Skocz do zawartości

Witamy na naszym forum

Witaj na forum o butach i skórach.

Obuwie oraz skóry to tematy, które dotyczą nas wszystkich. Miej zatem pewność, że to forum dla każdego (również dla Ciebie):
  • Forum dla klientów sklepów obuwniczych oraz użytkowników obuwia w każdej cenie i z każdej półki
  • Forum dla Kobiet i Mężczyzn, dla Dziewczyn i Chłopaków
  • Forum dla miłośników obuwia eleganckiego, sportowego, trekkingowego, specjalistycznego i każdego innego
  • Forum dla Szewców
  • Forum dla Sprzedawców, Przedsiębiorców, Producentów, Sklepów
  • Forum dla Pasjonatów
  • Forum dla Miłośników Skór i Rękodzieła
  • FORUM DLA WSZYSTKICH
Żeby w pełni korzystać z licznych możliwości forum musisz się zarejestrować (podając nick i adres e-mail). Nie martw się jednak, gdyż jest to bardzo prosta czynność, na którą poświęcisz niecałą minutę. Dzięki temu poza przeglądaniem wszystkich tematów będziesz mógł, między innymi:
  • Zakładać nowe tematy i odpowiadać w już istniejących
  • Subskrybować poszczególne tematy i otrzymywać automatyczne powiadomienia o nich
  • Stworzyć własny profil i nawiązać nowe znajomości, przyjaźnie, kontakty biznesowe
  • Zdobywać doświadczenie i dzielić się wiedzą
  • Brać udział w licznych konkursach i zdobywać nagrody
  • Korzystać z rabatów zakupowych u naszych partnerów i sponsorów

Zarejestruj się, dołącz do nas i czuj się jak u siebie.

Serdecznie zapraszamy :)
Administracja Forum wbutach.pl

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Barwienie skóry

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   aSi

aSi

Niby nie szewc ...

• VIP Shoes
  • PipPip
  • 161 postów
  • Staż: 2 Lat, 7 m-c i 9 dni

Osiągnięcia

Reputacja: 34
Wyśmienity

Napisano 04 marzec 2012 - 18:15

Witam,
szyję teraz sobie czarne pólbuty. Skóra na wierzch kosztowała mnie 200 zeta. Później będę szył buty brązowe, potem w jeszcze innym kolorze i tak dalej. I tu pojawia się problem, że tak powiem kosztowy. Za każdym razem trzeba wydać 200 zł. I tak sobie kombinuję, a gdyby kupić skórę w garbarni nie malowaną i w domu już ją malować na różne kolory? Diametralnie by to zredukowało koszty. Ale to chyba nie będzie takie proste. Gdzieś w technologii wykańczania skór wyczytałem, że po malowaniu skórę poddaje się jeszcze różnym zabiegom, których raczej w domu nie nie zrobi się. Ale może się mylę, i ktoś na tym forum ma jakis patent na mój problem?
Pozdrawiam
a

#2 OFFLINE   AXE316

AXE316

Ten zły admin :)

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3495 postów
  • Staż: 3 Lat, 8 m-c i 1 dzień

Osiągnięcia

Reputacja: 58
Wyśmienity

Napisano 04 marzec 2012 - 20:15

Chyba zaczynasz niepotrzebnie balansować .
Skóry na czarno barwiono żelazem - ale nie polecam tej metody bo tworzy się wielka niewiadoma efektu końcowego , z wielu powodów min. kwestia wyprawy i samego wykończenia .
Daj sobie też na luz kwestię total-eko kompromis w postaci bejc do drewna ,bo one są naprawdę do drewna a i to ich jakość bywa różna .
Chcesz prościej ?
Przeglądnij inne watki w tym dziale i to są naprawdę sprawdzone i pewne odpowiedzi .
Gdybyś ryzykował może skórę złapanego królika których ci biega kilkadziesiąt po ogródku i masz tych skórek już dziesięć ,to mógł byś sobie spokojnie pozwolić na eksperymenty ,w postaci naturalnych sposobów barwienia .
W tym przypadku jednak masz już skórę wygarbowaną i wykończoną - zatem użyj czegoś pewnego i sprawdzonego .
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

Bądź jak Gumiś nie Gargamel, bo choć jedno i drugie jest na G, to czasami może się okazać trzecim G.

#3 OFFLINE   aSi

aSi

Niby nie szewc ...

