Jump to content

Mark

Custom i Renowacje
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Mark last won the day on May 14

Mark had the most liked content!

Community Reputation

19 Dobry

About Mark

 • Rank
  Nowy użytkownik

Kontakt

 • Strona WWW
  https://renowacja-butow.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

174 profile views
 1. Początkowe założenie było takie, że buty będą wyczyszczone. Ale ponieważ wygląd był taki sobie powstał pomysł aby dokonać głębszych zmian. Ponieważ nie było jednoznacznie wybranego koloru przygotowałem kilka wizualizacji i tak został wybrany kolor jaki obecnie jest na butach. Potem sama realizacji już nie nastarczała specjalnych problemów a końcowy wygląd był całkiem ciekawy.
 2. Właściciel tych butów starł się usunąć tłustą plamę ale bezskutecznie. Niestety jego starania mocno utrwaliły plamę i nie dało się usunąć tej plamy bez miejscowego odbarwienia nutów. Aby przywrócić kolor oraz odświeżyć całe buty potrzebne było barwienie tej skóry. Czyszczenie i odtłuszczanie skóry pozwoliło przygotować powierzchnie skóry do barwienia. Swoja prace wykonały również prawidła;). Do nadania koloru przydał się barwnik Teinture Francaise, który dopasował się do tych butów. Czerń w tonacji niebieskiej bało całkiem interesujący efekt.
 3. Odbarwienia i utrata lakieru – to były problemy, jakie dotknęły ta torbę. Rozlany środek chemiczny z którym zetknęła się powierzchnia torby spowodował nieodwracalne uszkodzenia w strukturze skóry. Ale najważniejszym celem renowacji było usuniecie odbarwień oraz przewrócenie lakieru. Stara powłoka została usunięta a po wymieszaniu koloru na całej torbie została położona nowa farba oraz lakier. Wytarte narożniki na dole torby po renowacji również odzyskały dawny wygląd. Wszystkie szwy i elementy ozdobne były maskowane tak aby po renowacji wygląd torby w jak najmniejszym stopniu uległ zmianie. Maskowanie zabrało sporo czasu ale wygląd końcowy wynagrodził wkład pracy jaki był włożony w renowację.
 4. Buty były w słabej kondycji i właściciel miał świadomość, że efekt wykonanych zmian nie będzie trwały. Ale dla niego najbardziej istotna była kolorystyka butów i wygląd końcowy niż trwałość wykonanej pracy. Zwłaszcza, że buty były przeznaczone od bardzo okazyjnych wyjść. A że od pewnego czasu czekały na swoja okazję farby Angelus była to dobry moment, aby z nich skorzystać. Całość prac była bardzo czasochłonna ale efekt końcowy był interesujący.
 5. Domowe sposoby usuwania plam niestety często zamiast pomóc, przyczyniają się do mnożenia przeszkód. Tak było w przypadku tych butów gdzie właśnie domowe czyszczenie utrwaliło plamę w tak, że nawet profesjonalne środki były już bezradne. Było to praktycznie nowe buty, na które zostały wylane konfitury owocowe. Nie pozostało nic innego jak barwienie butów. Tu plus dla Tinture Francaise, która posiada na tyle dużo barwnika, że krycie tego typu skóry jest stosunkowo łatwe.. Buty zostały wyczyszczone na tyle ile było możliwe, następnie maskowanie, potem nakładanie barwnika aerografem i efekt końcowy widoczny na zdjęciach poniżej. Wygląd końcowy bardzo ucieszył właścicielkę tych butów, która wcześniej liczyła się z całkowitą utrata dobrego wyglądu.
 6. Zabrudzony buty z wypłowiałym kolorem skóry wygląda smętnie i zniechęcającą Tak własnie było z tymi NB . Niby nie było na nich uszkodzeń ale wyglądały na mocno zmęczone. W sumie pracę przy tych butach nie były bardzo trudne. Jedynie czyszczenie oraz barwienie skóry . Nieskomplikowana odnowa ale po jej zakończeniu , miło jest patrzeć na takie buty .
 7. Torebka wyraźnie potrzebowała pomocy. Sama skóra była w całkiem niezłym stanie. Ale kolor uległ upływowi czasu. Zwłaszcza rączki i boki torebki były wyeksploatowane. Przy tej torebce było bardzo dużo pracy. Rączki były mocno zatłuszczone oraz w kilku miejscach torebka miała ślady po długopisie. Pierwsze kroki obejmowały czyszczenie i usuwanie atramentu. Potem trzeba było gruntownie odtłuścić skórę na rączkach. Zajęło to trochę czasu. Torebka była z skóry otwartej i przy gruntowaniu przyjęła sporą ilość podkładu. Ponieważ celem było uzyskanie koloru jak najbardziej zbliżonego do oryginału, torebka została pomalowana w wybranym kolorze farby. Całość zakończyło lakierowanie oraz nałożenie impregnatu a efekt jest widoczny na zdjęciach.
