Jump to content

theblacksagan

Forumowicz
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

theblacksagan last won the day on March 30

theblacksagan had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutralny

About theblacksagan

 • Rank
  Nowy użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Po niemal 2 miesiącach walki z szewcami udało się doprowadzić buty do stanu używalności. Cóż, firma z Mokotowa na "W" obsłużyła mnie na wysokim poziomie ale nie podjęła się naprawy. Kilku fachowców miało oglądać buty, stwierdzono, że buty przysłałem... "zbyt późno". Musztarda po obiedzie, teraz to już po ptakach i słowem...umarł w butach 😉 Natomiast plus za dobrą obsługę od strony formalnej i kontakt. Liczyłem natomiast bardzo na ich pomoc. W trzeciej miejscowości, co liczby ludności w tym kraju - mieście Łodzi również nikt nie chciał się podjąć naprawy. Tylko jeden szewc miał ledwie u siebie maszynę Singera i przeszył te buty w miejscach uszkodzenia, niewiele to pomogło ale chociaż spróbował i wziął za to dychę, cała wielka reszta wspaniałych fachowców mnie olała. No cóż, widocznie są mistrzami w przyklejaniu zelówek. Byłem nawet w zakładzie, który konstruuje i szyje od podstaw buty przy jednej z najdłuższych ulic (zaczynającej się na literę "P") handlowych w Europie, rzekomo nie mieli odpowiednich "uchwytów" na maszynie do samej naprawy butów (mimo, że do zakresu ich usług również wchodzi naprawa obuwia), mogli tylko uszyć od nowa but, takie uchwyty akurat mieli. Natomiast nie chcę negatywnie oceniać, fachowiec decyduje czy podejmuje się danej czynności czy nie. Nikogo nie szkaluję, po prostu mówię jak rzeczywiście było i jak niewdzięczny jest los klienta (najgorszemu wrogowi nie życzę), odsyłanie od Annasza do Kajfasza, modlitwy na niewiele się zdały. Zresztą jak Trójca Święta miałaby pomóc skoro w obecnej sytuacji (walka z pandemią koronawirusa - stan na marzec 2020 r.) rząd wprowadził zakaz zgromadzeń powyżej dwóch (sic!) osób. Trójca Święta zatem odpada 😉 Jakkolwiek nie poddałem się. Jak mówi Pismo: "Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam" 😉 Sprawę uratowała wysyłka butów na Strzemieszycką w Dąbrowie Górniczej do Daniela Farnika (Differ). Daniel zajął się tym "czarnym, sklonowanym, brytyjskim nieszczęściem" i naprawdę dał radę. Wklejam zdjęcia już po naprawie full brogsów. Podkleił, naszył lamówkę, usunął elementy, które powodowały rozrywanie skóry podczas nakładania obu butów i dodatkowo nieco je rozciągnął. Proste? Proste. Jak widać można było to zrobić, wystarczyło chcieć, mieć umiejętności no i pasję do swojej pracy. Dzięki wielkie, jestem naprawdę bardzo wdzięczny, klasyki uratowane!
 2. Witaj theblacksagan,

  To Twoje pierwsze kroki na Forum o butach i skórach. Dokładamy wszelkich starań, by każdy nowy użytkownik czuł się tu jak u siebie. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub problemy nie wahaj się pytać na forum lub bezpośrednio u administratorów.

  Dołączyłeś do nas 28.01.2020.

   

  1. Koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM WBUTACH i POLITYKĄ PRYWATNOŚCI
  2. Warto również przejrzeć FAQ wButach
  3. Teraz już spokojnie możesz się przywitać i bawić się dobrze 

   

  Rozgość się i czuj się pełnoprawnym członkiem naszej społeczności.

  Z obuwniczym pozdrowieniem
  Administracja Forum wbutach.pl

 3. Dzień dobry, Proszę o pomoc czy podpowiedź jak mogę doprowadzić do stanu używalności buty marki Church's model Chetwynd IV. Otóż obłożyna obuwia odkleiła się od wewnętrznej części buta. Dodatkowo obłożyna m.in. w okolicach kostki oraz na łączeniu z przyszwą jest niejako delikatnie przerwana w kilku miejscach, jak gdyby ktoś ją nieco naciął nożem. Wydaje mi się, że powinno się znaleźć jakiś sposób na naprawę skądinąd drogich i fajnych butów. Oczywiście byłem u rzekomo doświadczonego szewca (zakład prowadzi od 1987 r.). Niestety poza zelowaniem nie był w stanie prawidłowo dokleić obłożynę do jej wewnętrznej części. Na moje pytanie co z tymi "nacięciami" czy można to skleić, użyć kleju typu cyjanopan do połączeń elastycznych, stwierdził, że te uszkodzenia przykryją spodnie i próba naprawy obuwia w tym zakresie będzie cyt."bardzo zła", w domyśle z bardzo złym skutkiem. Nie pocieszył mnie tym stwierdzeniem, powinienem reklamować jego źle wykonaną pracę, za którą wziął wcale nie tak małe pieniądze ale lepiej niech on już nie rusza tych butów, nie skorzystam raczej z jego usług. Prośba o radę, buty są dobrej firmy i uważam, że warto je uratować (a nie zakrywać podartą skórę nogawkami spodni). Oczywiście proszę tylko o poważne odpowiedzi a nie złote rady w stylu reklamuj buty u producenta. Dziękuję bardzo za wsparcie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.