Jump to content

KoZaNoSTRa

Forumowicz
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

KoZaNoSTRa last won the day on November 17 2014

KoZaNoSTRa had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutralny

About KoZaNoSTRa

 • Rank
  Nowy użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Czyli bez fachowca i zmiany wyglądu nic się nie da zrobić. Czy możesz "na oko" określić koszty renowacji?
 2. Dzięki za odpowiedź. Czy mogę zrobić coś sam? Umyć mydłem do skór (na przykład), potraktować Ougmentem? Chciałbym zachować matowy, surowy charakter. Jak to możliwe, aby takie plamy powstały od ubrania?! Praktycznie zewnętrzna część klapy nie ma kontaktu z ubraniem. Tym bardziej podszewka.
 3. Szanowni Forumowicze! Proszę o radę. Czy i jak da się uratować teczkę ze skóry "barka" (cokolwiek to oznacza)? Nie była przemoczona ani poplamiona. Plamy powstały samoistnie (jak muszki owocówki :)) Z szacunkiem...
 4. Dzięki. Miałem nadzieję na ogólną dyskusję forumowiczów. Bo wiadomo, po jakimś czasie użytkowania, czyszczenia, pastowania i mycia. Skóra podniszczona potrzebuje tłuszczu (chyba?!). Ale jak to jest z nową skórą dobrej jakości?
 5. Nie mogę odszukać informacji na dręczące mnie pytanie. Czy jest sens nakładać tłuszcz (Graisse Saphir MDO) na cholewkę nowych trzewików Yanko? Oczywiście w kontekście jesienno-zimowym (deszcz, śnieg i SÓL).
 6. Dzięki. Wszystko mam (Onguent wprawdzie bezbarwny), ale najpierw zaniosę je chyba do reklamacji. Przy cenie prawie 700 złotych, powinny być bardziej odporne na użytkowanie.
 7. Szanowni Forumowicze! Zakupiłem buty Camel Active (crazy horse + zamsz + GORE-TEX) takie jak na obrazku. Potraktowałem je do tej pory tylko Tarrago NANO PROTECTOR (dwa albo trzy razy). Wszystko było OK. Po pewnym czasie użytkowania, ku mojemu zdziwieniu na jednym bucie (w miejscu zagięcia) pojawił się zaciek jak z soli, ale drogowcy jeszcze nie sypali(!?) Wyczyściłem szczotką do nubuku, zaciek powrócił. Użyłem Tarrago DE SALTER, zaciek powrócił. A ostatnio pojawił się dodatkowo na granicy skóry i podeszwy. Oczywiście w międzyczasach były "chodzone". Podejrzewam, że jest to sól z potu, ale tylko w jednym(?!) Niestety nie mam fotek (postaram się dołączyć później). Teraz pytania. Jak temu zaradzić? Czy jest to podstawa do reklamacji? Proszę o pomoc. Z szacunkiem K.
 8. W zakładzie przy ulicy Zielonej bodaj po numerem 25, widziałem dzisiaj specyfiki Saphir i Tarrago. Nie wiem jaki wybór i ceny.
 9. Dzięki! Czy Twoja kolejność wynika z tego, że po zastosowaniu tłuszczu skóra nic już nie przyjmje? Taką teorię znalazłem gdzieś na forum, w takim razie, co z kremami i pastami które nawilżają, odżywiają itd. Przy okazji refleksja, po co myć mydłem skoro Renovateur z definicji "... uwolni skórę od brudu, tłuszczu, wcześniej nakładanych środków umożliwiając dogłębne jej odżywienie. " Jestem jak ten osiołek przy żłobie
 10. Wiem, że mogę zaliczyć z... Ale muszę zapytać ponieważ zagubiłem się kompletnie. Buty już umyte mydłem do skór, a teraz jaka kolejność? 1. Dubbin (bo idzie jesień i zima) 2. Renovator Czy odwrotnie? Dalej już z górki, krem, pasta.
 11. Dziekuję za podpowiedź. A co z samą skórą, przypomina trochę tapicerkę z tych bardziej luksusowych samochodów. Może Ktoś miał już do czynienia z tego typu skórą?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.