Jak zacznie kręcić to można się zastanawiać. Jeśli otwarcie mówi, że współpracuje z Nike Polska, Adidas Polska, Puma Polska ... lub importuje z wiarygodnego źródła, ewentualnie pali się do okazania skanów faktur na dowód to szafa gra Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamsson

Witam Was. Ostatnio kupiłem buciki no i, oczywiście jak to ja, po czasie, zacząłem się zastanawiać czy są oryginalne. Niby wszystko jest ok, ale zaniepokoiło mnie parę rzeczy: towar wysłany prosto z kraju produkcji (w tym przypadku - Wietnam) i dość niska cena jak na air maxy (niecałe 300 PLN). Potrzebuję pomocy, bo po prostu nie znam się na tym a chciałbym wiedzieć jak to z tym jest. Ludzie mówili o numerze kategorycznym umieszczonym na metce buta, jak i zarówno na pudełku od butów, oczywiście sprawdziłem to w Google i wszystko jest w porządku, wyświetliło mi wyniki tych butów, które właśnie trzymałem w dłoni (numer kategoryczny: 378830-161). No ale czytałem różne artykuły mówiące o całym tym "lewym" obuwiu, które wzbudziły moje podejrzenia. Powiedzcie mi, jak to jest z tymi butami, napiszcie mi wszystkie możliwe sposoby sprawdzenia oryginalności tych butów jakie tylko znacie, opiszcie mi cały ten system "max air" i pomóżcie mi w całej tej sprawie. Będę niezmiernie wdzięczny i proszę o szybką pomoc!

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Siema. Mam problem z airmaxami. Dzisiaj dostałem paczkę i zastanawiam się czy nie są to podróby. Martwią mnie dwie rzeczy:

1. NIE DOSTAŁEM RACHUNKU! Nie wiem dlaczego ale gość nie dał mi rachunku, już do niego dzwoniłem i powiedział, że go doślę, więc nie będzie z tym chyba problemu.

2. Drugą rzeczą jest to, że na języku ta metka Nike jest niebieska, a na innych zdjęciach jest biała. Tutaj fotki:

 

 

 

Nie mogę wstawić linku do zdjęć :/

 

 

DSC_1247.JPG

 

 

DSC_1248.JPG

 

 

DSC_1249.JPG

 

 

DSC_1251.JPG

 

 

 

 

Skopiujcie sobie te linki do przeglądarki bo inaczej nie mogę wkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.