Skocz do zawartości

Nike Air Max - Wszystko o Air Maxach


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Przydałoby się zrzucić kilka kg, zatem zacząłem biegać. Ale strasznie się nudzę podczas biegu, więc szukając motywacji pomyślałem o systemie Nike+ smile.gif

 

Jakże inaczej biega się, analizując swoje postępy. Przynajmniej tak sobie tłumaczę wink.gif

 

Niewiele się zastanawiając zawitałem do sklepu sportowego w poszukiwaniu butów biegowych Nike+.

Wybór nie był trudny, bo tylko jeden model z tej serii na półce. Zastanawiałem się ze 2 miesiące, bo cena trochę odstraszała, ale w końcu decyzja zapadła. Stało się smile.gif

 

Buty zakupione w sklepie www.e-sportowe.pl

 

Stoją tuż obok, oto one:

 

Nike Air Max+ 2010



386368 400

max2010.jpeg

 

 

mens_nike_air_max_2010_midnight_navy_black_sail_386368-400_1.jpg

 

mens_nike_air_max_2010_midnight_navy_black_sail_386368-400_2.jpg

 

mens_nike_air_max_2010_midnight_navy_black_sail_386368-400_3.jpg

 

źródło fotografii: http://www.sneakerdoctor.com

 



 

Do zestawu pozostaje dokupić jeszcze opaskę Nike Sportband z sensorem:

 

3927_1.jpg

 

3927_3.jpg

 

źródło fotografii: http://www.e-megasport.com

 

Buty Nike Air Max+ 2010 wyposażone są w następujące systemy:

 

 

air_max_logo.jpeg

NIKE AIR MAX - poduszka powietrzna na całej długości podeszwy. Maksymalna ochrona stawów i mięśni, maksymalny komfort i amortyzacja. Część poduszki powietrznej jest widoczna, dzięki częściowo odkrytej podeszwie. Modele Air Max to flagowe produkty NIKE o wyjątkowo atrakcyjnym wyglądzie. W 2006r na rynku zadebiutował model Air Max 360, w którym w ogóle nie użyto pianki, lecz ogromną poduszkę powietrzną. Takie rozwiązanie sprawiło, że amortyzacja w butach NIKE jest jeszcze trwalsza i wydajniejsza.

 

 

air_max_system.jpg

źródło: www.nike.com

 

 

nike_flywire_system.jpg

FLYWIRE - konstrukcja cholewki stworzona w oparciu o wytrzymałe włókna działające na zasadzie lin mostu wiszącego. Takie rozwiązanie pozwoliło na stworzenie wyjątkowo lekkiego, a zarazem wytrzymałego buta, zmniejszając do minimum ilość materiału wykorzystanego na stworzenie cholewki. Technologia zapewnia oparcie stopom dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne.

 

flywire.jpg

źródło: www.nike.com

 

nike_plus.jpg

Nike+

Rewolucyjna linia produktów opracowana wspólnie przez firmę Nike i Apple stworzona dla ludzi, chcących na bieżąco kontrolować swoje postępy treningowe. To rewolucja w zarządzaniu danymi o treningu. Dzięki umieszczonemu w bucie sensorowi mierzona jest prędkość biegu, dystans do określonego celu, spalone kalorie i czas. Wszystkie dane na bieżąco przekazywane są bezprzewodowo do odbiornika połączonego z iPodem i dalej za pomocą słuchawek trafiają do biegacza. Po podłączeniu iPoda do komputera dane dostarczane są na stronę www.nikeplus.com - tam użytkownik może analizować i śledzić swoje postępy treningowe oraz porównywać je z wynikami innych użytkowników z całego świata. Technologia jest stale rozwijana i daje mnóstwo możliwości.

 

Nike+ SportBand

To opcja pozwalająca na czytanie danych i statystyk dotyczących treningu ze specjalnej opaski (podobnej do zegarka) umieszczonej na nadgarstku. Dzięki złączu USB opaskę można podłączyć do komputera w celu transmisji danych do www.nikeplus.com i analizy swoich postępów.

 

Obecnie istnieją 4 możliwości korzystania z technologii Nike+

1) IPod Nano + obuwie Nike z sensorem

2) IPod Touch + obuwie Nike z sensorem

3) IPhone 3GS + obuwie Nike z sensorem

4) Nike+ SportBand + obuwie Nike z sensorem

 

nike_plus.jpg

źródło: www.nike.com

 

W tym wątku będę dzielił się wrażeniami z użytkowania samych butów, jak i nowego dla mnie systemu Nike+

Czy warto? Jak to działa?

