Skocz do zawartości

Odnowienie czarnej, skórzanej tapicerki z Audi 80 B4 Sedan


Rekomendowane odpowiedzi

Jak już gdzieś, kiedyś wspominałem zadowoleni klienci podsyłają nam czasem swoje fotorelacje, co niezmiernie nas cieszy :)

W tym przypadku dostaliśmy komplet oryginalnych fotek wraz ze zgodą na ich publikację z opisem zawartym na forum audi80.pl.

 


 

W maju stalem sie posiadaczem oryginalnej, czarnej skorzanej tapicerki z Audi 80 B4 Sedan. Tapicerka byla w bardzo dobrym stanie, brak dziur, nie potargana ... doskonale nadawala sie wiec do regeneracji.

 

Po zapoznaniu sie z tematem w internecie, wybralem ostatecznie kosmetyki regeneracyjne firmy Avel oraz Saphir.

 

Ponizej przedstawiam opis oraz zdjecia z regeneracji, mam nadzieje ze sie przyda.

 

Kosmetyki:

 

- do przywrocenia koloru w miejscach wytartych oraz popekanych uzylem balsamu mocno koloryzujacego Saphir Juvacuir 75ml (kolor czarny).

 

- do wyrownania koloru, nawilzenia skory oraz jej glebokiej regeneracji uzylem odzywczego balsamu koloryzujacego Avel 500ml(kolor czarny).

 

- do umycia skory przed renowacja koloryzujaca uzylem zwyklego szarego mydla. Przeczytalem w internecie ze bardzo dobrze radzi sobie z czyszczeniem skory, a poza tym moja skora jest czarna i barwiona byla rowniez na czarno wiec postanowilem zaryzykowac ze zwyklym mydlem. Do czyszczenia mozna rowniez uzyc mydla Avel 100ml.

 

Wszystkie kosmetyki zakupilem na stronie multirenowacja.pl. Sprzedawca udziela bardzo dobrych porad, a sam towar dostalem juz w 24h od daty zlozenia zamowienia.

 

Stan tapicerki przed regeneracja:

 

P1000251 (Large).JPG

 

P1000252 (Large).JPG

 

P1000253 (Large).JPG

 

P1000254 (Large).JPG

 

P1000255 (Large).JPG

 

P1000256 (Large).JPG

 

 

Akcesoria:

 

- balsam Saphir 75ml

- balsam Avel 500ml

- miekka gabka

- szare myslo

- dwa wiadra z ciepla woda

- duzo czystych bawelnianych szmatek

- gumowe rekawiczki

- srubokret do rozkrecenia plastykow z foteli

 

P1000257 (Large).JPG

 

257a.jpg

 

 

Regeneracja:

 

1. Mycie tapicerki - do mycia tapicerki uzylem szarego mydla za 2PLN. Mycie na 'dwa wiadra', w jednym wiadrze moczymy i namydlamy gabke, w drugim plukamy. W ten sposob nie wcieramy ponownie brudu w tapicerke. Uzylem zwyklej miekkiej gabki. Gabka musi byc wilgotna, nie moze byc pelna wody. Gabke nalezy natrzec mydlem, a nastepnie delikatnie nacierac cala tapicerke. Wazne zeby nie moczyc tapicerki w wodzie, myc trzeba samymi mydlinami oraz piana z szarego mydla. Nie czekamy az mydliny na skorze wyschna, od razu wycieramy czysta, bawelniana szmatka.

 

257b.jpg

 

Ja odkrecilem boczne plastyki od fotela aby dobrze wymyc cala tapicerke oraz usunac kurz w miejsach trudno dostepnych np. kolo zamka pasa bezpieczenstwa.

 

P1000260 (Large).JPG

 

 

A tak wyglada fotel juz po dokladnym umyciu:

 

P1000263 (Large).JPG

 

Po umyciu fotel pozostawiamy do wyschniecia na okolo 1h. W tym czasie mozemy umyc drugi fotel.

