Skocz do zawartości

Naprawa gumowej otuliny i przetarcia na skórze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Czy ktoś z fachowców jest w stanie doradzić jak się najlepiej zabrać za naprawę takich uszkodzeń? NIe chciałbym zrywać całej otuliny i najlepiej przykleić gumę na to co jest.

Problemem jest również przytarta skóra na czubku drugiego buta. Nie ma w tym dziury ale niestety jest już slaby punkt gdzie woda będzie miała latwą możliwość przedostania się. Na 3 zdjeciu jest mój pomysł jak to widzę ;) czyli przyklejenie łat na czubkach butów. Może ktoś ma pomysł inny? Chciałbym buty oddać do sprawdzonego specjalisty. Z chęcią również dowiem się kto byłby w stanie mój problem rozwiązać. Najlepiej w Warszawie ;)

 

 

a968b1720fdaa645.jpg

 

8256cbde897c45d6.jpg

 

16677b8b79b2c1a9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleić gumę i skleić zadziory na licu skóry i nic więcej.

Ślad zostanie, ale zakładam, że do teatru w tych butach chodzić nie będziesz. 

Naklejanie czegokolwiek na nosek nie ma sensu, bo jest problem z precyzyjnym i estetycznym wpasowaniem nowego elementu przy gumowej opasce buta, a podrywanie opaski i wklejanie pod nią tego nowego elementu to sztuka dla sztuki i może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleić gumę i skleić zadziory na licu skóry i nic więcej.

Ślad zostanie, ale zakładam, że do teatru w tych butach chodzić nie będziesz. 

Naklejanie czegokolwiek na nosek nie ma sensu, bo jest problem z precyzyjnym i estetycznym wpasowaniem nowego elementu przy gumowej opasce buta, a podrywanie opaski i wklejanie pod nią tego nowego elementu to sztuka dla sztuki i może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Dzięki za odpowiedź. Tylko jak skleje gumę to niestety ona do siebie już nie przylega i jest luka. Czym mozna uzupełnić te przestrzeń zeby tam woda się nie dostawała?

Co do noska to musiałaby być najlepiej łata grubości takiej ile guma wychodzi poza skóre. Wtedy estetycznie by było ;) Ale to moja spostrzeżenia i nie wiem czy czasem przy łaczeniach też nie zrobiłoby sie newralgiczne miejsce co do gromadzenia się wody w ekstramalnych warunkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ak skleje gumę to niestety ona do siebie już nie przylega i jest luka.

 

Prawie na pewno nie ma ubytku gumy, więc można ją pociągnąć i sklei się bez żadnej luki. Jeśli jest ubytek gumy (w co wątpię) to można wsztukować fragment nowej i też luki nie będzie.

 

 

 


Co do noska to musiałaby być najlepiej łata grubości takiej ile guma wychodzi poza skóre. Wtedy estetycznie by było

 

Niewielu jest takich majstrów, którzy byliby w stanie zrobić to estetycznie - to nie jest takie proste, jak się wydaje - majstrowanie skalpelem przy butach nie jest mądrą czynnością. Ja bym odmówił, gdyby klient starał się mnie na to namówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.