Jump to content

MOD

Moderator
 • Content Count

  1,288
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  95

Posts posted by MOD

 1. Masowa produkcja. Minimalne różnice pewnie w granicach normy. Dodatkowo zdjęcie może wprowadzać cię w błąd. To najlepiej ocenić na żywo, bo szkło potrafi zdeformować rzeczywistość, a optymalnie oczywiście przymierzyć i sprawdzić czy siedzą. Ja na zdjęciach nie widzę tragedii, ale stary już jestem, może niedowidzę :)

 2. Tam masz welur + syntetyk więc natłuszczanie takiej cholewki raczej mija się z celem. Jedyna rozsądna opcja to raczej Nano Protector po całości i z głowy. 

  Jeżeli nadal by po tym przemakało to zwróć uwagę w jakich miejscach. Może to kwestia jakiegoś łączenia i ewentualnie szewc mógłby od wewnątrz podszyć skrawkiem skóry, który załatwiłby sprawę ...  tu może być bardzo różnie. 

   

   

   

 3. Tu nie pomogę, bo wychodzę z założenia, że do skór na których mi zależy warto stosować produkty dedykowane, stworzone specjalnie w tym celu. Babcine patenty traktuję z szacunkiem i łezką w oku, ale niekoniecznie się do nich stosuję :) Jak chcesz próbować to koniecznie próba na skrawku przed właściwym użyciem. To pomaga w unikaniu błędów i to procedura, którą generalnie warto stosować przy użyciu czegokolwiek do skór. Jest ich obecnie na rynku tyle, ich jakość i specyfika jest tak różna, że naprawdę ciężko uogólniać. 

 4. Jeżeli tłuszcz, to w minimalnych ilościach o ile to czarny kolor skóry, bo jaśniejsze mogą od tłuszczu ciemnieć. Do torebek generalnie stosuje się raczej delikatniejsze kremy czy balsamy, np.

  https://multirenowacja.pl/saphir-bdc-cleaning-lotion-125ml.html

  https://multirenowacja.pl/delicate-cream-50ml-szmatka-krem-do-skor-delikatnych-saphir.html

   

  Chodzi przede wszystkim o utrzymanie w dobrej kondycji skóry.

   

  Nano protectorem można oczywiście zabezpieczyć ją przed deszczem i zabrudzeniami. 

 5. 19 godzin temu, Ala napisał:

  Nie rozumiem odpowiedzi. Nadal nie wiem czy mam kurtkę z owczej czy jagnięcej,

  Jagnię – młoda owca przed osiągnięciem dojrzałości płciowej w wieku kilku miesięcy do jednego roku (zależnie od rasy). Jeżeli chcesz mieć większą pewność, czy twoja owca jest młoda czy starsza, pisz do producenta kurtki. W aspekcie pielęgnacji przy czarnym kolorze skóry, podejrzewam że nie będzie to miało większego znaczenia.

   

   

  19 godzin temu, Ala napisał:

  Nada się Lotion czy Creme Delicate?

  Moim zdaniem oba się sprawdzą. 

   

   

  19 godzin temu, Ala napisał:

  Jaki może być skutek negatywny takiej weryfikacji środkiem ochronnym na czarnej skórze? Po czym zobaczę, że coś jest nie tak?

  Negatywny sygnał to niepożądana reakcja skóry - odbarwienie, przebarwienie, przyciemnienie, wysypka ... coś co może niepokoić.

   

  19 godzin temu, Ala napisał:

  W przypadku środków czyszczących to oczywiste, ale zastanawia mnie to w przypadku środków pielęgnujących/ochronnych i do tego bezbarwnych (kremy, balsamy), szczególnie stosowanych na czarnej skórze.

  Jak wyżej. Dodatkowo na czarnych skórach preparaty z większą ilością wosków mogą wytrącać się na biało, zwłaszcza kiedy są aplikowane w nadmiarze.

   

   

 6. W dniu 30.04.2021 o 01:12, Ala napisał:

  Na metce mam info "Cuir veritable / Real leather: Agneau / Sheep". Po angielsku oznacza to skórę owczą a po francusku jagnięcą, i trochę zgłupiałam.

  Wynik wyszukiwania na słowo "jagnię" :)

  https://www.google.com/search?q=jagnię&sxsrf=ALeKk00FKjAw7wkFHmBRr7dMWZD-DIJxKg:1620381539924&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiYrNnQp7fwAhVNAxAIHX6IC-QQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1920&bih=937

   

  W dniu 30.04.2021 o 01:12, Ala napisał:

  2. Chciałabym naprawić to przetarcie. Czy Juvacuir będzie OK?

  Kwestia próby, bo ze zdjęć nigdy nie jest łatwo wnioskować. W większości przypadków ten produkt jest bardzo OK.