 

2. Przywrocenie koloru - w wytartych oraz spekanych miejscach przywracamy kolor za pomoca balsamu mocno koloryzujacego Saphir. We wszystkie takie miejsca delikatnie wcieramy balsam za pomoca bawelnianej szmatki. Nakladamy kropelke balsamu na szmatke i wcieramy. Wazne aby wcierac tylko w ubytek koloru poniewaz balsam jest bardzo mocny i pozniej duze plamy moga przebijac. Do operacji koloryzacji proponuje uzyc rekawiczek gumowych aby nie miec pozniej czarnych dloni :lol:

 

P1000265 (Large).JPG

 

Balsam Saphir schnie w okolo 10 minut.

 

Po uzupelnieniu duzych ubytkow koloru pora na regeneracje oraz nawilzenie skory na calej jej powierzchni. Uzywamy do tego balsamu nawilzajacego Avel. Operacja ta pozwoli rowniez wyrownac kolor po balsamie Saphir na calej powierzchni tapicerki. Poniewaz tapicerka ktora kupilem byla bardzo sucha (dawno nie konserwowana) musialem natrzec cala tapicerke az 3 razy, dopiero udalo mi sie zlikwidowac wszystkie przebarwienia i uzyskac jednolity kolor.

 

Balsam Avel nakladamy za pomoca bawelnianej szmatki. Nie uzywamy gabki poniewaz wchlania caly balsam, a ma go wchlaniac tapicerka. Wazne aby nie nacierac grubej warstwy, mozna nalozyc wiecej balsamu ale trzeba go ladnie rozprowadzic po tapicerce. W miejsach trudno dostepnych takich jak np. szwy mozna uzyc pedzelka ktory pozwoli aby balsam dotarl gleboko. Nastepnie szwy wycieramy szmatka.

 

Tak wyglada fotel w trakcie regeneracji balsamem Avel:

 

P1000266 (Large).JPG

 

 

A tutaj juz gotowy fotel z zaglowkiem:

 

P1000267 (Large).JPG

 

 

Balsam Avel pozostawiamy do wyschniecia na okolo 20 minut. Nastepnie cala tapicerke wycieramy czysta sucha szmatka bawelniania, co pozwoli uzyskac ladny polysk skory i usunac nalot ktory czasami pozostaje po wyschnieciu balsamu.

 

Podobnie postepujemy z drugim fotelem oraz kanapa.

 

Uwaga: Plamy oraz przebarwienia (placki) najlatwiej usunac za pomoca balsamu mocno koloryzujacego Saphir. Nie wcieramy wtedy balsamu w skore ale nacieramy plame tak aby zakryc ja cieniutka warstwa balsamu i pozostawiamy do wyschniecia na 10 minut. Nastepnie wyrownujemy kolor balsamem Avel i gotowe. Mnie udalo sie tak usunac plamy z siedziska oraz boczkow kanapy.

 

Ponizej galeria zdjec przed & po:

 

Fotel_kierowcy_przed_po.jpg

 

Boczek_przed_po.jpg

 

Kanapa_1_przed_po.jpg

 

Kanapa_2_przed_po.jpg

 

Kanapa_3_przed_po.jpg

 

Kanapa_4_przed_po.jpg

 

Kanapa_5_przed_po.jpg

 

Kanapa_6_przed_po.jpg

 

 

 

A tutaj zdjecia juz zregenerowanej tapicerki w samochodzie:

 

P1000315 (Large).JPG

 

P1000317 (Large).JPG

 

P1000319 (Large).JPG

 

P1000321 (Large).JPG

 

 

Podsumowanie:

 

- mycie & regeneracja jednego przedniego fotela zajela mi okolo 2,5h

- mycie & regeneracja siedziska kanapy zajela mi okolo 1,5h

- mycie & regeneracja oparcia kanapy zajela mi okolo 1,5h

- mycie & regeneracja obu boczkow zajela mi razem okolo 1h

 

Poniewaz tapicerka byla bardzo sucha i po paru dniach okazalo sie ze dalej chlonie balsam, dlatego nacieram ja dodatkowo balsamem Avel jeszcze co 4-5 dni. Planuje ja nacierac az do skonczenia sie balsamu. Nastepnie do konserwacji uzyje wosku pszczelego do skor firmy Avel lub Urad.

