Skocz do zawartości

Naklejenie gumowego noska na treki, Meindl Borneo 2 MFS


Rekomendowane odpowiedzi

Mógłbym mi ktoś poradzić czy da się łatwo nakleić gumowy nosek na moje buty w domowych warunkach? Dużo chodzę po kamienistych górach i niestety otok nie jest za wysoki z przodu i mam już kilka głębokich rys na samym czubku butów. Są one wykonane z olejowanego nubuku, a wyglądają tak:

 

2796_10.gif

 

Jak wykonać taką operację, skąd kupić gumę na nosek i jakich klejów użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie fajne buty, ja bym się bał je psuć :)

Nie lepiej zanieść do dobrego szewca w okolicy?

 

Wszystko co trzeba kupisz na przykład tu:

http://www.flek.pl

 

... ale zastanów się :)

 

Więcej nie doradzę, bo majster ze mnie marny, ale może, któryś z forumowych szewców coś podpowie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie fajne buty, ja bym się bał je psuć :)

Nie lepiej zanieść do dobrego szewca w okolicy?

 

Wszystko co trzeba kupisz na przykład tu:

http://www.flek.pl

 

... ale zastanów się :)

 

Więcej nie doradzę, bo majster ze mnie marny, ale może, któryś z forumowych szewców coś podpowie? :)

 

Ok, dzięki za opinie. Chciałbym mieć tam gumę, bo serce mi krwawi jak widzę rysy na skórze, a taką gumę mógłbym sobie wymienić jak mocno się zjedzie. Postaram się rozejrzeć za jakimś szewcem w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze mając takie fajne buty to nie ma sensu kleic jakiegos gów... na czubki butów. One mają taki wysoki otok ze myśle ze tu nic nie jest potrzebne. A pozatym jak jakis fachowiec Ci to bedzie naklejał to jego ingerencja w materjał bedzie dość duża, w takich butach zazwyczaj jest skóra hydrofobizowana lub olejowana ( zabezpieczona przed szybki chłonięciem wilgoci) - problem napewno z przyklejeniem a pózniej z trzymaniem materjału,dlatego nie mam pewności czy to ci bedzie odpowiada. Zastanów sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może faktycznie macie racje i nie ma co kombinować póki co. Buty odpowiednio impregnowałem olejem, tłuszczem i na pewno skóra miała by mniejsze właściwości przyczepności. Pochodzę w nich jeszcze sezon i zobaczę jak bardzo się porysują. Zawsze mogę użyć jakiejś szpachli jak nie będzie tragedii. W każdym razie dzięki za posty i porady, być może uratowaliście mi buty i portfel :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.