Jump to content

podeszwy do butow dla dzieci


czarnamamba

Recommended Posts

Najpierw sie przywitam, bo dopiero się zalogowałam.

A zalogowałam się z radością, że niei tylko ja jestem na orbicie okołoziemskiej i myślę o szyciu butów :))))

Mam dzieciaki ze skłonnością (?) do ściągania kostek do wewnatrz, tak jakby miały mieć płaskostopie. w to, że buty z atestem są zdrowe przestałam już dawno wierzyć, ale ostatnio widzę, że nawet jak już uda mi się kupić z odpowiednio elastyczną podeszwą, odpowiednio niskim usztywnieniem pięty, i nawet szerokie, to one są jeszcze za wąskie! poza tym jak widzę co robią ich stopy na boso utwierdzam się w przekonaniu, że na maxa muszą mieć wolność. więc kiedy nie da się na boso powinni mieć buty, żeby było prawie jak na boso.

postanowiłam więc, że zamówię, a może nawet sama uszyję, no i zaczęłam szyć. na razie prototypy z ficu. takie łapcie anatomiczne. docelowo mają zostać kapciami domowymi na skórzanej podeszwie, ale ponieważ mam trzech facetów "siwy dym" to zaczęłam myśleć o jakiejś podeszwie typu silikon.

czy macie może wiedzę jak zdobyć, nakładać taką masę na but? bo oczywiście dla siebie to przyszyłabym dostępny materiał, ale ci faceci żują wszystko ;) więc dobrze by było, żeby się nie potruli.

czyli sumując - szukam rozwiązania na podeszwę bardzo elastyczną, nietoksyczną i nie przyszywaną, bo zaraz będzie chlupotać.

pozdrawiam

m

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

cZoŁeM laugh.gif

 

...fajnie, że jesteś na forum bo pełno tu zapaleńców "buciarskich" i nie tylko...laugh.gif

 

 

czyli sumując - szukam rozwiązania na podeszwę bardzo elastyczną, nietoksyczną i nie przyszywaną, bo zaraz będzie chlupotać.

pozdrawiam

 

...bardzo szczegółowa i trudna do zrealizowania specyfikacja materiałowa sleep.gifsmile.gif...

 

...myślę, że najtrudniej będzie z nietoksycznością - bo wszystkie znane mi gumy niezbyt zachęcająco pachną i chyba równie niezachęcająco smakują - co do samej toksyczności to chyba spełniają jakieś normy i zjedzone w niedużych ilościach nie wyrządzą chyba większej szkody nawet w organizmie dziecka...

 

...jeżeli chodzi o lekkość, miękkość i elastyczność to moim zdaniem w tym przypadku optymalnym rozwiązaniem był by styrogum: http://www.hurtszews...roducts_id=2191

 

...jeżeli chodzi o "przytwierdzenie " podeszwy do cholewki to jeżeli nie szycie to klejenie - i w tym przypadku w 100% są to kleje toksyczne podczas aplikacji, po odparowaniu (ok 48 godz) chyba mniej jednak również nie radzę ich spożywać nawet w małych ilościach...

Link to comment
Share on other sites

dzieki za szczegolowa odpowiedz. a taki kauczuk naturalny? czy to dostepne w naszym kraju? czy tylko kontener z chin mozna kupic? i czy jest jakis sposob zeby np. taka przyszyta gumowa podeszwe jakos uszczelnic? znaczy jest napewno, ale chodzi o miekkie butki, nie takie do opery czy na poligon. cos co bedzie pozwalalo dalej im zachowywac sie jak grubszej skarpecie.

 

im wiecej czytam i szukam po swiecie tym bardziej mam ochote zajac sie butami ;) bo sama nieznosze za wąskich i za twardych.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej, hej!!

Witam ja również wśród nakręconych buciarzy :D :D

Pytasz o kauczuk naturalny...Zgłębiłam temat i super rezultatów nie odniosłam, również potrzebowałam kauczuk na podeszwy, ale znalazłam jedną firmę : POLTING FOAM

http://www.foam.polting.com.pl/

Spróbuj uderzyć do nich po próbkę kauczuku, mi przesłali pocztą.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam zapaleńców,

 

dla dzieci z drobnymi problemami (a takim są koślawe kolana - jedna z przyczyn koślawienia stóp), nie ma sensu wytaczać kombajnu na małą słomkę.

 

Buty ortopedyczne czy zdrowotne "z półki" w zaleceniach lekarzy czy rehabilitantów są trochę wytworem marketingowym. W tego typu sytuacjach rozwiązaniem jest wykonanie "wściłki-klinu" do wewnątrz buta. Wysokość powinna zostać określona pzez lekarza lub terapeutę. Klin w miarę możliwości (materiał i konstrukcja spodu gotowego) może zostać doklejony od spodu np. w obuwiu letnim. Jednak by to było możliwe but powinien mieć dobry zapiętek (dobry nie oznacza bardzo wysoki).

 

Co do materiałów - kauczuk ma kiepskie właściwości jeśli chodzi o odporność na ścieranie, jest miękki i elastyczny. Są utwardzane styrogumu jednak robią się zbyt twarde szczególnie w butach dla mniejszych stóp.

