Skocz do zawartości

Pękajaca podeszwa. Jest możliwość naprawy?


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie kieruję do tych z użytkowników, którzy mają doświadczenie w naprawie obuwia. Problem dotyczy pękającej podeszwy w butach Steel. Podeszwa to mówiąc krótko "słonina" czyli (o ile wiem) niby kauczukowy produkt (ten model). Pękniecie wystąpiło na zgięciu podeszwy buta. Pytanie brzmi, czy taką "słoninę" da się podkleić i (jeśli tak) to czym. Słyszałem opinię, że tego rodzaju podeszwy są nie do naprawienia ponieważ kleje nie chcą się owej "słoniny" trzymać i naklejona guma po prostu bardzo szybko się odkleja. Jakieś sugestie??

 

Link poprawiony. Za dużo "hatetepów" ;) .

Edytowane przez makowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cZoŁeM laugh.gif

 

Podeszwa to mówiąc krótko "słonina" czyli (o ile wiem) niby kauczukowy produkt

...to nie jest "słonina" to jest najprawdopodobniej podeszwa PU - kratownica - dlatego pęka w poprzek w śródstopiu...

 

Słyszałem opinię, że tego rodzaju podeszwy są nie do naprawienia ponieważ kleje nie chcą się owej "słoniny" trzymać i naklejona guma po prostu bardzo szybko się odkleja

...wystarczy użyć odpowiedniego kleju PU np. http://www.hurtszews...roducts_id=3160

 

Jakieś sugestie??

...hmm...po pierwsze zmień szewca...

 

 

Te buty można naprawić na dwa sposoby (w zależności od rozmiarów uszkodzenia) w dużym skrócie:

 

1) spiłować prześwitującą część podeszwy i zbudować ją na nowo - nie będzie już prześwitująca - ale nie pęknie nigdy

 

2) spiłować bieżnik, zrobić wcinkę, wkleić wstawkę i na całość podeszwę

 

ps. zajrzyj tutaj może Cię coś zainspiruje http://www.wbutach.p...-slupski-szewc/

 

cZuWaJ ph34r.gif

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Trafnie zauważyłeś, że powinienem zmienić szewca. To Jego opinia (o słoninie, itd). :wacko: pozostaje mi powalczyć samemu. W zasadzie tę parę butów przeznaczyłem na samodzielną dłubaninę. Nie koniecznie z pozytywnym finałem (haha). Mam jeszcze dwie pary (ale na czarnej gumie - trzymają się dużo lepiej) więc bolało zbytnio nie będzie.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.