   

  W dniu 30.04.2021 o 01:12, Ala napisał:

  3. Potrzebuję czegoś do codziennej pielęgnacji, niekoniecznie koloryzującego. Mam na stanie Saphir Lotion (https://multirenowacja.pl/balsam-do-skory-delikatnej-125ml-saphir-medaille-d-or.html) kupiony kiedyś do starej torebki z grubej skóry, ale patrząc po jego opisie nie mam pojęcia czy nada się też do tej kurtki bo nie wiem z czego ona jest zrobiona (do jagnięcej ponoć się nie nadaje). Myślałam jeszcze o Creme Delicate.

  Myślę, że spokojnie się nada, ale zawsze pamiętaj o weryfikacji próbą, niezależnie od tego, czego używasz.

   

  W dniu 30.04.2021 o 01:12, Ala napisał:

  4. Przy każdym produkcie Saphira jest info, żeby sprawdzić najpierw działanie na fragmencie i ocenić czy jest OK. Ale po czym zauważę, że dany produkt nadaje się bądź nie? Szczególnie, że na czarnej skórze nie widać ew. przyciemnienia po użyciu środka.

  I to jest przewaga czarnych skór nad jasnymi :) Próba na skrawku to absolutnie bardzo dobry zwyczaj, który warto wbić sobie do głowy. Pozwala na uniknięcie problemów w wielu sytuacjach, np. kiedy pomylimy się i weźmiemy coś z ciemnym pigmentem do jasnej skór, kiedy trafimy na skórę ze słabym wykończeniem, która odbarwia się nawet pod dość delikatnymi cleaneremi, kiedy kolor jest nie do końca odpowiedni, kiedy zależy nam na wykończeniu matowym, a produkt daje półmat, połysk lub wysoki połysk ... etc. Przy tej skórze nie spodziewałbym się problemów, ale nigdy nie wiadomo.

   

  W dniu 30.04.2021 o 01:12, Ala napisał:

  5. Czym "grozi" stosowanie zbyt mocnego czy zbyt słabego środka do danej skóry?

  Zbyt mocny to odbarwienia, przebarwienia, naruszenie wykończenia ... Zbyt słaby to niedoczyszczona powierzchnia. 

   

 7. Najlepiej nie chodzić ;) Skóra materiał podczas chodzenia się zgina, to zagięcia być muszą. Normalka. Efekt możesz niwelować, minimalizować przechowując buty na prawidłach i stosując dobre kremy do skór. Ale nie licz na to, że ślady znikną całkowicie. Dzięki temu nie dopuścisz po prostu do patologicznych deformacji i zniszczenia butów, ale same zagniecenia w mniejszym lub większym stopniu będą widoczne. To trzeba polubić lub trzymać buty w gablocie :) 

 8. Trwałe malowanie midsoli nie jest sprawą łatwą. Z reguły jest to praca dość trudna i ryzykowna. Nawet oryginalna farba z pracującej, zginającej się gumy po jakimś czasie potrafi schodzić. Różnego rodzaju midsole różnie współpracują z farbami, dlatego zawsze warto przed malowaniem wykonać próbę trwałości na skrawku. Najtrwalsze malowanie osiąga się na niepracujących elementach midsoli. 

  Mocno uogólniając:

  1. PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI DO MALOWANIA (zrób to bardzo dokładnie, od tego w dużym stopniu zależy trwałość wykończenia) - wyrównanie, oczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni silnym dedykowany preparatem: 
   TARRAGO Conditioner: 
   https://multirenowacja.pl/conditioner-50ml-zmywacz-do-skor-zmywa-otwiera-pory-skory.html

   TARRAGO Deglazer:
   https://multirenowacja.pl/tarrago-sneakers-deglazer-25ml.html
    
  2. MALOWANIE - najcześciej do midsoli wykorzystuje się matowe farby akrylowe lub standardowe farby akrylowe z matującym dodatkiem ANGELUS Duller lub bez. Do twardych niepracujących elementów midsoli wykorzystuje się dodatek do farb akrylowych ANGELUS 2-Hard. Przy niektórych midsolach, np. Adidas Boost Customizerzy jako podkład stosują barwniki alkoholowe ANGELUS Leather Dye lub TARRAGO Penetrating Dye, a dopiero po nich akryle. W każdym przypadku lepiej zaaplikować kilka cienkich warstw niż 1 grubą. Istotnie wpływa to na jakość i trwałość wykończenia. Wymienione produkty poniżej:

   Matowe farby ANGELUS FLAT:
   https://multirenowacja.pl/angelus-acrylic-leather-paint-flat-black-white-matowa-farba-do-skor.html

   Wszystkie farby akrylowe:
   https://multirenowacja.pl/category/custom-kicks-jeans-farby-akrylowe

   Dodatek matujący do farb akrylowych ANGELUS DULLER:
   https://multirenowacja.pl/angelus-duller-gloss-reducer.html

