Skocz do zawartości

Jakie buty ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowy na forum, trafiłem z pierwszego linku w googlach, jak w temacie, poszukuję dobrych butów.

 

Kupiłem jakiś czas temu martensy 1460 z mocnijszej matowej skóry, rozpadły się po pół roku , nie byłem zadowolony, średnio wygodne , słyszałem za to że jest duża różnica w jakości, między tymi produkowanymi w Anglii a tymi z poza , obecnie używam Nike Mandara , ponad drugi rok i jestem bardzo zadowolony, nic się z nimi nie dzieje, bardzo wytrzymałe, z tym że nie nadaja się na spacer w górach , sprawdzałem kilka razy, strasznei w nich ślisko [ Obecnie mieszkam w Alpach ]

 

Wcześniej w Polsce zadowolony byłem z klasycznych Wojasów [ żółte traperki ] wytrzymywały mniej więcej dwa lata

Zastanawiałem się nad Solovair, może Martens model Holt , nie mam orientacji w markach taktycznych, wiele modeli wygląda całkeim nieźle , ale nie mam pojecia jak z jakością, poza tym może Timberland ?

 

Buty mają być do używania na codzień, z możliwośćią wypadu w góry, cenowo do 500 PLN

 

co polecacie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus :)

 

Mieszkać w Alpach ... mmmmmmmmmmmm :))))))))))

 

Odpuściłbym z punktu i Martensy, bo to dla mnie buty, które przede wszystkim mają wyglądać, później być wygodne, ale w góry to chyba nie. Kiedyś chodziłem w jednych po górach, bo innych nie miałem i lekko nie było :) Nie polecam. Poszedł bym raczej w stronę taktycznego obuwia jednak, ale jest tu kilku bardziej kompetentnych kolegów w temacie, zatem zostawię im pole do popisu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Albo - albo .

Łączenie dwóch funkcji przy tym pułapie cenowym wydaje mi się mało realne jak i nietrafione .

But w którym da się jakoś łazić cały dzień mało będzie się nadawał w teren bo tu jego funkcja z powodu wcześniejszego musi ustać w jakimś obszarze - albo będzie za chwilę mokro albo ryzykownie .

W górach potrzebna jest mocniejsza ochrona stopy i w związku z tym skóra w takim bucie powinna już być grubsza co wyklucza zupełnie wygodę buta codziennego .

Taki kompromis próbuje się uzyskać w obuwiu roboczym ( niejednokrotnie noga jest w nim osadzona przez ponad 8h i musi spełniać warunki bezpieczeństwa) całkiem poważnie zatem proponuję szukanie w tym segmencie .

Sam mam Bata z serii Industrial i sprawują się świetnie .

Można się rozglądać za Karrimor - ale mnie jakoś nie zaskakują ofertą .

Timberland również posiada wymienione cechy segmentu - ale przekracza często wymieniony pułap ceny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aja używam na codzień i w góry DEMARY cena jest odpowiednia i świetnie sie spisuja mam nawet jeden model do sprzedania gdyby ktos był zainteresowany roz 42 model Renger były załozone jeden raz okazało sie że sa za duze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekałbym jeszcze ze 2 tygodnie. Będzie zdecydowanie więcej ciekawych jesienno-zimowych ofert.

 

Jeżeli coś jednak z typowo sportowych marek, podam kilka przykładów z ubiegłych sezonów:

 

Adidas Winter Hiker

dsc_0192.jpg

 

a_winter_hiker_cp_pl.jpg

 


 

Adidas Terrex Mid Lea FM

 

dsc_0313.jpg

 

a_terrex_mid_lea_fm.jpg

 


 

Nieco bardziej miejski

Adidas Terrex Swift Hike

 

dsc_0330.jpg

 

a_terrex_swift_hike.jpg

 

 

Jak tylko trochę chłodniej się zrobi, wysypie się ciekawych ofert :)

Myślę, że warto poczekać. Chyba, że coś naprawdę wpadnie w oko i odwrotu nie będzie :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.