Na tą chwilę znam jeden materiał, który przy odpowiedniej konstrukcji buta spełni wasze ocekiwania - VIBRAM. W porównaniu do materiałów powszechnie stosowanych kilkukrotnie droższy ale po intensywnym np. rocznym użytkowaniu można odczytać napisy wytłoczone na nim.

 

Co do toksyczności, uciążliwości to nie rozumiem czy chodzi wam o wływ na kontakt ze skórą przy noszeniu czy o odzdziaływanie przy wykonywaniu?

 

To z czego spód jest zrobiony bezpośrednio nie ma wpływu dla stopy, bo ona z uwagi na elementy kontrukcji buta nie styka się z gumą. Tematem bagetelizowanym w moim odczuciu jest za to jakość skór podszewkowych, które najczęściej są pochodzenia świńskiego i różnie moga wpływać na komfort uzycia - moim ideałem są skóry bydlęcę miękkie i przyjazne dla stopy nawet przy kontakcie jej z potem.

Co do klejów z tym nie ma większego problemu jeśli chodzi o wpływ dla stóp (szukać takiego z atestem), natomiast przy wykonywaniu butów koniecznie musi być w pomieszczeniu wentylacja. Są dostępne na rynku kleje z mniejszą ilością składników szkodliwych.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nie tylko materiały ale kształt i wykonanie Polecam tego typu obuwie przedewszystkim twarda wysoka cholewka i obcas Thomasa w takich butach powinny chodzić dzieći jest to optymalna konfiguracja http://www.protmed.c...homasa.html����

 

Kształt kopyta, materiał i konstrukcja w całości stanowią o wartości funkcjonalnej buta.Ja osobiście jestem zwolennikiem obcasów thomasa u dzieci szczególnie tych które zaczynają chodzić. Rozpatrujemy tutaj wyłącznie kwestię profilaktyki bo gdy mówimy o korygowaniu decyzję podejmuje lekarz lub przynajmniej terapeuta (rehabilitant praktykujący a nie będący handlowcem). Za każdym razem pisząc o obcasie thomasa w przypadku profilaktyki myślę o standardowym kształcie (1/3 długości podeszwy z językiem przyśrodkowo wydłużonym o długości 2/5 obcasa). Wskazałeś również link do strony firmy, w mojej ocenie nie w każdym bucie można-powinno się dorabiać obcas (np. przy twardszych spodach but będzie mało stabilny). Jest to firma specjalistyczna, która również w przypadku drobnych problemów ze stopami dokonuje takiego dostosowania buta seryjnego do zaleceń lekarza - oczywiście kiedy konstrukcja buta na to pozwala.

 

Co do twardości i wysokości cholewki ... w profilaktyce prawidłowa sztywność tylko w obrębie pięty, wyższe sztywne zakładki ograniczają pracę stawu skokowego, rozleniwiając mięśnie, dzieci zaczynają chodzić jak żołnierze. Jeszcze 8-10 lat temu mocno była promowana jedna z większych polskich firm robiących obuwie diagnostyczne dla dzieci. Ich buty miały wysoką cholewkę, która bardzo wysoko była usztywniona. W tym czasie uchodziły ona za but wzorowy. Dziś wielu praktyków z zakresu rehabilitacji dziecięcej traktuje taki but jako przykład jak nie powinien wyglądać but dla dzieci z drobnymi wadami stóp a tym bardziej jako but profilaktyczny. Jeszcze raz podkreślam, że mówię tu o sytuacji dobrego buta, które dziecko używa profilaktycznie lub jako przeciwdziałanie niewłaściwym tendencjom do ustawiania stopy. Nie można znaleźć uniwersum dla stóp, które wymagają większej pracy. Zbyt dużo może być rożnych przyczyn powstania, utrwalenia się wady by określać szablon buta ... buta nie profilaktycznego a już korekcyjnego.

 

Nie wchodzę w kwestię kiedy wyższa i sztywniejsza cholewka, obcas odwrócony czy przedłużony i etc. bo dyskusja dotyczy butów dziecięcych (spodów do nich) a nie ortopedycznych, których nie powinno się stosować z taką dowolnością jak robimy to np. z witaminami czy aspiryną.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Cześć. Fajnie,że można tu trafić na temat jakim jest podeszwa diagnostyczna. My jako rodzice mozemy sami monitorowac jak kształtują sie stopy naszych dzieci.Firma memo w swoich bucikach ma własnie taka podeszwe, która jest ponumerowana i  dziecko podczas uzytkowania tego obuwia pokazuje nam jaka jest jej scieralnosc.Dzięki temu mamy obraz czy dziecko ma nieprawidłowości stóp i czy należy skonsultować się z lekarzem.

Link to comment
Share on other sites

Cześć, zwykły spam, czy faktycznie to są tak dobre spody, że rodzice zadają sobie trud, by zarejestrować się na forum umieścić dobrą recenzję na temat marki i zniknąć? Ostatnio istna plaga i już admini nie wiedzą, czy blokować czy jednak kupić sobie te buciki ;) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.