 

Balsamy sa bardzo wydajne, charakteryzuja sie tez fajnym zapachem (Avel):

 

- do uzupelnienia ubytkow koloru zuzylem okolo 1/4 butelki (75ml) balsamu Saphir

- do regeneracji oraz wyrownania koloru zuzylem okolo 1/2 butelki (500ml) balsamu Avel (cala skore nacieralem juz okolo 5-6 razy!)

 

źródło:

http://www.audi80.pl/b4-all-regeneracja-skorzanej-tapicerki-vt68537.htm#780031

 

Podziękowania za pracę, relację i zgodę na publikację dla Pana Artura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak już gdzieś, kiedyś wspominałem zadowoleni klienci podsyłają nam czasem swoje fotorelacje, co niezmiernie nas cieszy smile.gif

W tym przypadku dostaliśmy komplet oryginalnych fotek wraz ze zgodą na ich publikację z opisem zawartym na forum audi80.pl.

 


 

W maju stalem sie posiadaczem oryginalnej, czarnej skorzanej tapicerki z Audi 80 B4 Sedan. Tapicerka byla w bardzo dobrym stanie, brak dziur, nie potargana ... doskonale nadawala sie wiec do regeneracji.

 

Po zapoznaniu sie z tematem w internecie, wybralem ostatecznie kosmetyki regeneracyjne firmy Avel oraz Saphir.

 

Ponizej przedstawiam opis oraz zdjecia z regeneracji, mam nadzieje ze sie przyda.

 

Kosmetyki:

 

- do przywrocenia koloru w miejscach wytartych oraz popekanych uzylem balsamu mocno koloryzujacego Saphir Juvacuir 75ml (kolor czarny).

 

- do wyrownania koloru, nawilzenia skory oraz jej glebokiej regeneracji uzylem odzywczego balsamu koloryzujacego Avel 500ml(kolor czarny).

 

- do umycia skory przed renowacja koloryzujaca uzylem zwyklego szarego mydla. Przeczytalem w internecie ze bardzo dobrze radzi sobie z czyszczeniem skory, a poza tym moja skora jest czarna i barwiona byla rowniez na czarno wiec postanowilem zaryzykowac ze zwyklym mydlem. Do czyszczenia mozna rowniez uzyc mydla Avel 100ml.

 

Wszystkie kosmetyki zakupilem na stronie multirenowacja.pl. Sprzedawca udziela bardzo dobrych porad, a sam towar dostalem juz w 24h od daty zlozenia zamowienia.

 

Stan tapicerki przed regeneracja:

 

attachicon.gifP1000251 (Large).JPG

 

attachicon.gifP1000252 (Large).JPG

 

attachicon.gifP1000253 (Large).JPG

 

attachicon.gifP1000254 (Large).JPG

 

attachicon.gifP1000255 (Large).JPG

 

attachicon.gifP1000256 (Large).JPG

 

 

Akcesoria:

 

- balsam Saphir 75ml

- balsam Avel 500ml

- miekka gabka

- szare myslo

- dwa wiadra z ciepla woda

- duzo czystych bawelnianych szmatek

- gumowe rekawiczki

- srubokret do rozkrecenia plastykow z foteli

 

attachicon.gifP1000257 (Large).JPG

 

attachicon.gif257a.jpg

 

 

Regeneracja:

 

1. Mycie tapicerki - do mycia tapicerki uzylem szarego mydla za 2PLN. Mycie na 'dwa wiadra', w jednym wiadrze moczymy i namydlamy gabke, w drugim plukamy. W ten sposob nie wcieramy ponownie brudu w tapicerke. Uzylem zwyklej miekkiej gabki. Gabka musi byc wilgotna, nie moze byc pelna wody. Gabke nalezy natrzec mydlem, a nastepnie delikatnie nacierac cala tapicerke. Wazne zeby nie moczyc tapicerki w wodzie, myc trzeba samymi mydlinami oraz piana z szarego mydla. Nie czekamy az mydliny na skorze wyschna, od razu wycieramy czysta, bawelniana szmatka.

