Skocz do zawartości

Białe Pumy, skóra mieszana - jak to pielęgnować?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy! :-)

Niedawno kupiłem moje pierwsze "markowe" buty - Puma Top Winner. Nie wiedziałem, jak to zakonserwować, więc maznąłem całość Mink Oilem, niestety buty po kilku dniach noszenia wyglądały bardzo "staro" - brud się przyczepił, zwłaszcza w szczelinach i zagłębieniach skóry, szwy czarne, bardzo mało estetyczny cały wygląd. Musiały pójść pod wodę, płyn do naczyń i szczotowanie :-) Pomogło, znów wyglądają jak nowe i schną na prawidłach (tu poboczne pytanie: jakie prawidła nadają się do butów sportowych?). Teraz but jest bialutki, ale wysuszony i czeka na fachową opiekę. Mam pytanie zasadnicze: jak pielęgnować takie buty - biała skóra licowa, noski z szarego nubuku (matowa skórka), plus granatowe wstawki po bokach. Bardzo dziękuję z góry za porady :-)

PS: Czy uważacie, że wystarczy buty potraktować nanoprotectorem i to powinno wystarczyć?

post-447-0-85320000-1348399704_thumb.jpg

Edytowane przez obuwnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Z łączeniami to jest czasem właśnie problem :) Ale spróbujmy.

  • Czyszczenie - Tarrago Universal Cleaner(i do licówki i do nubuku, zamszu - zatem jeden produkt do całych butów)
  • Natłuszczanie - Mink Oil jak do takich butów to za mocno - to nie trekking :) Jeżeli licówka to naturalna skóra, optymalny byłby prawdopodobnie bezbarwny lub biały Pommadier Cream Saphir (chyba bezbarwny, bo pomazać można te szorstkie elementy i logo)
  • Zabezpieczenie - Tarrago Nano Protector

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie masz tu cały zestaw do robienia połysku na skórze, a chyba nie o to w tym przypadku chodzi? :)

 

Nabłyszczaczy (self-shine) do naturalnych skór raczej unikaj.

Zwłaszcza jeżeli skóry są dobrej jakości. Na dłuższą metę te środki ją niszczą. Nie znam tym środków, ale tak zupełnie na czuja to może ten krem? Zrób najlepiej próbę na małym skrawku.

 

Natomiast nie masz nic do czyszczenia skóry, także Universal Cleaner jednak byłby tu idealny.

Na koniec Protector, który skórę zabezpieczy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzeczowe info :-) To jeszcze dwa pytania:

1) Czy nanoprotector może być nałożony na buta po uprzednim zapastowaniu? Czy działanie "kwiat lotosu" nie będzie się wtedy znosiło?

2) Jakie prawidła dobrać do tych butów? Mam aktualnie plastiki z Ikei, ale w moim odczuciu słabo podnoszą nosek i nie wypełniają go dobrze. Ponadto sprężyna jest za mocna, albo podeszwa z miękka i robi się minimalny efekt odwróconej łódki z buta - nie chciałbym go zdefasonować w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzeczowe info :-) To jeszcze dwa pytania:

1) Czy nanoprotector może być nałożony na buta po uprzednim zapastowaniu? Czy działanie "kwiat lotosu" nie będzie się wtedy znosiło?

Może.

 

 

2) Jakie prawidła dobrać do tych butów? Mam aktualnie plastiki z Ikei, ale w moim odczuciu słabo podnoszą nosek i nie wypełniają go dobrze. Ponadto sprężyna jest za mocna, albo podeszwa z miękka i robi się minimalny efekt odwróconej łódki z buta - nie chciałbym go zdefasonować w ten sposób.

 

Mogą być dobrze dopasowane prawidła plastikowe, ale optymalnie gdybyś miał w domu prawidła drewniane, najlepiej cedrowe. Choćby jedną parę. Nie proponuję Ci naszego ekskluzywnego Cedru Saphir, bo cena pewnie bliska wartości obuwia. Ale rozejrzyj się po aukcjach. Zwykle cedrowe prawidła można kupić już w granicach 30-60 PLN w sklepach szewskich lub na aukcjach. Po ściągnięciu z nóg buty warto nałożyć na cedr. Po 12-24h można zmienić na plastikowe, a cedry przełożyć do kolejnych butów :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.