Jump to content

Jakie najwyższe szpilki miałaś na nogach


Guest art

Recommended Posts

Pytanie jak w temacie. Ile centymetetrów miały najwyższe szpilki, które miałaś na nogach? Czy lubisz tak wysokie szpilki i czy wygodnie Ci się w nich chodzi? Zapraszam do postowania.

Link to comment
Share on other sites

Odnalazłem informację o najwyższych szpilkach na świecie:)

 

 

Rumuński projektant obuwia Mihai Albu, nazywany w swoim kraju "architektem butów", musi kobiety bardzo kochać albo bardzo nienawidzić. A może jedno i drugie, bo z jednej strony wymyśla im futurystyczne, oryginalne buty wzięte niczym z sennych marzeń, z drugiej, wyposaża je w niebotyczne obcasy. 15-centymetrowe szpilki, które dotąd były uważane za najmodniejsze, to zdaniem Albu za mało - około 2 razy za mało. Dlatego szpilki jego projektu mają... 31 centymetrów!

Przykładowe buty o tej wysokości składają się z trzech czarnych koturnów, pomiędzy którymi znajduje się czerwona kulka - dopiero na ich szczycie projektant umieścił właściwy sandał.

W swoich projektach Albu łączy matematykę, architekturę i sztukę i tworzy buty przypominające rzeźby. Do ich wykonania używa francuskiej skóry, inkrustuje je drogimi kamieniami, biżuterią, lusterkami, piórami.

Średnia cena butów wykonanych przez rumuńskiego wizjonera to około 5 tysięcy złotych, więc przeciętna Rumunka, do której portfela trafia co miesiąc około 1500 zł, raczej nie może sobie na nie pozowlić. Mimo to Albu chwali się dziesiątkami zamówień, bo, jak twierdzi jego szpilki spełniają odwieczne marzenie kobiet o niebotycznie długich nogach i wąskiej talii.

Źrodło: ofeminin.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

moje nogi strasznie się męczą przy dłuższym chodzeniu w 9 cm... Ma ktoś jakieś sposoby, żeby stopa tak bardzo nie bolała, jak nosi się wysokie obcasy? slyszalam ze to kwestia przyzwyczajenia ale moje nogi od kilku lat sie przyzwyczaić nie mogą i wytrzymuję tak max 40 min i musze je sciagnać choć na chwilę, bo dostaje skurczy :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.