Skocz do zawartości

Przetarty zamsz na nosku


Rekomendowane odpowiedzi

To wygląda raczej na plamę, a nie na wytarcie, przetarcie. Mylę się? W welurach raczej trudno przetrzeć skórę (chyba, że na wylot) lub otrzeć lico (bo go nie ma) ale tu czegoś takiego nie widzę

A jeśli to plama, to raczej wyprać i przebarwić na ciemniejszy kolor.

 

Robienia lica na welurze bym się nie podjął, choć zdaje się, że Tosa robił to z powodzeniem.

Edytowane przez modina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, otóż szlifowałem na filcu polerskim blaszkę na nosku podeszwy, byłem nie dość skupiony i wyrwało mi buta raniąc zamsz na nosku, myślałem, że to plama, ale nie...Buty raz włożyłem, dlatego ciut się "zgotowałem" :)

Edytowane przez Constantin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem spróbuj wyprać nosek (jakimś silnym szamponem do skór welurowych). Zapewne grozi Ci zaciek, więc prać musisz cały nosek (spróbuj zabezpieczyć resztę cholewki przed zamoczeniem). Być może będziesz musiał prać oba buty, by nie było między nimi różnicy.

Gdyby nie udało się dokładnie tego sprać (zapewne tak będzie), to zabarwij całe buty na ciemniejszy kolor, ale wcześniej staraj się wyprać (bo to jednak plama) ile się da.

 

Zamieszczaj fotki z całego procesu, te są tu zawsze mile widziane.

 

Powodzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, prośba do doświadczonych w podobnych okolicznościach..

" zaczesanie" nic nie dało, myślę nad wylicowaniem całego noska, ale może ktoś ma lepsze rozwiązanie.

Modina dobrze radzi.

Przy okazji pozdrawiam go.

Czubek buta musisz odtłuścić na odtłuszczaczu. But wyczyścić cały polecam Omnidaim saphir. Jest naprawdę dobry. A paletę środków mam naprawde ciekawą. I jest on jden z najlepszych. Koniecznie czyścimy dwa całe buty tak jak na insytrukcji. Tylko jesli na czubku jest tłuszcz to i tak trzeba wpierw odtłuścić. Włąśnie skończyłem buty Ochnika-raczej dla niego produkowane, kozaki powyżej kolan z przepieknego weluru na które w czasie swiąt wylało sie stopione masło. Mam zdjecie kozaków z racji tego,iż naprawdę wysoka jakosć materiału i do tego cała futrówka w środku ze skóry koziej raczej do pełnej wysokosci buta. 

Wpierw odtłuszczałem na stałych-galaretowatych odtłuszczaczach, potem omnidaim i śordek ochnika następnie gumkowałem. Ja używam gumek shoeboysa ale wiem,że saphir ma wyśmienite gumki do zamszu.

Pozdawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wygląda obiecująco.

Bez farbowania się nie obejdzie, ale wyraźnie buty są uratowane.

 

Mogę prosić o fotkę butów od spodu? Bardzo intrygują mnie te blachy :)

 

Tosa, dzięki - również pozdrawiam i życzę obu Kolegom z tego wątku samych sukcesów i powodzenia w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.