Skocz do zawartości

Atesty, certyfikaty - gwarancja jakości dziecięcych butów


vincent

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jesteście rodzicami, na pewno zauważyliście naprawdę ogromny wybór obuwia dla dzieci - tych z cenowej dolnej, średniej i wyższej półki. Wybór jest naprawdę trudny i nie chodzi wcale o kolorystykę czy krój, ale jakość potwierdzoną fachowymi badaniami/certyfikatami. Coś co daje gwarancję, że dziecko będzie chodzić w zdrowych butach, ktore nie tylko nie skrzywią mu chodu i stopy, ale w razie czego wprowadzą pozytywne korekty. Szukam informacji o takich certyfikatach/atestach, sam tez poszukałem i znalazłem to:

 

IPS - Instytut Przemysłu Skórzanego, przy którym działa Zakład Funkcjonalności Obuwia, nadaje certyfikat "Zdrowa stopa"

post-451-0-62339400-1348599100_thumb.jpg

 

Formalnie ten certyfiakt ma pomóc rodzicom w wyborze zdrowych butów (Instytu wspólpracuje przy certyfikowaniu z z Kliniką Ortopedii Dziecięcej w Lublinie i Polsko-Amerykańskim Instytutem Pediatrii CM UJ w Krakowie).

Edytowane przez vincent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszeprałem jeszcze trochę i znalazłem informację, że swoje certyfikaty butom przyznaje równiez Instytut Matki i Dziecka.

 

"Instytut Matki i dziecka to jedyny ośrodek w Polsce, który niemalże od momentu powstania prowadzi opiniowanie wyrobów dla niemowląt, dzieci oraz kobiet w ciąży i po porodzie.Wypracowany system opiniowania i konsultacji wyrobów odbywa się w ścisłej współpracy z wieloma resortami, urzędami i instytucjami państwowymi. Przyczynił się on do powstania, a dziś do stałej aktualizacji standardów i norm bezpieczeństwa produktów dla dzieci począwszy od artykułów spożywczych poprzez artykuły pielęgnacyjne do zabawek, zyskując zaufanie rodziców.

Produkty, które pozytywnie przejdą proces weryfikacji i spełnią bez zastrzeżeń wymagane kryteria pojawiają się na rynku wspierane wizerunkiem i autorytetem Instytutu. Służą temu umieszczane na opakowaniach ocenianych wyrobów znaki chronione jak logo oraz tekst "Produkt posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka".

 

Swoją drogą, a kupowałem już sporo bucików dla moich juniorów, nigdy nie widziałem na opakowaniu logo Instytutu. Nie wiem, czy to znaczy, że buty nie przeszły badań, czy też, że producenci o taki atest nie występowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku unijnym bardzo liczą się ceryfikaty niemieckiego “Prüf- und Forschungsinstitut Pirmasens e.V.” (Test and Research Institute Pirmasens), w skrócie PFI. W Polsce może się nimi pochwalić między innymi firma MB z Mroczy, producent obuwia dziecięcego. Tu można zobaczyc i przeczytąc, co certyfikowali - http://www.mb-obuwie.eu/o-firmie/certyfikaty.html

 

Strona instytutu

(http://pfi-germany.de/industries/shoe-and-leather-industry.html)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dorzucę od siebie, że ten certyfikat Instytutu Matki i Dziecka to może byc zasadzka w tym sensie, że właściwie każdy podmiot może wystąpić i dostać ten certyfikat. Bierze się to stąd, że Instytut mówiąc wprost - zarabia na jego wydawaniu. Tak więc z certyfikatem Instytutu można znaleźć niemal wszystko, od talerzy, po buty, przez ciuchy, odżywki i jedzenie dla dzieci. To chyba dość mocno podkopuje wiarygodność takiego certyfikatu, to bardziej logo o walorach reklamowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.