 

Na te i inne pytania, odpowiem mam nadzieję za czas jakiś wink.gif

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na razie pierwsze wrażenia amatora po przebiegnięciu w buciorach w sumie ok. 4,3km . Pierwszy dystans 1,7km i drugi 2,57km.

 

Komfort - naprawdę wygodne, co daje się odczuć już podczas przymiarki. W trakcie użytkowania, właściwie nic nie musiało się układać, dopasowywać. Wsiadamy i jedziemy :) Żaden ze mnie biegacz i nigdy nie biegałem w dobrych Asicsach czy Mizuno, ale w porównaniu z Puma Complete Betasso - stawiam zdecydowanie na Nike+ Air Max 2010. But idealnie trzyma się stopy, a system Air Max tłumi wstrząsy i o wiele wydajniej zmniejsza obciążenie stawów niż podeszwa w wyżej wspomnianych Pumach. W zasadzie biegam te same trasy od jakiegoś czasu i po raz pierwszy po przebiegnięciu dystansu czułem, że kolana są w lepszym stanie niż zazwyczaj, co przy mojej wadze (95kg) ma znaczenie :)

 

Elastyczność - biorąc buty ze sklepu, jeden z kolegów wziął je do ręki, pokiwał głową i stwierdził: eeeeeeeeeeee, sztywne. Nie uległem wziąłem. Sztywne czy nie sztywne, jak dla mnie biega się w nich idealnie, a mniejsza elastyczność podeszwy niż w innych modelach jakoś mi ni wadzi.

 

Nike SportBand - opaska z sensorem w zgrabnym opakowaniu wraz z instrukcją w kilku językach. Obsługa intuicyjna - "step by step". Końcówka w łatwy sposób montuje się w opasce i demontuje. Po ściągnięciu i zainstalowaniu oprogramowania (Nike+ Connect Utility) i podłączeniu końcówki pod USB definiujemy podstawowe dane - mile/km, wiek, kg, godzina ... i rejestrujemy się na stronie http://nikerunning.nike.com - Po bieganiu, jednym lub kilku, kilkunastu i podłączeniu SportBand do PC, oprogramowanie automatycznie się uruchamia i łączy z witryną nikerunning przesyłając dane o biegach. Temat samej strony, analizy biegów, tras, programów treningowych to temat na osobny wpis. Na wyświetlaczu Sportband w trakcie biegu, lub po nim możemy wyczytać następujące dane: dystans, tempo, czas, liczbę spalonych kalorii, aktualną godzinę (przełączając opcje bocznym przyciskiem). Przycisk główny służy do rozpoczynania i kończenia biegu (długie, 3-sekundowe przytrzymanie przycisku). Możemy również włączyć pausę w biegu (krótkie pojedyncze użycie przycisku - kolejne użycie wznawia bieg).

 

Podsumowując: na razie z samego obuwia jestem bardzo zadowolony, a cały system, mimo iż prosty - bawi mnie i motywuje do biegania i osiągania kolejnych celów. Przy czym podkreślam - zastosowanie czysto amatorskie. Co by nie oberwało mi się od prawdziwych miłośników biegania :)

 

Tyle na początek.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jakie jest Wasze zdanie na temat Air Max'ów? Podobają się czy nie-e? Mi się wydaje, że to jest taki model, który albo się kocha albo nienawidzi :) Osobiście zaliczam się do tej pierwszej kategorii :] Obecnie podziwiam takie http://distance.pl/nike-air-max-90-32660 mam nadzieję, że niedługo wejdę w ich posiadanie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sentyment do MAXów, choć jakimś wielkim fanem nie jestem. Kupujesz? Jak ja pięknie brudzę takie buty :)

Strzel proszę kilka fotek po tygodniu użytkowania - zobaczymy jakie są czyste :) i napisz coś więcej na ich temat z perspektywy kilku dni eksploatacji.

