Jump to content

Mark

Custom i Renowacje
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Mark last won the day on December 1 2020

Mark had the most liked content!

Community Reputation

20 Wyśmienity

About Mark

 • Rank
  Użytkownik

Kontakt

 • Strona WWW
  https://renowacja-butow.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

412 profile views
 1. Renowacja kurtek skórzanych może nie jest głównym tematem tego forum ale myślę, że można dołączyć przykład gdzie sentyment do marki oraz kurtki odegrał główna rolę. Kurtka jest wykonana z semianiliny i wiek zrobił swoje. Kolor wytarł się oraz wypłowiał . Skóra była bardzo delikatna dlatego każde zahaczenie powodowało uszkodzenie powierzchni . Po latach użytkowania dziur nie brakowało .Oprócz kieszeni ,rękawa i pleców uszkodzeniu a w zasadzie urwaniu legła szlufka na kołnierzu (nie ma jej na zdjęciach). Renowacja kurtki skórzanej zaczęła się od generalnego czyszczenia powierzchni . Kolej
 2. Kiedyś stosowałem ale teraz już nie używam . Co do https://multirenowacja.pl/balsam-mocno-koloryzujacy-juvacuir-75ml-saphir.html to nie stosuje do renowacji i nie mam z nim doświadczeń zatem trudno mi się na jego temat wypowiadać W zależności od rodzaju skóry stosuje farby lub barwniki.
 3. Buty były „ukochane, najlepsze na świecie” ale już niestety nie wyglądały najlepiej. Pomysł na odnowieni butów był niby niezbyt skomplikowany, czyli barwnie na czarny kolor. Tutaj pochwała dla barwnika Teinture Francaise za skuteczną pomoc przy zmianie koloru skóry ;). Oprócz skóry został również zmieniony kolor obcasów aby całość współgrała kolorystycznie. A efekt widać na zdjęciach poniżej.
 4. Plamy na torebce z otwartej skóry często są nie do usunięcia. W przypadku tej torebki rozlany płyn zrobił okazałą ciemną plamę i pozostało jedynie barwienie. Dodatkowo była tez plama z tuszu. Czerń może nie jest najbardziej pożądanym kolorem dla tej torebki ale był to kolor, który dawał największe szansę na pokrycie tego zabrudzania. Barwnik na bazie alkoholu został nałożony aerografem a potem skóra została przymknięta lakierem. Po zakończeniu został dodany tłuszcz do skór i torebka mogła wrócić do właścicielki.
 5. Celem była lekka zmiana koloru butów. Aby to się udało trzeba było równomiernie nałożyć niewielką ilość barwnika w nowym kolorze. W takim przypadku pomocnym urządzeniem jest aerograf. W sumie wystarczyła jedna warstwa barwnika na bazie alkoholu aby but uzyskał nowy kolor. Nie zawsze używane skóry w butach „są skore do współpracy” a w tym przypadku efekt końcowy był całkiem interesujący.
 6. Rysy nie są zbytnia ozdoba na butach. A zwłaszcza z czasem gdy ich nadmiar jest bardzo widoczny to buty raczej straszą niż zdobią. Te buty miały ich dość okazałą „kolekcję”. Odnowienie poprzez malowanie zdecydowanie poprawiło wygląd tych butów. Nie była to skomplikowana renowacja. Jej celem było zachowanie koloru oraz usunięcie rys. Choć zdjęcia tego nie oddają kolor jest prawie identyczny jak oryginalny. Gdy kolor został wymieszany, farba została naniesiona za pomocą aerografu na buty . Potem lakier oraz na koniec impregnat i buty zaczęły nowe życie..;)
 7. Wybór butów na wesele wymagają czasu potrzebnego na wybór samego kształtu no i koloru. Ale czasami wszystko pasuje oprócz koloru .Tak było i z tymi butami. Właśnie poprzez kolor miały dopasować się do reszty ubrania. Stara farba został usunięta , buty zostały pomalowane nową farba a następnie został nałożony lakier z utwardzaczem. Po wyschnięciu został położony impregnat i buty wróciły do właścicielki. Nie wszystko udało się idealnie ale efekt końcowy był satysfakcjonujący.