• VIP Shoes
  • PipPip
  • 161 postów

Osiągnięcia

Wyśmienity

Napisano 04 marzec 2012 - 21:10

[/quote]
Nie miałem na myśli domowe sposoby barwienia skór tylko zabarwić w domu. Jak najbardziej chciałbym zrobić to sprawdzonymi sposobami i profesjonalnymi farbami. W tym dziale są watki dotyczące renowacji skór a to co ja chcę zrobić to co innego. Zauważ, że skóra, którą poddajesz renowacji była już kiedyś zafarbowana i odpowiednio wykończona. A renowacja to tak jakby odnawianie.
Chyba, że nie zrozumiałem twojej odpowiedzi - a radzisz mi, żeby jednak kupować skóry w garbarni już wykończone?
a

#4 OFFLINE   AXE316

AXE316

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3495 postów

Osiągnięcia

Wyśmienity

Napisano 04 marzec 2012 - 21:19

Krizg miał już gotową skórę i zabarwioną - i tak dokonał zmian finalnie :)
http://www.wbutach.p...mskich-szpilek/
Tam masz dokładnie rzecz biorąc przemalowanie jedynie .
W dziale Patynowania masz dziesiątki przykładów dosłownie malowania skóry ( różnica tylko jest taka że temu malowaniu dodano odrobiny sztuki ).
Idąc dalej z tym patynowaniem , doczytasz się że skórę masz w idealnym prawie stanie właśnie do malowania :)
Moje jakieś tam odnawianie ma się niewiele do twoich obaw :)
Zawsze przed jakimkolwiek malowaniem podłoże tylko musi być oczyszczone - ot i cały bajer z przygotowaniem :D
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Bądź jak Gumiś nie Gargamel, bo choć jedno i drugie jest na G, to czasami może się okazać trzecim G.

#5 OFFLINE   Krizg77

Krizg77

Usługowy Zakład Szewski w Słupsku

• Dobry Szewc
  • PipPipPipPip
  • 304 postów
  • Staż: 2 Lat, 8 m-c i 16 dni

Osiągnięcia

Reputacja: 15
Dobry

Napisano 05 marzec 2012 - 21:13

CzoŁem Dołączona grafika

...ponawiam prośbę Dołączona grafika WSTAW FOTY...(choć by jedną...Dołączona grafika)

Jeżeli chodzi o kolory butów... najprostszy sposób to kupić skórę wykończoną w pożądanym kolorze i "fakturze"...to drogi sposób i w moim przypadku (ograniczony budżet) nieosiągalny. wyjątkiem jest kolor czarny...bo czarny to czarny kolor klasyczny i pasujący do wszystkiego.
Niedawno rozmawiałem z garbarzem z Krakowa - do samodzielnego malowania i wykańczania skór (tak aby osiągnąć 100% wartościowy produkt w dowolny kolorze) nadają się jedynie tzw. KRAZY (tak to się chyba piszę) czyli skóry wygarbowane ale nie wykańczane kolorem, licem, tłuszczem...te skóry są chłonne i gotowe do malowania. Powiedział mi, że jest w stanie wygarbować je dla mnie... aleDołączona grafika no i właśnie ale... to muszą być skóry 1-gatunku i minimalna ilość to 50m2, po około 100 - 150 zł za metr plus VAT...NO I SZCZENA MI OPADŁA...Dołączona grafika

...ja też nie wierzyłem w to, że skórze po zdjęciu lica można nałożyć je ponownie - samemu - osiągając efekt jak w oryginale w dowolnym kolorze. Te buty:
http://www.wbutach.p...indpost__p__962

...to nie blef, miałem je w ręku - to nie są buty tylko na wystawę - można w nich normalnie chodzić (żeby było ciekawiej miałem zaszczyt uścisnąć dłoń MASTERA, który je tak "urządził" to PAN DAANNDołączona grafika...WIELKI SZACUNDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

ps.sorry AXE jeżeli coś pokićkałem ale w tej dziedzinie to ja jestem LAIKIEMDołączona grafika

CzuWaj Dołączona grafika

#6 OFFLINE   AXE316

AXE316

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3495 postów

Osiągnięcia

Wyśmienity

Napisano 05 marzec 2012 - 21:23

Spoko .
Wg mnie miałeś skórę malowaną .
Przygotowałeś ją do malowania pozbawiając jedynie części wykończenia - woskowania (które zapewne miało miejsce ) oraz po części wierzchniej warstwy farby .
Pomalowałeś część ,zapastowałeś (zawoskowałeś ) wróciły do stanu .
Zawsze jakoś mnie nie przekonuje zwrot - skóra licowana .
Anilinowana zgoda .
Ale albo lico jest na tej skórze ,albo już nie odrośnie i niema możliwości jego przyklejenia .
Ale to moja teoria z którą nikt nie musi się wszak zgadzać :)
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#7 OFFLINE   nie_problem

nie_problem

Stary Gumiak

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7247 postów
  • Staż: 3 Lat, 8 m-c i 11 dni

Osiągnięcia

Reputacja: 154
Wyśmienity

Napisano 05 marzec 2012 - 21:30

Potwierdzam.
Magik daann, co ma 7 dan - zrobił te buty tak, że mucha nie siada :)

Przeżyły już weselicho i całkiem sporo wypadów - nic nie straciły ze swego uroku.

Dalej mi je zabierają,
jak Targi się zbliżają
i w gablocie zamykają :(

Dlatego w trampkach muszę chodzić haha :)

patynowane_w_wiezieniu.jpg

Źli ludzie :)

Myślę, że jakość skóry ma tu znaczenie. Im lepsza, tym trwalszy i łatwiej osiągalny efekt.

