Jump to content

Mark

Custom i Renowacje
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Mark last won the day on May 14

Mark had the most liked content!

Community Reputation

19 Dobry

About Mark

 • Rank
  Nowy użytkownik

Kontakt

 • Strona WWW
  https://renowacja-butow.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

328 profile views
 1. Rysy nie są zbytnia ozdoba na butach. A zwłaszcza z czasem gdy ich nadmiar jest bardzo widoczny to buty raczej straszą niż zdobią. Te buty miały ich dość okazałą „kolekcję”. Odnowienie poprzez malowanie zdecydowanie poprawiło wygląd tych butów. Nie była to skomplikowana renowacja. Jej celem było zachowanie koloru oraz usunięcie rys. Choć zdjęcia tego nie oddają kolor jest prawie identyczny jak oryginalny. Gdy kolor został wymieszany, farba została naniesiona za pomocą aerografu na buty . Potem lakier oraz na koniec impregnat i buty zaczęły nowe życie..;)
 2. Wybór butów na wesele wymagają czasu potrzebnego na wybór samego kształtu no i koloru. Ale czasami wszystko pasuje oprócz koloru .Tak było i z tymi butami. Właśnie poprzez kolor miały dopasować się do reszty ubrania. Stara farba został usunięta , buty zostały pomalowane nową farba a następnie został nałożony lakier z utwardzaczem. Po wyschnięciu został położony impregnat i buty wróciły do właścicielki. Nie wszystko udało się idealnie ale efekt końcowy był satysfakcjonujący.
 3. Trafiły do mnie buty, których życie nie było łatwe a i wygląd już nie najlepszy. Ale miłość właścicielki do tych butów była bezgraniczna. Skóra była bardzo wysuszona i twarda od wielokrotnego kontaktu z wilgotna trawą. Kolor już dawno stracił swój dawny wygląd a podeszwa powoli kończyła swój żywot. Mimo to chęć odnowienie butów była niezachwiana Po wyczyszczeniu pierwszym zadaniem było poprawianie kondycji skóry. Posłużył do tego olej kopytkowy. Przywrócenie skóry do życia zajęło to wiele dni. Gdy stan skóry już przestał straszyć, po przygotowaniu powierzchni został nałożony barwnik na bazie
 4. Jasne kolory skóry są nieco kłopotliwe w codziennym użytkowaniu. Skóra na torebce Coccinelle jaka do mnie dotarła, nie była w najgorszym stanie ale kolor wymagał odświeżenia. Pożółknięcia, odbarwienia i miejscowe przetarcia niezbyt korzystnie wpływały na ogólny wygląd. Po wyczyszczeniu i dobraniu odcienia białego kolory, wszystkie szwy zostały zabezpieczone przed nałożeniem farby. Zajęło to nieco czasu, ale dzięki temu po renowacji torebka nie zmieniła swojego wcześniejszego charakteru. Zdjęcia nie do końca pokazują kolor ale na żywo biel po renowacji wyglądała zdecydowanie lepiej niż na ekra
 5. Buty jak widać już nieco przeżyły. Oprócz utarty koloru inny problemem było to, że praktycznie nie miały jeszcze okazji spotkać się z prawidłami. I właśnie od użycia prawideł zaczęło się ich przywracanie do życia. Do tego doszło czyszczenie, odtłuszczenie skóry przed barwienie, nałożenia barwnika, został namalowany kontrastowy pasek i tak buty nabrały wigoru.
 6. 🏆👑💎🎯 jedynie szkoda że coraz mniej osób potrafi zrobić coś takiego...
 7. Ślub - na pewno zjawiskowy. Co do pracy to użyłem barwników na bazie alkoholu a malowanie odbyło się za pomocą farb wodnych tworzących powłokę poliuretanową. Na koniec lakier z preparatem sieciującym i impregnat .
 8. Wiele osób, jeśli myśli o kolorze sukni ślubnej pierwszym skojarzeniem jest biel. W przypadku tych butów właścicielka miała własny pomysł. Jej wyborem były ręcznie robione buty a dominującym kolorem miała być fuksja. Po przegotowaniu tego koloru skóra została ubarwiona a następnie malowana na ten sam kolor. Dzięki takim nawet, jeśli wystąpiłoby zarysowanie to takie miejsce otarcia nie było wyraźnie widoczne. Skórzana część podeszwy była również barwiona w celu uzyskania czarnego koloru. I tak spełniło się marzenie właścicielki tych butów.
