Skocz do zawartości

Korki piłkarskie dla dziewczyn?


Gość marakesch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, naszła mnie taka myśl po rozmowie ze znajomkiem, który ma córkę w wieku późnoszkolnym, która trenuje w klubie piłkę nożną dla dziewczyn. Mówił, że dziewczyny wspólnie ściągały dla siebie korki z Anglii, bo u nas albo nie ma odpowiedniego obuwia do grania, albo korki są "chłopięce". Nawet nie wiedziałem, że korki czymś się różnią w zależności od płci. Jak macie jakiegoś linka do sklepu w PL to podrzućcie, przekażę koledze, pewnie będzie wiernym klientem, bo córa całkiem nieźle sobie poczyna na boisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu bodajże mieliśmy w ofercie damskie piłkarskie buty. Niestety prawda jest taka, że nie ma zainteresowania w temacie. Z tego co pamiętam, wyprzedaliśmy w końcu dopłacając nieco do interesu.

 

Wydaje mi się, że piłka wśród dziewcząt to jednak jeszcze zbyt mało popularna dyscyplina u nas.

 

Jest jednak opcja - dziewczęta zazwyczaj kupują korki, turfy i halówki piłkarskie w wersjach Junior - oznaczone jako JR, K (w zależności od marki) - ta rozmiarówka z reguły pokrywa się z damską - od rozmiaru 34 do 40.

 

Więc można i w ten sposób :)

 

W załączeniu damski model Adidas Absolado TRX W (już niedostępny - zamieszczam, by pokazać, że coś się jednak próbuje robić w tym kierunku ).

 

pozdrawiam

img1427.jpg

img1421.jpg

img1422.jpg

img1423.jpg

img1424.jpg

img1425.jpg

img1426.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za moich czasów takie rzeczy jak obuwie zapewniał klub, tak jak zapewniał stroję, piłki i inne [beeep]erele. Chyba to albo amatorka albo na początku organizacji. Chyba klubowi łatwiej byłoby zamówić powiedzmy 50 par obuwia dla dziewczyn (licząc po 2 pary na głowę, bo pewnie ze 25 dziewczyn tam trenuje, skoro 11 musi grać a jeszcze 6 siedzieć na ławce rezerwowych). Nie dość, że wybraliby jednolite kolory i wzory to jak sądzę przy 50 parach można niezły rabacik dostać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluby to zapewniają cokolwiek na poziomie profi i półprofi. A jak myślisz, jakieś juniorki dziewczyny mogą na to liczyć? Rodzice nie dość, że buty kupują, ciuchy, to jeszcze na odnowę biologiczną się składają, masaże i odżywki, O jakimś transporcie na mecze nawet nie wspomnę. Dobrze, że to liga juniorek, to jeżdżą tylko po województwie. Więc gdzie tu opcja na kupowanie 50 par butów dla dziewczyn, stary zejdź na ziemię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem Wam to co sam zasłyszałem od znajomych, którzy wiodą żywot emigranta.

  • Skandynawia - rodzice w wybrane weekendy wraz z dziećmi w centrum miasteczka sprzedają ziemniaki, warzywa, inne najzwyklejsze rzeczy, prowadząc jednocześnie festyn i zbiórkę pieniędzy. Pieniądze ze zbiórki i ze sprzedaży przeznaczane są na sprzęt lub obozy treningowe. Kilka takich weekendów i kasa jest.
  • UK - dzieci w marketach w wybrane weekendy pakują przy kasach ludziom zakupy do toreb, a Ci wedle uznania wrzucają do puszki. Pieniądze zebrane w takich akcjach idą na sprzęt lub obozy treningowe.

W klubach często publiczne pieniądze się rozpływają, ale bywa, że kluby po prostu nie dają rady, bo kto dziś daje?

Ale może trochę własnej inwencji, zaangażowania w porozumieniu z klubem. Radocha i zabawa dla dzieci, dla których to jednocześnie pierwsze doświadczenia związane z odpowiedzialnością i pracą, dla rodziców szansa, by w końcu z dziećmi spędzić trochę czasu, a ludzie na pewno docenią taką inicjatywę, bo zaangażowania i chęci ostatnio w nas bardzo mało :)

 

Nie ma co czekać, aż klub się obudzi. Jak nie będzie impulsu to nic się nie zmieni :)

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do butów - dzieczyny grają zwykle w tych samych co chłopcy, no moga poszalec z kolorami, choć wśród młodych piłkarzy - chłopaków panuje moda na kolorowe buty - np. nIke Mercurial - takie CR7 promuje.

Pozwolę sobie klika zdjęc umieścić:

nike-jr-5-five-elastico-006.jpg

 

i wspomniane wyżej mercuriale:

nike-mercurial-vapor-superfly-ii-tf-soccer-shoes-rose-black-3945nkensoccershoes029.jpg

 

 

bardzo dziewczyńskie:)

 

I teraz coś na temat pieniędzy w klubie i ile ich przeznacza się na szkolenie młodzieży. Wiem, jak sprawa wyglada od podszewki, bo: mój ojciec był bardzo długie lata trenerem trampkarzy i juniorów w jednym z czołowych klubów w POlsce - obecnie w pierwszej 5 ekstraklasy . Pieniądze były tylko w latach 80 - tych - kiedy kopalnie mogły finansować wszelkie potrzeby klubów, potem już tylko linia pochyła, coraz mniej pieniędzy, nie tylko na sprzet dla młodych piłkarzy, ale tez na wybagrodzenia dla trenerów. Nie w kazdym klubie jest taka sytauacja, ale tam gdzie klub stać na wiele jest zaledwie klika - to wyjątki.

 

A teraz z perspektywy rodzica: mój syn trenuje piłkę w klubie drugoligowym. Klub finansuje nam: boiska, hale zimą i transoprt na ligowe mecze - w tym roku mamay ich 24 - po 12 na sezon. I tyle, sprzet, dojazd i udział w turniejach- wpisowe na turnieje, których jest czasem nawet 2 w miesiącu, obozy dwa razy w roku to wszytsko finansują rodzice. Oprócz tego klub pobiera 30 zł opłaty miesięcznej.

 

Mamy fajnego - bardzo obrotnego trenera, który potfari ąłatwić takie hale spotowe - na zimę - w których możliwa jest gra, bo klub oferuje mała salke gimnastyczną - gdzie mozna przeprowadzić ewentualnie jogę - i to tylko pozycje stojace :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Dużo zależy od wieku dziewczynki oraz części sezony, w którym będzie używać butów (czy na lato, czy na zimę). Miałem podobny problem z doborem odpowiednich butów dla mojej córki - to totalnie nie mój sport, ale co zrobić, córka jest wielką fanką piłki nożnej. W sklepie doradzili nam Buty adidas Nemeziz .1 FG J EH0574.

2_EH0574.jpg

Kolorystycznie "pasują" pod dziewczynkę no i są ponoć bardzo wytrzymałe (przeznaczone głównie na zimę). Znajdziesz je przykładowo tutaj:

... SPAM ... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.