Skocz do zawartości

buty halowe dla ciężkiego


przeszczep

Rekomendowane odpowiedzi

Problem mam...

Wysoki jestem na 186cm, ważę 100-105kg.

Gram w squasha i wracam powoli do badmintona. Oba sporty są bardzo dynamiczne i buty (zwłaszcza z moją wagą) przyjmują bardzo duże obciążenia. Wbrew pozorom, na nieszczęście butów jestem dość zwinny i szybki, przez co buty wytrzymują u mnie 5-6 miesięcy a potem ulegają rozkładowi ;)

 

I teraz pytanie - jakie marki możecie polecić dla ciężkich i szybkich graczy w sportach mocno zwrotnych jakimi niewątpliwie są squash i badminton.

 

Miałem już Willson, Asics, Adidas a ostatnio gram w Prince.

Jak na razie najdłużej wytrzymały Prince, jednak ich serwis gwarancyjny to pomyłka i wolałbym kupić jakąś inną markę.

Budżet jaki mam to max 300-400zł, bo inaczej żonka by mnie z domu wywaliła :p I tak mam o wiele więcej par butów niż ona :p

 

HELP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciężki, ale chyba nie sportowiec haha :)

 

Amatorsko bawiłem się w halową piłkę przez lata i najlepiej wspominam chyba markę Nike. Ale generalnie uważam, że to raczej kwestia modelu, a nie marki. Teraz biegam - przy wadzie 96kg testowałem kilka par butów. Doświadczenie w tej materii podpowiada mi, że stawy najmniej się eksploatują przy Air Maxach Nike.

 

Podkreślam, że ja amator jestem :)

 

Swego czasu widziałem gdzieś halówki z amortyzacją lepszą niż standard ... jak uda mi się odkopać gdzieś linka to podrzucę.

Zastanawiam się jeszcze - na pewno poszczególne firmy produkują obuwie reko[beeep]wane do gier typu squash. Czy tu w użyciu jest obuwie dokładnie takie jak do siatki lub piłki ręcznej?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale skoro próbowałeś już obuwia kilku marek, może warto spróbować Nike Air?

 

Te, które widziałem były do piłki nożnej, więc specyfika raczej inna, ale szperając chwilę widzę, że są modele, które mogą Cię interesować:

 

Nike Air Zoom Speed 8.0 Men's Badminton Shoe

!1.png

 

NIKE RAKETA (BADMINTON)

Nike-Raketa--1.jpg

 

http://www.sneakerfreaker.com/sneaker-releases/NikeRaketa/

 

nike raketa.jpeg

 

Tu wątek z innymi modelami:

http://www.badmintoncentral.com/forums/showthread.php/40629-Nike-badminton-shoes/page3

 

Może coś się spodoba :)

Niestety nie dysponuję precyzyjną wiedzą na temat, ale starałem się :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem zmuszony do szybszego zakupu niż planowałem, bo na jednym z treningów rozpadła mi się podeszwa w Prince'ach.

Trochę popytałem tu i tam, trochę poczytałem i na razie kupiłem buty Yonex.

Grałem na razie raz, więc dużo nie napiszę - buty się musza jeszcze ułożyć, bo na razie cisną w palce i jeszcze parę miejsc, ale mam nadzieję, że dadzą radę.

Dam znać jak będą się spisywać po pół roku i czy w ogóle przeżyją tyle czasu ;)

Wybrałem rozmiar 45,5, który w przymierzalni był spoko, ale jak to zawsze bywa - na parkiecie rozmiar nie zawsze się zgadza z tym co w przymierzalni ;)

Z innych modeli/firm nie mogłem jakoś dobrać odpowiedniego rozmiaru - albo coś w palcach nie tak, albo coś w podbiciu za ciasno, albo szerokość buta za mała, no i najbardziej podpadł mi ten yonex ;) Zobaczymy jak to będzie ;) Cena 219zł - dałoby radę taniej kupić, ale kupowałem na szybko dzień przed treningiem i niestety nie było czasu na szukanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból palców w sportowych butach to niefajna sprawa :(

Na boki but się chyba szybciej ułoży. Jeżeli będzie problem z rozbiciem do przodu, podejdź do szewca - powinien pomóc.

Nie ma co się męczyć :)

 

Przyznam szczerze, że nie znam marki, ale rzuciłem okiem i wyglądają dość atrakcyjnie.

Możesz pokazać, na jaki model się zdecydowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból palców w sportowych butach to niefajna sprawa :(

Na boki but się chyba szybciej ułoży. Jeżeli będzie problem z rozbiciem do przodu, podejdź do szewca - powinien pomóc.

Nie ma co się męczyć :)

 

Przyznam szczerze, że nie znam marki, ale rzuciłem okiem i wyglądają dość atrakcyjnie.

Możesz pokazać, na jaki model się zdecydowałeś?

 

http://www.badmintonplayer.pl/Produkty/Buty_m%C4%99skie/Yonex/1132-YONEX_-_Buty_do_badmintona_SHB-58EX.html

 

Yonex to firma, która specjalizuje się w sportach rakietowych. Zaczynali chyba od rakiet i lotek, a później rozszerzyli produkcję :)

Koledzy polecali, to wziąłem, zwłaszcza, że te akurat nie drogie. Zobaczymy czy za niską ceną nie kryje się również niska jakość, bo inne modele kosztowały 400-500zł...

 

Co do dopasowania się, to dam radę ;) Nie pierwsze to moje buty i zawsze się dopasowywały ;) Wolę ciut za małe, niż ciut za duże, bo po pewnym czasie w za dużych noga mi zaczyna "pływać", co jest bardzo niebezpieczne i zwykle prowadzi do skręceń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mi wpadły w oko, ale cena jednak dość wygórowana.

 

[...]

 

http://www.butyjana.pl/obuwie_meskie/buty_do_siatkowki_squasha_pilki_recznej/asics_gel_sensei_4_mt_b202y-4201.html

 

Ale sam model wydaje się atrakcyjny :)

 

Te buty sa za wysokie do sportów rakietowych. Zmasakrowałbys sobie achillesa grając w nich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Zasugerowałem się opisem, gdzieś w tekście promującym link do nich, że do siatkówki, squasha ... i od razu pomyślałem o wątku :)

Myślę, że to był czysty marketing, a obuwie jak w opisie - do siatki jednak. No, ale intencje były dobre :)

 

dzięki za wyprostowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.