 9. Początkowe założenie było takie, że buty będą wyczyszczone. Ale ponieważ wygląd był taki sobie powstał pomysł aby dokonać głębszych zmian. Ponieważ nie było jednoznacznie wybranego koloru przygotowałem kilka wizualizacji i tak został wybrany kolor jaki obecnie jest na butach. Potem sama realizacji już nie nastarczała specjalnych problemów a końcowy wygląd był całkiem ciekawy.
 10. Właściciel tych butów starł się usunąć tłustą plamę ale bezskutecznie. Niestety jego starania mocno utrwaliły plamę i nie dało się usunąć tej plamy bez miejscowego odbarwienia nutów. Aby przywrócić kolor oraz odświeżyć całe buty potrzebne było barwienie tej skóry. Czyszczenie i odtłuszczanie skóry pozwoliło przygotować powierzchnie skóry do barwienia. Swoja prace wykonały również prawidła;). Do nadania koloru przydał się barwnik Teinture Francaise, który dopasował się do tych butów. Czerń w tonacji niebieskiej bało całkiem interesujący efekt.
 11. Odbarwienia i utrata lakieru – to były problemy, jakie dotknęły ta torbę. Rozlany środek chemiczny z którym zetknęła się powierzchnia torby spowodował nieodwracalne uszkodzenia w strukturze skóry. Ale najważniejszym celem renowacji było usuniecie odbarwień oraz przewrócenie lakieru. Stara powłoka została usunięta a po wymieszaniu koloru na całej torbie została położona nowa farba oraz lakier. Wytarte narożniki na dole torby po renowacji również odzyskały dawny wygląd. Wszystkie szwy i elementy ozdobne były maskowane tak aby po renowacji wygląd torby w jak najmniejszym stopniu uległ zmianie. M
 12. Buty były w słabej kondycji i właściciel miał świadomość, że efekt wykonanych zmian nie będzie trwały. Ale dla niego najbardziej istotna była kolorystyka butów i wygląd końcowy niż trwałość wykonanej pracy. Zwłaszcza, że buty były przeznaczone od bardzo okazyjnych wyjść. A że od pewnego czasu czekały na swoja okazję farby Angelus była to dobry moment, aby z nich skorzystać. Całość prac była bardzo czasochłonna ale efekt końcowy był interesujący.
 13. Domowe sposoby usuwania plam niestety często zamiast pomóc, przyczyniają się do mnożenia przeszkód. Tak było w przypadku tych butów gdzie właśnie domowe czyszczenie utrwaliło plamę w tak, że nawet profesjonalne środki były już bezradne. Było to praktycznie nowe buty, na które zostały wylane konfitury owocowe. Nie pozostało nic innego jak barwienie butów. Tu plus dla Tinture Francaise, która posiada na tyle dużo barwnika, że krycie tego typu skóry jest stosunkowo łatwe.. Buty zostały wyczyszczone na tyle ile było możliwe, następnie maskowanie, potem nakładanie barwnika aerografem i efekt koń
 14. Zabrudzony buty z wypłowiałym kolorem skóry wygląda smętnie i zniechęcającą Tak własnie było z tymi NB . Niby nie było na nich uszkodzeń ale wyglądały na mocno zmęczone. W sumie pracę przy tych butach nie były bardzo trudne. Jedynie czyszczenie oraz barwienie skóry . Nieskomplikowana odnowa ale po jej zakończeniu , miło jest patrzeć na takie buty .
 15. Torebka wyraźnie potrzebowała pomocy. Sama skóra była w całkiem niezłym stanie. Ale kolor uległ upływowi czasu. Zwłaszcza rączki i boki torebki były wyeksploatowane. Przy tej torebce było bardzo dużo pracy. Rączki były mocno zatłuszczone oraz w kilku miejscach torebka miała ślady po długopisie. Pierwsze kroki obejmowały czyszczenie i usuwanie atramentu. Potem trzeba było gruntownie odtłuścić skórę na rączkach. Zajęło to trochę czasu. Torebka była z skóry otwartej i przy gruntowaniu przyjęła sporą ilość podkładu. Ponieważ celem było uzyskanie koloru jak najbardziej zbliżonego do oryginału, tor
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.