P.S. 50 metrów dużo cholera, ale może jakieś grupowe zamówienie z czasem zaaranżujemy? Taka skóra to łakomy kąsek dla patyniarzy :)
Szukajmy dalej, może ktoś zechce nam zaoferować mniejszą ilość?

pozdrawiam
SKLEPY ON-LINE:
Najwyższej jakości środki do pielęgnacji i renowacji obuwia oraz skór - BLOG multirenowacja
multirenowacja_baner_forum.png facebook.png instagram.png pinterest.png

Męskie klasyczne obuwie YANKO, patynowanie butów i akcesoria - BLOG patine
patine_baner.png facebook.png instagram.png pinterest.png

Rabaty dla Forumowiczów zależne od stopnia zaangażowania na Forum - wyślij do mnie PW, by uzyskać kod rabatowy.

#8 OFFLINE   AXE316

AXE316

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3495 postów

Osiągnięcia

Wyśmienity

Napisano 05 marzec 2012 - 21:36

I taki bidniusi stałeś na tych targach :(
Głośno było o tym
Dołączona grafika

Się ciesz że spodniami się nie zajmujesz :D

P.s.
Śliczny lakier ;)
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#9 OFFLINE   nie_problem

nie_problem

Stary Gumiak

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7247 postów
  • Staż: 3 Lat, 8 m-c i 11 dni

Osiągnięcia

Reputacja: 154
Wyśmienity

Napisano 05 marzec 2012 - 21:48

hehe :) No pisałem przeca, że w trampkach :)

A w ogóle wtopa, bo tylko różowego lakieru używam :)
SKLEPY ON-LINE:
Najwyższej jakości środki do pielęgnacji i renowacji obuwia oraz skór - BLOG multirenowacja
multirenowacja_baner_forum.png facebook.png instagram.png pinterest.png

Męskie klasyczne obuwie YANKO, patynowanie butów i akcesoria - BLOG patine
patine_baner.png facebook.png instagram.png pinterest.png

Rabaty dla Forumowiczów zależne od stopnia zaangażowania na Forum - wyślij do mnie PW, by uzyskać kod rabatowy.

#10 OFFLINE   aSi

aSi

Niby nie szewc ...

• VIP Shoes
  • PipPip
  • 161 postów

Osiągnięcia

Wyśmienity

Napisano 05 marzec 2012 - 22:46

...ponawiam prośbę Dołączona grafika WSTAW FOTY...(choć by jedną...Dołączona grafika)

Wstawię niedługo. Porobiłem juz zdjęcia ale wyszły nie ostro. A widzę, że byle jakich zdjęć na tym forum się nie wkleja. Więc muszę ponowić próbę.
a

#11 OFFLINE   AXE316

AXE316

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3495 postów

Osiągnięcia

Wyśmienity

Napisano 06 marzec 2012 - 19:22

Wstawię niedługo. Porobiłem juz zdjęcia ale wyszły nie ostro. A widzę, że byle jakich zdjęć na tym forum się nie wkleja. Więc muszę ponowić próbę.
a

E tam - zobacz moje :D
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#12 OFFLINE   aSi

aSi

Niby nie szewc ...

• VIP Shoes
  • PipPip
  • 161 postów

Osiągnięcia

Wyśmienity

Napisano 18 październik 2012 - 22:00

Powoli zbliżam się do rozwiązania problemu. Zakupiłem skórę cielęcą nie malowaną w garbarni Skotan. Wysłałem próbkę skóry do firmy DANBIS s.c. ze Staarogardu Szczecińskiego. Oni są dystrybutorem farb do skóry. Mieli dokonać próby malawania. Niestety, okazało się, że pomalowanie na jasny (odcienie żółci) kolor nie powiodło się. Skóra, którą kupiłem miała swój naturalny kolor po garbowaniu w odcieniu brązu z szarością. Fachowcy z DANBISU stwierdzili, że tą skórę można malować tylko kolorami ciemnymi (brązy). Obiecali, że mi wyślą próbki farb, żeby sam poeksperymentował. Ponieważ na razie mam tylko taką skórę to będą próbował w odcieniach brązu. Ale wykonałem już telefon do garbarni Skotan i czekam kiedy będą barwili skóry na jasno, to dostanę od nich nie malowaną ale w jasnym kolorze - wtedy wrócę do prób z zółcią.
a

#13 OFFLINE   AXE316

AXE316

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3495 postów

Osiągnięcia

Wyśmienity

Napisano 18 październik 2012 - 22:14

Niestety, okazało się, że pomalowanie na jasny (odcienie żółci) kolor nie powiodło się. Skóra, którą kupiłem miała swój naturalny kolor po garbowaniu w odcieniu brązu z szarością.

Tak wyglądają skóry garbowane roślinnie i dogarbowane chromowo - jasne ale z barwieniem kłopot .
Pozostaje Ci jasna wyprawa chromowa :)
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Change Theme!