   Dodatek do twardych powierzchni ANGELUS 2-Hard:
   https://multirenowacja.pl/angelus-acrylic-leather-paint-2-hard.html

   Farby alkoholowe ANGELUS LEATHER DYE:
   https://multirenowacja.pl/angelus-leather-dye-3oz-farba-do-skor.html

   Farby alkoholowe TARRAGO PENETRATING DYE:
   https://multirenowacja.pl/farba-na-bazie-alkoholu-50ml-penetrating-dye.html
    
  3. WYKOŃCZENIE I ZABEZPIECZENIE - najbardziej naturalne, najcześciej stosowane i pożądane jest matowe wykończenie stosowane w około 95% przypadków. Do zabezpieczenia i wykończenia stosujemy FINISHER (lakier wykończeniowy). 

   Najlepszy obecnie mat na rynku to TARRAGO FINISHER MATT MAKER:
   https://multirenowacja.pl/tarrago-sneakers-matt-maker.html

   Inne finishery:
   https://multirenowacja.pl/category/custom-kicks-jeans-dodatki-do-farb

   Gotowy zestaw do midsoli:
   https://multirenowacja.pl/zestaw-midsole-basic-by-wujekrada.html

   Filmiki, które powinny pomoc i powiedzieć więcej niż opisy:
   https://youtu.be/0ORz8jcaqII
   https://youtu.be/GH6AHfvZfac
   https://youtu.be/UifjSu7KuxM
   https://youtu.be/uZShXxPjwf8
   https://youtu.be/_tMM1KD00X4

   Air Max 95
   https://youtu.be/6RRrpzaSBYs

   Cały kanał wart uwagi:
   https://www.youtube.com/user/AngelusBrand

   Poradnik dla początkujących Customizerów: 
   https://blog.multirenowacja.pl/kto-customizuje-i-odnawia-kicksy-jak-malowac-sneakersy-poradnik-dla-poczatkujacych/
 9. Dobrą szczotkę zawsze warto mieć w domu, bo pomaga. Ale jak nie masz to i stary T-Shirt się nada. Nie myśl o tym wydatku, jak o wydatku na tę parę, bo to będą zawsze dość uniwersalne produkty, które możesz stosować do wielu par butów. Jeżeli Saphir, to Pommadier Creme - jest doskonały. Tu masz małe prawdopodobieństwo przyczernienia szwów, ale wiem, że przy Martensach czasem ludzie przez nieuwagę i nadmiar czarnych produktów potrafili tak napaćkać, że ciężko się na to patrzyło :)

   

  Nie bardzo zrozumiałem jakie pozostałości chcesz zdrapywać? Tu o ile dobrze widzę, masz fajne nowe buty. Nic nie trzeba drapać, tylko zakładać i cieszyć się nową parą. Ta skóra sama w sobie jest dość odporna, także jak dla mnie to możesz spokojnie śmigać, a przy pierwszej potrzebie czyszczenia dopiero stosować preparaty.

 10. Jeżeli to są skóry mocno korygowane, a Martens dość powszechnie takie proponuje i nie wchłaniają one specjalnie substancji odżywczych to te bogate kremy nie będą konieczne. Raczej dobrej jakości standardy, np.

   

  1. Czyszczenie - TARRAGO Universal Cleaner
  2. Stary dobry TARRAGO Shoe Cream, który jeszcze w latach 90-tych był przez największych polskich dystrybutorów dorzucany do pary Martensów. Najlepiej mieć 2 - czarny i bezbarwny. Czarnym cholewkę, a bezbarwnym łączenia/szwy, żeby ich nie przyczernić.
  3. Spody, klasycznie - bawełniana szmatka lub mikrofibra (nie odczujesz raczej różnicy). Jak mocno usyfione, to cleaner z punktu nr 1 pomoże.

  Tu wielkiej filozofii nie ma :) 

 11. Nie stosuj do nich, ani balsamów, ani wosków, ani kremów, ani tłuszczów, bo stracisz to co w nich lubisz.

  Do zabezpieczenia optymalny powinien być Tarrago Nano Protector

   

  Dbasz, o to cudo, jak o każdy zamsz i nubuk:

  https://blog.multirenowacja.pl/czyszczenie-pielegnacja-renowacja-zamszu-i-nubuku-timberland-boots-tutorial/

   

  Jak jesteś bardzo ciekaw w detalach co to za materiał to nie pisz do sprzedawcy, bo oni rzadko to wiedzą i czasem takie bzdury wypisują, że głowa boli. Nie wynika to z chęci wprowadzania klientów w błąd, a z masy jaką przetwarzają i opisów, które lecą ze schematów. Pisz bezpośrednio do Timberland. Będziesz miał info z pierwszej ręki. Chętnie odpowiadają na wiadomości. 

   

  • Thanks 1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.