Jump to content

Mark

Custom i Renowacje
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Mark last won the day on March 7

Mark had the most liked content!

Community Reputation

23 Wyśmienity

About Mark

 • Rank
  Użytkownik

Kontakt

 • Strona WWW
  https://renowacja-butow.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

538 profile views
 1. Takie plamy jak na tym bucie nie zawsze są możliwe do usunięcia. Tutaj dodatkową przeszkoda było to, że tłuszcz wniknął w szwy oraz przeniknął skórę i znalazł się na wewnątrz przenikając wyściółkę buta. Usuwanie plamy zajęło wiele czasu. W prawdzie nie udało się usunąć tłuszczu tak, aby ślad po nim był niewidoczny ale po zastosowaniu barwnika w nieco ciemniejszym kolorze niż oryginalny kolor butów, pozostałości po plamie stały się mało widoczne.. Prace zajęły dużo czasu ale efekt był całkiem przyzwoity.
 2. Zgadza się , Kolekcjonerów butów nie brakuje i w Polsce. Ale i w sklepach można znaleźć ciekawe model Martensów
 3. No jak do tylko do oglądania to te Martensy będą się nadawać 😄
 4. Hmmm, emocje i sentyment wygrały w przypadku tych butów .I niech tak zostanie 😄.
 5. Buty wykonane z skóry pokrytej folia nie są wdzięcznym tematem do renowacji. Zdecydowanie nie polecamy takich prac. W tym przypadku renowacja Martensów była tez „poprawką” po niezbyt udanym samodzielnym malowaniu. Całą poprzednia farbę trzeba było usnąć a żółte nici zabrudzone podczas poprzednich prac, zostały oczyszczone. Efekt końcowy był całkiem zadawalający.
 6. Ha, środki garbarskie. Może trzeba by kiedyś spróbować . O ile uda się "przeskoczyć" ilości minimalne ..
 7. Chyba już po trochu widać wiosnę, przynajmniej na butach 🙂. Nowy kolor patyny czyli pora na zmiany. Ale tak z ciekawości - wosk ten sam?
 8. Renowacja kurtek skórzanych może nie jest głównym tematem tego forum ale myślę, że można dołączyć przykład gdzie sentyment do marki oraz kurtki odegrał główna rolę. Kurtka jest wykonana z semianiliny i wiek zrobił swoje. Kolor wytarł się oraz wypłowiał . Skóra była bardzo delikatna dlatego każde zahaczenie powodowało uszkodzenie powierzchni . Po latach użytkowania dziur nie brakowało .Oprócz kieszeni ,rękawa i pleców uszkodzeniu a w zasadzie urwaniu legła szlufka na kołnierzu (nie ma jej na zdjęciach). Renowacja kurtki skórzanej zaczęła się od generalnego czyszczenia powierzchni . Kolej
 9. Kiedyś stosowałem ale teraz już nie używam . Co do https://multirenowacja.pl/balsam-mocno-koloryzujacy-juvacuir-75ml-saphir.html to nie stosuje do renowacji i nie mam z nim doświadczeń zatem trudno mi się na jego temat wypowiadać W zależności od rodzaju skóry stosuje farby lub barwniki.
 10. Buty były „ukochane, najlepsze na świecie” ale już niestety nie wyglądały najlepiej. Pomysł na odnowieni butów był niby niezbyt skomplikowany, czyli barwnie na czarny kolor. Tutaj pochwała dla barwnika Teinture Francaise za skuteczną pomoc przy zmianie koloru skóry ;). Oprócz skóry został również zmieniony kolor obcasów aby całość współgrała kolorystycznie. A efekt widać na zdjęciach poniżej.
 11. Plamy na torebce z otwartej skóry często są nie do usunięcia. W przypadku tej torebki rozlany płyn zrobił okazałą ciemną plamę i pozostało jedynie barwienie. Dodatkowo była tez plama z tuszu. Czerń może nie jest najbardziej pożądanym kolorem dla tej torebki ale był to kolor, który dawał największe szansę na pokrycie tego zabrudzania. Barwnik na bazie alkoholu został nałożony aerografem a potem skóra została przymknięta lakierem. Po zakończeniu został dodany tłuszcz do skór i torebka mogła wrócić do właścicielki.
 12. Celem była lekka zmiana koloru butów. Aby to się udało trzeba było równomiernie nałożyć niewielką ilość barwnika w nowym kolorze. W takim przypadku pomocnym urządzeniem jest aerograf. W sumie wystarczyła jedna warstwa barwnika na bazie alkoholu aby but uzyskał nowy kolor. Nie zawsze używane skóry w butach „są skore do współpracy” a w tym przypadku efekt końcowy był całkiem interesujący.
 13. Rysy nie są zbytnia ozdoba na butach. A zwłaszcza z czasem gdy ich nadmiar jest bardzo widoczny to buty raczej straszą niż zdobią. Te buty miały ich dość okazałą „kolekcję”. Odnowienie poprzez malowanie zdecydowanie poprawiło wygląd tych butów. Nie była to skomplikowana renowacja. Jej celem było zachowanie koloru oraz usunięcie rys. Choć zdjęcia tego nie oddają kolor jest prawie identyczny jak oryginalny. Gdy kolor został wymieszany, farba została naniesiona za pomocą aerografu na buty . Potem lakier oraz na koniec impregnat i buty zaczęły nowe życie..;)
 14. Wybór butów na wesele wymagają czasu potrzebnego na wybór samego kształtu no i koloru. Ale czasami wszystko pasuje oprócz koloru .Tak było i z tymi butami. Właśnie poprzez kolor miały dopasować się do reszty ubrania. Stara farba został usunięta , buty zostały pomalowane nową farba a następnie został nałożony lakier z utwardzaczem. Po wyschnięciu został położony impregnat i buty wróciły do właścicielki. Nie wszystko udało się idealnie ale efekt końcowy był satysfakcjonujący.
 15. Trafiły do mnie buty, których życie nie było łatwe a i wygląd już nie najlepszy. Ale miłość właścicielki do tych butów była bezgraniczna. Skóra była bardzo wysuszona i twarda od wielokrotnego kontaktu z wilgotna trawą. Kolor już dawno stracił swój dawny wygląd a podeszwa powoli kończyła swój żywot. Mimo to chęć odnowienie butów była niezachwiana Po wyczyszczeniu pierwszym zadaniem było poprawianie kondycji skóry. Posłużył do tego olej kopytkowy. Przywrócenie skóry do życia zajęło to wiele dni. Gdy stan skóry już przestał straszyć, po przygotowaniu powierzchni został nałożony barwnik na bazie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.