Jump to content

Buty dla Afryki


nie_problem

Recommended Posts

Właśnie w Trójce usłyszałem o pięknej akcji:

 

Informacje

Masz buty, w których już nie biegasz, ale da się w nich chodzić lub biegać? Możesz pomóc innym!

Opis

W Afryce chodzenie w butach pozwala unikać i zapobiegać zarażeniu różnymi pasożytami, w tym tak groźnego dla zdrowia tęgoryjca z rodziny nicieni. Jest to także jeden ze sposobów na promocję zdrowego stylu życia. Buty nie są rozdawane, ale są zachętą i nagrodą w licznych programach edukacyjnych i zawodach sportowych. Stanowią motywację, nie jałmużnę. To ważny element szeroko pojętego systemu edukacji społecznej w Afryce.

 

http://www.facebook.com/Buty.dla.Afryki

 

 

W 3 miastach: Warszawie, Łodzi oraz Krakowie, w tym samym dniu oraz o tej samej godzinie miłośnicy biegania zbiorą się w 1 celu, by pod hasłem „Buty dla Afryki” wesprzeć fundację w Kenii. Masz buty do biegania, których już nie używasz, a da się w nich chodzić? Upierz je, zatrzymaj i weź udział w akcji „Buty dla Afryki – wysyłamy do Afryki buty do biegania”. Wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość wysłania butów osobiście już 31 sierpnia 2012 r. W Afryce chodzenie w butach pozwala unikać i zapobiegać zarażeniu różnymi pasożytami, w tym tak groźnego dla zdrowia tęgoryjca z rodziny nicieni. Jest to także jeden ze sposobów na promocję zdrowego stylu życia. Buty nie są rozdawane, ale są zachętą i nagrodą w licznych programach edukacyjnych i zawodach sportowych. Stanowią motywację, nie jałmużnę. To ważny element szeroko pojętego systemu edukacji społecznej w Afryce. – mówi Sebastian Biały, organizator i pomysłodawca akcji w Warszawie.

 

„Buty dla Afryki” to jednodniowa akcja. 31 sierpnia o godz. 19.00 na Poczcie Głównej przy al. Włókniarzy 277 łódzcy uczestnicy akcji spakują wszystkie buty, a następnie wyślą do Afryki.

 

Warto dodać, że ambasadorem zbiórki butów dla Afryki są takie osobistości jak dwukrotny mistrz olimpijski z Londynu Mo Farah, piłkarz Cristiano Ronaldo, czy dwukrotny mistrz olimpijski z Atlanty, trzykrotny Mistrz Świata, rekordzista świata na 100m oraz na 50m – Donovan Bailey. Do akcji przyłączyło się również wielu innych sportowców oraz gwiazd showbiznesu.

 

Serwis Biegampolodzi.pl, który został partnerem medialnym akcji zachęca wszystkich do udziału w tym pierwszym w naszym regionie evencie. Każdy, kto nie będzie mógł stawić się osobiście na Poczcie może przekazać buty w Biurze Zawodów Biegu Fabrykanta w dniu 31 sierpnia do godz. 18:40, które przez łódzkiego koordynatora akcji – Szymona, następnie zostaną zabrane i wysłane wraz z butami pozostałych uczestników.

 

http://biegampolodzi.pl/newsy/buty-dla-afryki'>http://biegampolodzi.pl/newsy/buty-dla-afryki

 

 

Łódź - Warszawa - Kraków

 

 

Jeśli masz buty, w których już nie biegasz, ale da się w nich chodzić, to upierz je, zatrzymaj, a 31 sierpnia spotkamy się, spakujemy wszystkie buty, złożymy na paczkę i wyślemy je do Afryki! A potem przebieżka? :)

 

Oficjalny FanPage

http://www.facebook.com/Buty.dla.Afryki

 

Patronat medialny nad akcją objął jeden z najlepszych polskich portali biegowych http://treningbiegacza.pl/

 

W przypadku niemożności uczestnictwa osobiście, buty można wysłać lub zostawić wraz z zrzutką na wysyłkę u naszego partnera:

 

Centrum Biegowe ERGO

al. Jana Pawła II 61 lok. 207

Warszawa, 01-031

http://ergo-sklep.pl/

 

Centrum Biegowe ERGO - Ursynów

al. Komisji Edukacji Narodowej 51 lok. U4

Warszawa, 02-799

 

 

 

Patronat medialny nad łódzkim wydarzeniem objęły następujące serwisy:

http://www.eldezet.pl/

http://biegampolodzi.pl/

 

Partnerami wydarzenia w Łodzi są:

 

BabelSport & BiegamPomagam

http://babelsport.pl/

 

oraz

 

Sklep Sport Factory

ul. Żeligowskiego 46

Łódź, 90-644

www.sport-factory.com.pl

 

 

Kraków gdzieś mi umknął.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Poszło. Oby to był początek ogólnopolskiej akcji w kolejnych latach.

 

26 par z Warszawy + 9 par z Łodzi = 35 par 'Butów dla Afryki' dziś wieczorem rozpoczęło swoją podróż do Kenii... Na Poczcie Głównej w Warszawie towarzyszyło nam Polskie Radio i już o godzinie 21.00 między innymi w Czwórce można było usłysz

eć radiową relację z wydarzenia! Natomiast w Łodzi, na pocztę zawitało Radio Łódź!

 

Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy byli oraz naszemu partnerowi Centrum Biegowe Ergo za dostarczenie butów przekazanych do sklepu, kartonów, taśmy, transport oraz dofinansowanie wysyłki!

 

226085_521633804519082_1039239654_n.jpg

 

http://www.facebook.com/Buty.dla.Afryki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.