Jump to content

Atesty, certyfikaty - gwarancja jakości dziecięcych butów


vincent
 Share

Recommended Posts

Jeśli jesteście rodzicami, na pewno zauważyliście naprawdę ogromny wybór obuwia dla dzieci - tych z cenowej dolnej, średniej i wyższej półki. Wybór jest naprawdę trudny i nie chodzi wcale o kolorystykę czy krój, ale jakość potwierdzoną fachowymi badaniami/certyfikatami. Coś co daje gwarancję, że dziecko będzie chodzić w zdrowych butach, ktore nie tylko nie skrzywią mu chodu i stopy, ale w razie czego wprowadzą pozytywne korekty. Szukam informacji o takich certyfikatach/atestach, sam tez poszukałem i znalazłem to:

 

IPS - Instytut Przemysłu Skórzanego, przy którym działa Zakład Funkcjonalności Obuwia, nadaje certyfikat "Zdrowa stopa"

post-451-0-62339400-1348599100_thumb.jpg

 

Formalnie ten certyfiakt ma pomóc rodzicom w wyborze zdrowych butów (Instytu wspólpracuje przy certyfikowaniu z z Kliniką Ortopedii Dziecięcej w Lublinie i Polsko-Amerykańskim Instytutem Pediatrii CM UJ w Krakowie).

Edited by vincent
Link to comment
Share on other sites

Poszeprałem jeszcze trochę i znalazłem informację, że swoje certyfikaty butom przyznaje równiez Instytut Matki i Dziecka.

 

"Instytut Matki i dziecka to jedyny ośrodek w Polsce, który niemalże od momentu powstania prowadzi opiniowanie wyrobów dla niemowląt, dzieci oraz kobiet w ciąży i po porodzie.Wypracowany system opiniowania i konsultacji wyrobów odbywa się w ścisłej współpracy z wieloma resortami, urzędami i instytucjami państwowymi. Przyczynił się on do powstania, a dziś do stałej aktualizacji standardów i norm bezpieczeństwa produktów dla dzieci począwszy od artykułów spożywczych poprzez artykuły pielęgnacyjne do zabawek, zyskując zaufanie rodziców.

Produkty, które pozytywnie przejdą proces weryfikacji i spełnią bez zastrzeżeń wymagane kryteria pojawiają się na rynku wspierane wizerunkiem i autorytetem Instytutu. Służą temu umieszczane na opakowaniach ocenianych wyrobów znaki chronione jak logo oraz tekst "Produkt posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka".

 

Swoją drogą, a kupowałem już sporo bucików dla moich juniorów, nigdy nie widziałem na opakowaniu logo Instytutu. Nie wiem, czy to znaczy, że buty nie przeszły badań, czy też, że producenci o taki atest nie występowali.

Link to comment
Share on other sites

Na rynku unijnym bardzo liczą się ceryfikaty niemieckiego “Prüf- und Forschungsinstitut Pirmasens e.V.” (Test and Research Institute Pirmasens), w skrócie PFI. W Polsce może się nimi pochwalić między innymi firma MB z Mroczy, producent obuwia dziecięcego. Tu można zobaczyc i przeczytąc, co certyfikowali - http://www.mb-obuwie.eu/o-firmie/certyfikaty.html

 

Strona instytutu

(http://pfi-germany.de/industries/shoe-and-leather-industry.html)

Link to comment
Share on other sites

Guest marakesch

Tak dorzucę od siebie, że ten certyfikat Instytutu Matki i Dziecka to może byc zasadzka w tym sensie, że właściwie każdy podmiot może wystąpić i dostać ten certyfikat. Bierze się to stąd, że Instytut mówiąc wprost - zarabia na jego wydawaniu. Tak więc z certyfikatem Instytutu można znaleźć niemal wszystko, od talerzy, po buty, przez ciuchy, odżywki i jedzenie dla dzieci. To chyba dość mocno podkopuje wiarygodność takiego certyfikatu, to bardziej logo o walorach reklamowych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.