 

attachicon.gif257b.jpg

 

Ja odkrecilem boczne plastyki od fotela aby dobrze wymyc cala tapicerke oraz usunac kurz w miejsach trudno dostepnych np. kolo zamka pasa bezpieczenstwa.

 

attachicon.gifP1000260 (Large).JPG

 

 

A tak wyglada fotel juz po dokladnym umyciu:

 

attachicon.gifP1000263 (Large).JPG

 

Po umyciu fotel pozostawiamy do wyschniecia na okolo 1h. W tym czasie mozemy umyc drugi fotel.

 

2. Przywrocenie koloru - w wytartych oraz spekanych miejscach przywracamy kolor za pomoca balsamu mocno koloryzujacego Saphir. We wszystkie takie miejsca delikatnie wcieramy balsam za pomoca bawelnianej szmatki. Nakladamy kropelke balsamu na szmatke i wcieramy. Wazne aby wcierac tylko w ubytek koloru poniewaz balsam jest bardzo mocny i pozniej duze plamy moga przebijac. Do operacji koloryzacji proponuje uzyc rekawiczek gumowych aby nie miec pozniej czarnych dloni laugh.gif

 

attachicon.gifP1000265 (Large).JPG

 

Balsam Saphir schnie w okolo 10 minut.

 

Po uzupelnieniu duzych ubytkow koloru pora na regeneracje oraz nawilzenie skory na calej jej powierzchni. Uzywamy do tego balsamu nawilzajacego Avel. Operacja ta pozwoli rowniez wyrownac kolor po balsamie Saphir na calej powierzchni tapicerki. Poniewaz tapicerka ktora kupilem byla bardzo sucha (dawno nie konserwowana) musialem natrzec cala tapicerke az 3 razy, dopiero udalo mi sie zlikwidowac wszystkie przebarwienia i uzyskac jednolity kolor.

 

Balsam Avel nakladamy za pomoca bawelnianej szmatki. Nie uzywamy gabki poniewaz wchlania caly balsam, a ma go wchlaniac tapicerka. Wazne aby nie nacierac grubej warstwy, mozna nalozyc wiecej balsamu ale trzeba go ladnie rozprowadzic po tapicerce. W miejsach trudno dostepnych takich jak np. szwy mozna uzyc pedzelka ktory pozwoli aby balsam dotarl gleboko. Nastepnie szwy wycieramy szmatka.

 

Tak wyglada fotel w trakcie regeneracji balsamem Avel:

 

attachicon.gifP1000266 (Large).JPG

 

 

A tutaj juz gotowy fotel z zaglowkiem:

 

attachicon.gifP1000267 (Large).JPG

 

 

Balsam Avel pozostawiamy do wyschniecia na okolo 20 minut. Nastepnie cala tapicerke wycieramy czysta sucha szmatka bawelniania, co pozwoli uzyskac ladny polysk skory i usunac nalot ktory czasami pozostaje po wyschnieciu balsamu.

 

Podobnie postepujemy z drugim fotelem oraz kanapa.

 

Uwaga: Plamy oraz przebarwienia (placki) najlatwiej usunac za pomoca balsamu mocno koloryzujacego Saphir. Nie wcieramy wtedy balsamu w skore ale nacieramy plame tak aby zakryc ja cieniutka warstwa balsamu i pozostawiamy do wyschniecia na 10 minut. Nastepnie wyrownujemy kolor balsamem Avel i gotowe. Mnie udalo sie tak usunac plamy z siedziska oraz boczkow kanapy.