 8. Trafiły do mnie buty, których życie nie było łatwe a i wygląd już nie najlepszy. Ale miłość właścicielki do tych butów była bezgraniczna. Skóra była bardzo wysuszona i twarda od wielokrotnego kontaktu z wilgotna trawą. Kolor już dawno stracił swój dawny wygląd a podeszwa powoli kończyła swój żywot. Mimo to chęć odnowienie butów była niezachwiana Po wyczyszczeniu pierwszym zadaniem było poprawianie kondycji skóry. Posłużył do tego olej kopytkowy. Przywrócenie skóry do życia zajęło to wiele dni. Gdy stan skóry już przestał straszyć, po przygotowaniu powierzchni został nałożony barwnik na bazie
 9. Jasne kolory skóry są nieco kłopotliwe w codziennym użytkowaniu. Skóra na torebce Coccinelle jaka do mnie dotarła, nie była w najgorszym stanie ale kolor wymagał odświeżenia. Pożółknięcia, odbarwienia i miejscowe przetarcia niezbyt korzystnie wpływały na ogólny wygląd. Po wyczyszczeniu i dobraniu odcienia białego kolory, wszystkie szwy zostały zabezpieczone przed nałożeniem farby. Zajęło to nieco czasu, ale dzięki temu po renowacji torebka nie zmieniła swojego wcześniejszego charakteru. Zdjęcia nie do końca pokazują kolor ale na żywo biel po renowacji wyglądała zdecydowanie lepiej niż na ekra
 10. Buty jak widać już nieco przeżyły. Oprócz utarty koloru inny problemem było to, że praktycznie nie miały jeszcze okazji spotkać się z prawidłami. I właśnie od użycia prawideł zaczęło się ich przywracanie do życia. Do tego doszło czyszczenie, odtłuszczenie skóry przed barwienie, nałożenia barwnika, został namalowany kontrastowy pasek i tak buty nabrały wigoru.
 11. 🏆👑💎🎯 jedynie szkoda że coraz mniej osób potrafi zrobić coś takiego...
 12. Ślub - na pewno zjawiskowy. Co do pracy to użyłem barwników na bazie alkoholu a malowanie odbyło się za pomocą farb wodnych tworzących powłokę poliuretanową. Na koniec lakier z preparatem sieciującym i impregnat .
 13. Wiele osób, jeśli myśli o kolorze sukni ślubnej pierwszym skojarzeniem jest biel. W przypadku tych butów właścicielka miała własny pomysł. Jej wyborem były ręcznie robione buty a dominującym kolorem miała być fuksja. Po przegotowaniu tego koloru skóra została ubarwiona a następnie malowana na ten sam kolor. Dzięki takim nawet, jeśli wystąpiłoby zarysowanie to takie miejsce otarcia nie było wyraźnie widoczne. Skórzana część podeszwy była również barwiona w celu uzyskania czarnego koloru. I tak spełniło się marzenie właścicielki tych butów.
 14. Początkowe założenie było takie, że buty będą wyczyszczone. Ale ponieważ wygląd był taki sobie powstał pomysł aby dokonać głębszych zmian. Ponieważ nie było jednoznacznie wybranego koloru przygotowałem kilka wizualizacji i tak został wybrany kolor jaki obecnie jest na butach. Potem sama realizacji już nie nastarczała specjalnych problemów a końcowy wygląd był całkiem ciekawy.
 15. Właściciel tych butów starł się usunąć tłustą plamę ale bezskutecznie. Niestety jego starania mocno utrwaliły plamę i nie dało się usunąć tej plamy bez miejscowego odbarwienia nutów. Aby przywrócić kolor oraz odświeżyć całe buty potrzebne było barwienie tej skóry. Czyszczenie i odtłuszczanie skóry pozwoliło przygotować powierzchnie skóry do barwienia. Swoja prace wykonały również prawidła;). Do nadania koloru przydał się barwnik Teinture Francaise, który dopasował się do tych butów. Czerń w tonacji niebieskiej bało całkiem interesujący efekt.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.