Skocz do zawartości

Buty do tańca - breakdance, bboying, hiphop


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę udawał, że na tym się znam ... znaczy się na tańcu :) Breakdance zawsze robił na mnie wrażenie i widziałem wiele pokazów na wysokim poziomie na żywo, ale sam to się do tańca w ogóle nie nadaję :)

 

Ale trafiłem na ciekawy tekst, zatem dzielę się, a może ktoś bardziej oświecony rozwinie nam tu temat.

 

5 powodów dla których warto mieć 5 par butów

 

Kiedyś Alien Ness opowiadał nam o nurcie i stylu, który powstał na Bronxie. Tak jak wiele gangów miało swoje zasady lub kolory ubiorów tak on wyróżnił BRONX STYLE jako coś co jest typowym stylem hip hopowca co miało oddawać pewien hołd oraz pamięć o tym że hip hop pochodzi właśnie z Bronxu. Jedną z zasad tego stylu są białe buty kontrastujące z całą resztą ubioru.

 

Cała notka poniżej:

Hehe. Wiem że niektórzy z was są uzależnieni od butów i niektórych rzeczy nie trzeba wam tłumaczyć, ten post jest jednak kierowany do wszystkich nie tylko do was . A więc buty do tańca to indywidualna sprawa każdego bboya i tancerza. Najważniejsze parametry na które zwykle zwracam uwagę przy doborze butów to waga, materiał z którego są wykonane, krój, marka oraz kolor. Postaram się wypunktować i opisać każdą z tych kategorii.

 

Waga buta

Zawsze zwracam uwagę na to aby buty były jak najlżejsze. Te ciężkie osłabiają kolana, i są nie wygodne. Tych najlżejszych nie czuje się na nodze, i sprawiają one wrażenie że ruchy są świeższe. Najlżejsze buty w których tańczyłem to buty sportowe, przeznaczone do biegania( nike airmax, reebok classic, new balance) najlepiej z piankową podeszwą.

 

Reebok-Classic-Bboy-Mefo-Blog.jpg

Reebok Classic

 

Materiał z którego but jest wykonany

Mój styl opiera się na ruchach ślizganych dlatego często na turniejach lub treningach tańczę w butach zamszowych ( puma suede, reebok classic, new balance, addidas campus lub gazelle ). Sytuacja zmienia się gdy idę na jam lub na trening na otwartej powierzchni, gdzie gumoleum może być brudne lub gdy poprostu planuje tańczyć na betonie. W takiej sytuacji itak nie mam zamiaru dotykać powierzchni podłoża górną częścią buta dlatego mogę tańczyć w obuwiu skórzanym lub białym. ( adidas superstar, nike airmax lub dunk ).

 

Puma-Suede-Bboy-Mefo-Blog.jpg

Puma Suede

 

Krój buta

Wyobraź sobie koleszkę który ubrany jest w garnitur. Marynarka plus spodnie na kant. Nie ma opcji aby ten ziomeczek miał na stopach buty sportowe. Z drugiej zaś strony stoi koleś w dresie, tak samo nie będą pasowały do niego buty błyszczące eleganckie. Przenosząc to na hip hopowe realia, można wyróżnić buty sportowe – tak zwane złodziejasy których gumowa podeszwa zawija się na czubek buta. ( nike airmax, reebok classic ) oraz buty uchodzące w kulturze hip hop za eleganckie lub klasyczne, na płaskiej podeszwie ( adidas superstar, nike airforce one, pro keds ).

Buty sportowe do biegania najbardziej pasują do dresów sportowych. Do koszuli lub kompletu dickisa, którego spodnie prasuje się na kant, pasują buty klasyczne na płaskiej podeszwie. Nie jest to jednak jakaś sztywna reguła ponieważ każdy z nas sam kreuje swoją modę, dobrze jest jednak zachować pewną równowagę i klasę.

 

Adidas-Superstar-Bboy-Mefo-Blog.jpg

Adidas Superstar

 

Marka

Niektóre marki nie pasują do siebie, wręcz się ze sobą gryzą. Jest to spowodowane historią danej marki oraz historą konkurowania marek ze sobą. Tak jak Microsoft i Apple, Coca-cola i Pepsi tak samo Nike i Adidas kierują swoje produkty do jednego i tego samego klienta, dlatego łączenie ich w jednym komplecie który masz właśnie na sobie jest dosyć słabe a dla niektórych może okazać się nie taktem. Normalne jednak jest to, że łatwiej gadać w ten sposób kolesiom z zagranicy, Ameryki czy Szwajcarii, dla których ceny ubrań nie są tak duże w porównaniu z zarobkami. Dla niektórych zaś kwestia ubioru, sens, pochodzenie i historia jest naprawdę ważna co sprawia, że kaska gra tutaj drugorzędną rolę.

 

Adidas-Gazelle-Bboy-Mefo-Blog.jpg

Adidas Gazelle

 

Kolor butów

Kiedyś Alien Ness opowiadał nam o nurcie i stylu, który powstał na Bronxie. Tak jak wiele gangów miało swoje zasady lub kolory ubiorów tak on wyróżnił BRONX STYLE jako coś co jest typowym stylem hip hopowca co miało oddawać pewien hołd oraz pamięć o tym że hip hop pochodzi właśnie z Bronxu. Jedną z zasad tego stylu są białe buty kontrastujące z całą resztą ubioru.

Oczywiście możesz wprowadzić swoje własne zasady które panowały w miejscu z którego pochodzisz lub będą charakterystyczne dla twojej ekipy. Właśnie to między innymi sprawi, że ty i twoja ekipa wyróżnicie się na tle innych.

 

Puma-Suede-Czerwone-Bboy-Mefo-Blog.jpg

Puma Suede

 

Wielokrotnie słyszałem słowa “moda to 5 element hip hopu”. Wielokrotnie słyszałem także “hip hop to nie [beeep]y pokaz mody”.

Tak czy siak będąc tancerzem powinieneś budować swój wizerunek, im bardziej świadomie to robisz tym lepiej dla ciebie. Na początku postaraj się nie odstraszać.

 

http://www.bboymefo....hop-buty-sklep/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trampki do break dance są najlepszym rozwiązaniem. Także tańczyłem to samrowało się je z lekka świecą po boku żeby przy barach nie łapać zaczepki, doklejało się taśmę , no cuda nie widy. Jednak krótko wytrzymują takie buty.

Kiedyś w szkole było to rarytas mieć taki model, drogie jak [beeep], ciężko było namówić rodziców nie zawsze było ich stać.

 

miałęm i powiem jedno noszę do dziś nie te same ale takie same inny rozm. Bo jak coś robić w domu, na podwórku czy gdzieś na motor tylko takie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.