 8. Wstępny pomysł był taki, aby po prostu zmienić kolor tych butów na czarny. Ale w pewnym momencie postała koncepcja ożywienia butów. Buty „ledwo dyszały”, zatem nie wiele było do stracenia. Trochę eksperymentów z barwieniem i tak powstał nowy kolor dla tych butów. Trudno było go uchwycić efekt na zdjęciach ale „na żywo” jest jeszcze bardziej intensywny. W sumie barwa tych butów jak dla mnie nie jest zła, choć nie do końca taka jak zakładałem. Też nie do końca to jest dla mnie technicznie zadawalające ale jak na test to już mam nieco odpowiedzi na niektóre wątpliwości. Trzeba będzie jeszcze na tym efektem jeszcze popracować przy następnej okazji.
 9. Podczas zmiany kolorów wg pomysłu klienta najlepiej pracuje się na nowych butach, ale czasami zdarza się mi pracować na starych butach. Z założenia odradzam malowania podeszwy w tego typu butach i zawsze informuje osoby zainteresowane takim zabiegiem o ryzyku odpadania farby. Także w przypadku tych butów takie przełamania na nosku raczej nie wróżą dłuższego wytrzymania farby w tych miejscach. Bywa też, że starsze buty nie są traktowane, jako obuwie do regularnego użytkowanie. I tak było w przypadku tych butów. Co jakiś czas mam takie zadania gdzie buty raczej są na pojedyncze okazję niż do stałego noszenia. Postaram się jeszcze umieścić tego typu buty w innych wątkach. Nie do końca jestem zadowolony z czystości i dokładności gdyż są tam elementy, które mogłyby być lepiej zrobione. Ale po pokazaniu klientowi zdjęć butów uznał on, że jest usatysfakcjonowany i korekty są zbyteczne. Poniżej krótka relacja z przemiany tych butów.
 10. Jak zobaczyłem te buty pierwszy raz to skojarzyła mi się żartobliwa przypowiastka mojego dziadka o naprawianiu naręcznego zegarka z wskazówkami - "Wiesz czego brakuje temu zegarkowi ? Dwóch kamieni..." Miałem wrażenie ,że tym butom to nawet takie "kamienie" już nie pomogą 😋 Teraz jak patrzę teraz na zdjęcia to chyba z boku wyglądały .... średnio a jednak coś z tych butów udało się uzyskać. Miłość (do butów oczywiście) nie zna granic 😁
 11. Buty leżały gdzieś głęboko w szafie aż właściciel przypominał sobie o nich. Były to ukochane i "najwygodniejsze buty na świecie" tylko już „nieco" zużyte i zdecydowanie wymagające pomocy. Poinformowałem właściciela, że prostowanie skóry nie będzie trwałe oraz aby jego buty miały jakieś szanse na dłuższe życie niezbędne jest zakupienie prawideł. A prawidła przydadzą się na pewno nie tylko do tych butów. To, co udało się zrobić z tymi butami zamieszczam na zdjęciach poniżej.
 12. Zgadza się, to pozostałość gumki. Przy czyszczeniu tych butów kilka razy taką "stertę" wyniosłem do kosza. Ale ile zanieczyszczeń , mierząc wagowo, zeszło z skóry ... to już teraz zostanie "brudną" tajemnicą tych butów.😁
 13. Dziękuje za miłe słowa . Tak teraz się zastanawiam , że może kolejnym razem ,zajmując takimi butami sprawdzę wagę przed i po , gdyż chyba po skończeniu mogą być nieco "lżejsze" ? 🙂
 14. Dzień doby .Umieściłem tutaj taką krótką relację z pracy na Timberlandami. Buty nie miały uszkodzeń lecz wyglądały niezbyt porywająco. W ruch poszła gumę oraz szczotka do zamszu. Samo czyszczenie skóry zajęło ponad 4 godziny . Ale warto było poświecić nieco czasu na te buty. Nabrały one wigoru i przestały straszyć swoim wyglądem .A sama skóra została bardziej miękka i przyjemna w dotyku w stosunku do stanu początkowego . Poniżej kilka zdjęć z realizacji .
 15. Dziękuje za miłe słowa. Pozdrawiam również forumowicza "tosa" z którym zetknąłem się na Fb . Było to dla mnie impulsem do dołączenia do zacnego grona miłośników butów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.