Jump to content

alenkam

Forumowicz
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

About alenkam

 • Rank
  Nowy użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Mam problem nie mogę odnaleźć wątku jak powtórzyć impregnacje AXE316. Kiedyś zastosowałem na skórzane byty: Renomat Mydło Avel HP Oil Tucan Mink Oil teraz chciałbym powtórzyć impregnacje, ale nie ściągać ją całkowicie tylko odnowić z których środków skorzystać?
 2. Czyli szamponik jak najbardziej jeżeli chcemy odnowić impregnacje bo nie usunie on np oleju z 1 warstwy. A przy mydle impregnacja od nowa. Mam jeszcze takie pytanie po co po renomacie używać jeszcze mydła skoro renomat jest mocniejszy?
 3. Czy w metodzie Axe316 zamiast mydła avel można zastosować szampon tarrago? http://multirenowacja.pl/shampoo-200ml-pianka-do-czyszczenia-skor-gladkich-licowych-zamszu-i-nubuku.htmlczy daje on gorsze efekty?
 4. Jednak tak jak już wcześniej mówiono najszybciej buty puszczają na szwach. Spróbuj zaimpregnować terpentyną z kalafonią. MOD poznał bym te środki dedykowane do butów trekingowych czy butów olejowych. Możesz podać nazwy?
 5. Coś rozcięło mi skórę na bucie. Co mogę z tym zrobić ?
 6. cytat z innego forum jest tam to opisane i wyjaśnione: Zygmunt Skibicki » 3 mar 2013, o 14:37 TakiJeden napisał(a):Zygmunt: jakbyś potrafił przełożyć mój żargon na język zrozumiały dla tępych łbów... A co tu jeszcze tłumaczyć z ludzkiego na... bladozielone? Napisałeś to wręcz łopatologicznie. Wszelkie "mydła do skór", a więc detergenty, czyli zmiękczacze napięć powierzchniowych stworzono wyłącznie do ich działania powierzchniowego, bo tego diabelstwa nie da się wypłukać z wnętrza skóry bez gruntownego, wielokrotnego moczenia butów w wodzie i to ciepłej... W ogóle wszelkie emulsje wodne i wodę należy trzymać od naszych skórzanych butów turystycznych możliwie najdalej i bez jakiegokolwiek kontaktu. Słusznie piszesz, że choćby minimalna ilość mydła pozostawione we wnętrzu skóry, to koszmarny "kanał" wodny uniemożliwiający późniejszą impregnację. Cóż z tego, że 95 % skóry będzie zaimpregnowana, gdy przez pozostałe 5 woda będzie sobie wędrowała w te i wewte? Dziurawy kalosz...! Natomiast terpentyna na pewno nie rozpuści skóry, a jedynie tłuszcze na niej oraz w głębi osiadłe. Zmiękczające skóry działanie terpentyny jest tylko czasowe - wraz z wyparowaniem jej zanika. Pozwala jednaki tłuszczom łatwiej penetrować wnętrze skór zwłaszcza bardzo starych i stwardniałych. Oczywiście należy skóry natłuszczać możliwie natychmiast po zastosowaniu terpentyny... Nigdy nie należy terpentyną skór przemaczać, a małymi ilościami najlepiej szmatką nacierać, aby wykorzystując dopowierzchniowy gradient stężeń tłuszczu w terpentynie "wyciągnąć" tłuszcze na powierzchnią, a stamtąd je najzwyczajniej zetrzeć. Stąd w wielu miejscach rada, by używać szmatek białych albo bardzo jasnych i często je zmieniać, gdy pojawi się na nich ciemny nalot starych tłuszczów. Per saldo: "mydła do skór" to zupełnie niezły pomysł dla regeneracji ładnej, odplamionej powierzchni butów miejskich, wieczorowych oraz wszelkiej galanterii skórzanej, której impregnacja nie ma większego sensu. Tam gdzie potrzebna jest solidna impregnacja skór, wszelkie detergenty są wręcz zabójczym pomysłem. Powiem nawet, że po prostu pomysłem... głupim.
 7. Pytanie jeszcze czym myłeś buty mydłem do skór, renomatem czy terpentyna? Bo jeżeli mydłem to już ciężko Ci będzie w 100% zaimpregnować buty. Te polecane mydła nie nadają się do butów tzn mogą być, ale nie do butów trekingowych bo potem właśnie nie da się dobrze ich zaimpregnować.
 8. Witam. Czy ktoś z was ma porównanie do metod impregnacji obuwia autorstwa P.Skibickiego i AXE316. Jeżeli tak proszę o opinie. Jeżeli ktoś ma lepsze sposoby też bym prosił o opinie. Często zadawane pytania na forach na które nie ma udzielanych odpowiedzi to: Czy terpentyna jest lepsza od mydła avel / renomatu do zmywania starych warstw impregnacji?
 9. ostry 2407 po roku używania Twoje buty nie mają prawie zagięć (chodzi mi o post z 5 sty 2013) a po użyciu srodków które opisałeś po 1 miesicu (post z 12 lut 2013) są dosyć mocno pozaginane. Mógłbyś napisać czy to te same buty tzn te z dnia 5 i 12? Pozatym zadałeś pytanie, które też mnie interesuje
 10. Jeszcze zapytam co lepsze? http://multirenowacja.pl/protector-hp-oil-tluszcz-spray-250ml-saphir.htm czy http://multirenowacja.pl/dubbin-hp-100ml-tluszcz-saphir.html ma to jakieś znaczenie w spreju czy nie ?
 11. Aha. Dzięki jednak nie mogę zaleście odpowiedzi na te pytania a szkoda Dlatego jak już but jest zatłuszczony to kalafonia z terpentyna.?? Znalazłem te 2 metody ale nigdzie nie widze tematów czemu tak a nie tak ... szkoda
 12. Brakuje mi jeszcze wosku pszczelego. Ale jeszcze się wole dopytać bo mam pewny dylemat, ponieważ trochę tematów poczytałem i dowiedziałem się z innego forum że na szwy lepszy jest mix kalafoni i terpentyny i że mydło do skór jest bee bo zawiera glicerynę która nie jest najlepsza dla skóry lepsza jest ponoć sama terpentyna i zmiana szmatek jak się zabrudzą. Specu AXE mógłbyś to jakoś uzasadnić z Twoim doświadczeniem pewnie próbowałeś to i to. Aha Ty najpierw impregnujesz szwy potem resztę z tej 2 szkoły wiem że najpierw cały but na koniec szwy. Czemu/Dlaczego co lepsze bo pewnie próbowałeś różnych sposobów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.