Jump to content

Xolu

Forumowicz
 • Content Count

  2
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

About Xolu

 • Rank
  Nowy użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Cześć, jestem posiadaczem butów trekkingowych Meindl Engadin. Ich przebieg szacuję na około 400-500km, także można rzec, iż są ledwo dotarte, co potwierdza stan podeszwy. Parę dni temu, po odbyciu tatrzańskiej wyrypy zauważyłem, iż w obu butach zaczyna się odklejać jedna z warstw podeszwy. Jak mniemam, jest to pianka amortyzująca. Ze względu na to, iż buty nie należały do najtańszych zdecydowałem się na naprawę. Skontaktowałem się z szewcami polecanymi tutaj wielokrotnie. Większość z nich optuje za wymianą całej podeszwy na nową. Natomiast jeden z warszawskich szewców byłby w stanie podjąć się "podklejenia II stopnia". Ze względu na znaczną różnicę kosztów między podklejeniem a wymianą podeszwy na nową (Vibram) byłbym raczej za podklejaniem. Jednakże tutaj rodzi się pytanie czy faktycznie warto na tym oszczędzać. Tym samym kieruję pytanie: jakie kroki zalecacie podjąć? Podklejanie vs wymiana podeszwy? Poniżej zamieszczam zdjęcia opisanych przeze mnie butów. Z góry dziękuję za pomoc!
 2. Witam, jest to mój pierwszy temat jak i post na tym forum Trafiłem tutaj, gdyż na innych stronch występowała duża rozbieżność zdań dot. impregnacji obuwia. Myślę, że tutaj znajdę odpowiedź na moje pytania, a wy jako, że w przeciwieństwie do mnie jesteście profesjonalistami w tym fachu, pomożecie mi Tydzień temu zakupiłem buty jesienno-zimowe marki Wrangler , model Massive Top, wersja kolorystyczna Truffle. Zdaję sobie sprawę z tego, że naprawdopodobniej natrafiłem na zły dział, gdyż sam nie potrafię dokładnie zidentyfikować typu skóry. Mamy tu do czynienia z kawałkiem skóry nieco wygładzonej, ale również i zamszem. Ale tak jak wspomniałem, są to tylko moje sugestie, które mogą okazać się błędne. Jako, że są to buty nowe, przeznaczone na jesienno-zimową porę chciałbym je właściwie uchronić przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Głównie mam na myśli ochronę przez wilgocią. Jednakże jeśli macie dla mnie jakiekolwiek inne rady na przyszłość to również proszę o ich zamieszczenie tutaj URL z fotografiami owych butów: http://www.zalando.d...12x001-102.html Pozdrawiam i z góry dziękuję za okazaną mi pomoc
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.