Skocz do zawartości

Prasa do formowania skóry wyprawy roślinnej


nieznany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie z czego-jakiego materiału wykonać matrycę i stempel do formowania skóry (kruponu grubości 4-5 mm), wielkość - powierzchnia skóry 42 cm x 42 cm. Szukam pomocy-rady z czego i gdzie można zrobić taką formę do wyciskania w skórze-kruponie.

Dziękuję za pomoc-podpowiedź

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem skórorobem, ale trochę czytałem na ten temat.

Nie jestem pewny, ale chyba nie dość precyzyjnie zadajesz temat.

Formowanie skóry (w domyśle na mokro) wymaga faktycznie jakiejś matrycy, na której tę skórę będziesz formował - w domyśle nadawał jej nowy, przestrzenny kształt.

Natomiast stemple służą raczej nie do formowania, tylko do zdobienia powierzchni skóry, poprzez wygniatanie, uderzenia zdobiącego stempla.

Jeśli myślisz o stworzeniu stempla do jednorazowego wygniatania, zdobienia skóry o powierzchni ponad 1700 cm kwadratowych, to będziesz potrzebował jakiejś fest prasy, może nawet hydraulicznej.

Jeśli zaś myślisz o zaformowaniu jakiejś np. sakwy o wymiarach 42 na 42 cm plus kilka cm na trzeci wymiar, to będziesz musiał wystrugać ją np. z drewna. Skóra to nie to samo co blacha, by ją formować na prasach.

 

Jakieś nowe wiadomości na temat tej starej maszyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem skórorobem, ale trochę czytałem na ten temat.

Nie jestem pewny, ale chyba nie dość precyzyjnie zadajesz temat.

Formowanie skóry (w domyśle na mokro) wymaga faktycznie jakiejś matrycy, na której tę skórę będziesz formował - w domyśle nadawał jej nowy, przestrzenny kształt.

Natomiast stemple służą raczej nie do formowania, tylko do zdobienia powierzchni skóry, poprzez wygniatanie, uderzenia zdobiącego stempla.

Jeśli myślisz o stworzeniu stempla do jednorazowego wygniatania, zdobienia skóry o powierzchni ponad 1700 cm kwadratowych, to będziesz potrzebował jakiejś fest prasy, może nawet hydraulicznej.

Jeśli zaś myślisz o zaformowaniu jakiejś np. sakwy o wymiarach 42 na 42 cm plus kilka cm na trzeci wymiar, to będziesz musiał wystrugać ją np. z drewna. Skóra to nie to samo co blacha, by ją formować na prasach.

 

Jakieś nowe wiadomości na temat tej starej maszyny?

Co do maszyny to na dzisiaj nic więcej nie mam, czekam na informacje z Ahgli.

 

A teraz mam problem z tłoczeniem kruponu, formy które wykonałem nie sprawdziły się do końca, pobarwiły skórę i trudno było zdjąć skórę z formy, a chcę robić coś takiego jak na fotkach. Jasna miała być na gotowo, a ciemna skóra (stara) na próbę, a wyszło jak na fotkach. Kształty poszyć dobre, ale kolor do d,,,y i trwałość formy -jednorazowa. Szukam porad osób bawiących się w formowanie skóry na formach

post-1739-0-16779600-1449521144_thumb.jpg

post-1739-0-91434700-1449521248_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że się źle do tego zabierasz.

Wrzuć do You Tube hasło "wet forming leather". Obejrzyj kilka filmików, myślę, że wiele Ci się rozjaśni.

Jeśli myślisz o wielorazowej formie, to musisz ją wystrugać z drewna i dobrze polakierować.

Siodła motocyklowe formują (chyba) od razu na gotowych wytłoczkach z blachy, dedykowanych do konkretnego modelu motocykla. 

Siodełka rowerowe - widziałem kiedyś taki film z formowania w prasach pod działaniem pary, ale to już przemysłowa produkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.