Jump to content

Buty wegetariańskie


vincent

Recommended Posts

Coraz więcej osób, przodują w tym zwłaszcza panie, staje się wegetarianami/wegetariankami, czasem nawet w bardziej ortodoksyjnej, wegańskiej formie. O ile z jedzeniem sobie radzą nieźle, sam zresztą lubię zjeść coś wege, to problem pojawia się, gdy chcą coś ładnego założyć na nogi. Większość butów to skóra, a skóra dla wege jest niedopuszczalna. Pozostają więc wyroby skóropodobne, często watpliwej jakości. Są już jednak firmy, sklepy, które dostrzegły tę niszę i dość skutecznie w niej operują. Nie wiem, czy można podawać linki, jak tak, to wkleję kilka poglądowych do wegetariańskich butów, a tymczasem pytam się szanownych userów, czy w tego typu obuwiu chodzili, a jesli tak - jakie są Wasze wrażenia?

Link to comment
Share on other sites

Guest marakesch

Ja myślę, że tu chodzi bardziej o ideę niż zastępowanie skóry (piszę to w kontekście postu e-sportowe.pl o materiale lorica). Buty wege to buty na przykład z materiałów z recyklingu, jak podeszwy z gumy po przetworzonych oponach. Coś jak to, damskie vegan shoes

 

2l8vtoi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Czytałem, że wiele damskich butów w wersji eko.vegetarian to buty wykonane z materiału o nazwie Vegetan Micro. Poczytałem o tych materialach z linka e-sportowe.pl ale tam jest tylko o czymś o nazwie Lorica. Co to jest ten vegetan micro, jakaś nazwa handlowa czy wynalazek na potrzeby tej wąskiej grupy odbiorców?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.