 

Ponizej galeria zdjec przed & po:

 

attachicon.gifFotel_kierowcy_przed_po.jpg

 

attachicon.gifBoczek_przed_po.jpg

 

attachicon.gifKanapa_1_przed_po.jpg

 

attachicon.gifKanapa_2_przed_po.jpg

 

attachicon.gifKanapa_3_przed_po.jpg

 

attachicon.gifKanapa_4_przed_po.jpg

 

attachicon.gifKanapa_5_przed_po.jpg

 

attachicon.gifKanapa_6_przed_po.jpg

 

 

 

 

A tutaj zdjecia juz zregenerowanej tapicerki w samochodzie:

 

attachicon.gifP1000315 (Large).JPG

 

attachicon.gifP1000317 (Large).JPG

 

attachicon.gifP1000319 (Large).JPG

 

attachicon.gifP1000321 (Large).JPG

 

 

Podsumowanie:

 

- mycie & regeneracja jednego przedniego fotela zajela mi okolo 2,5h

- mycie & regeneracja siedziska kanapy zajela mi okolo 1,5h

- mycie & regeneracja oparcia kanapy zajela mi okolo 1,5h

- mycie & regeneracja obu boczkow zajela mi razem okolo 1h

 

Poniewaz tapicerka byla bardzo sucha i po paru dniach okazalo sie ze dalej chlonie balsam, dlatego nacieram ja dodatkowo balsamem Avel jeszcze co 4-5 dni. Planuje ja nacierac az do skonczenia sie balsamu. Nastepnie do konserwacji uzyje wosku pszczelego do skor firmy Avel lub Urad.

 

Balsamy sa bardzo wydajne, charakteryzuja sie tez fajnym zapachem (Avel):

 

- do uzupelnienia ubytkow koloru zuzylem okolo 1/4 butelki (75ml) balsamu Saphir

- do regeneracji oraz wyrownania koloru zuzylem okolo 1/2 butelki (500ml) balsamu Avel (cala skore nacieralem juz okolo 5-6 razy!)

 

źródło:

http://www.audi80.pl/b4-all-regeneracja-skorzanej-tapicerki-vt68537.htm#780031

 

Podziękowania za pracę, relację i zgodę na publikację dla Pana Artura.

Witam.

Prace robią wrażenie rzeczywiście, optycznie patrząc. 

Pozwolę sobie zasugerować do czyszczenia zdecydowanie MYDŁO AVEL nie mydło szare. Szare rzeczywiście dla laika czyści, tylko tak naprawdę nie usuwa całego brudu a co ważniejsze NIE OTWIERA SKÓRY-POR W SKÓRZE, co po pierwsze uniemożliwia wchłanianie środków do renowacji jak i konserwacji w sposób prawidłowy.

Na szarym mydle czyszczą w niektórych komisach i ja przy konserwacji muszę pozostałości tej mazi usuwać. Środki konserwujące po szarym mydle nie mają odpowiedniego wchłaniania.

Efekt byłby lepszy po mydle.

Dalej dajemy koniecznie decapmant-rozpuszczalnik, który moim zdaniem jest jednym z najlepszych na polskim rynku, on nie tyle rozluźnia co usuwa farbę co w tym przypadku jest wskazane, jednoczesnie otwiera skórę.

Lekki szlif na papierze wodnym 320 a następnie przetarcie środkiem odtłuszczajacym. Nie chcę reklamowac innych firm więc jak najbardziej może być preaper tarrago.

Dalej dajemy krem do renowacji 25ml dwa razy.

Czekamy za kazdym razem 10min.

Potem polerka czystą szmatką i....nakładamy lakier tarrago co zamyka powierzchnię i uszczelnia chroniąc maksymalnie przed ścieraniem.

Mozna dac jeszcze utrwalacz.

Następnie w przypadku czarnych tapicerek moim zdaniem nie balsam koloryzujacy lub balsam avel a zdecydowanie WOSK AVEL 375ML.

Daje pełną ochronę, kapitalnie zmiękcza skorę mocniej nawet niż pewne inne środki bardzo prestiżowej firmy, do tego daje piekny mat. I tu na polskim rynku nie spotkałem wosku czy balsamu dającego taki mat. On jest taki jak ma być.

Czyli kupujemy :

-mydło avel 100ml wystarczy

-decapmant mały

-krem do renowacji 25ml

-preaper tarrago lub ... coś tam innego

-lakier tarrago mat (dobrze miec aerograf)

-wosk 375ml Avel -starczy na baaardzo długo

Z Pozdrowieniami

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.