 

haha

 

Ja chyba szukałbym jednak ciemnych, tańszych i z licowanej skóry najlepiej ;)

http://allegro.pl/nike-air-max-90-premium-333888-005-roz-43-i2051255293.html?source=oo

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam:)

 

Proszę powiedzcie mi bo ja nie bardzo się znam czy te buciki są oryginalne czy fake? Jak na wasze oko to wygląda? :)

 

http://moda.allegro.pl/wyprzedaz-nike-air-max-2010-r-43-i2250869385.html

 

http://allegro.pl/nowe-buty-adidas-la-trainer-originals-44-gratis-i2274351018.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Wiesz czasem trzymając buta w ręku ciężko odróżnić podróbkę od oryginalnego produktu. Nie zawsze, ale i tak bywa :)

Z fotkami ciężko.

 

Natomiast warto się trzymać kilku cennych rad przy zakupach w serwisach aukcyjnych:

 

1. Kupuj od firm, które wystawiają faktury VAT

2. Zerknij na stronę "o mnie" - poważne firmy piszą sporo o sobie, pokazują własne sklepy na ulicy, magazyny ... takim można ufać

3. Komentarze - wiadomo

4. Telefon stacjonarny firmy

5. Mail z w firmowej domenie, a nie onet, interia czy inne globalne domeny

 

Jeden z proponowanych przez Ciebie sprzedawców umieścił sporo informacji na temat konserwacji obuwia (tak czynią zazwyczaj Ci, którzy faktycznie mają do czynienia z poważnym handlem), no ale warto wziąć jeszcze pod uwagę wszystkie wcześniejsze punkty :)

 

Ale to całkiem fajne:

 

ZALECANY SPOSÓB KONSERWACJI OBUWIA:

 

1. zaimpregnuj nowo kupione buty już przed pierwszym włożeniem - impregnacja zapewni Twoim butom należytą ochronę przed wilgocią i brudem. Zaleca się trzykrotną impregnację z przerwami na wyschnięcie każdej z warstw. Czynność taką należy przeprowadzać regularnie a do impregnacji używać tylko profesjonalnych preparatów.

 

2. do pielęgnacji wykorzystuj właściwe dla danego rodzaju skóry środki oraz preparaty - wybieraj odpowiednie przybory i profesjonalne środki dla Twoich butów. Unikniesz w ten sposób zniszczenia skóry wierzchniej, gdyż każdy rodzaj powierzchni wymaga innego środka pielęgnującego.

 

3. do wkładania butów używaj łyżki - uchronisz się w ten sposób przed zniszczeniem elementów składowych cholewki w części tylnej

 

4. obuwie powinno być rozsznurowane podczas jego ubierania i zdejmowania

 

5. noś obuwie dokładnie zasznurowane - unikniesz w ten sposób przetarcia zapiętków. Duże znaczenie ma tutaj odpowiednie dobranie obuwia do tęgości i długości stopy.

 

6. czyszczenie wykonuj przy użyciu wilgotnej miękkiej szmatki lub gąbki - do czyszczenia używaj delikatnych środków czyszczących, które usuwają brud a tym samym nie pozbawiają Twoich butów koloru. Spody ze skór naturalnych należy chronić przed przemoczeniem, a jeśli przemokną, powinny być suszone w temperaturze pokojowej. Gdy wyschną, obrzeże podeszwy oraz obcas zabezpiecza się przy pomocy pasty do obuwia i poleruje. Natomiast zabrudzenia przeciera się zwilżoną tkaniną.

 

7. unikaj przemoczenia obuwia - na ile to możliwe oczywiście. Zwłaszcza sprawa dotyczy obuwia skórzanego. W przemoczonym bucie połączenia klejowe zostają osłabione, skóra odbarwia się , obuwie traci pierwotny wygląd , a materiały z których jest wykonany tracą swoje właściwości.

 

8. odpowiednio susz buty - gdyby się zdarzyło Państwu przemoczenie obuwia , prosimy pamiętać, że suszenie powinno odbywać się w temperaturze pokojowej. Obuwie należy wówczas rozsznurować (jeśli sznurowane oczywiście), zastosować prawidełka oraz wypełnić wnętrze miękkim papierem. Papier zapobiega nie tylko deformowaniu się wierzchu buta, ale również skutecznie wchłania wilgoć z jego wnętrza. Prosimy pamiętać , by do suszenia obuwia nie wykorzystywać suszarek, grzejników czy piecyków. Intensywne suszenie w wysokich temperaturach może doprowadzić do zniszczenia obuwia. Użytkowanie niedostatecznie wysuszonego obuwia powoduje jego przedwczesne zużycie (zwłaszcza wkładek i podszewek).

 

9. nie używaj tych samych butów dzień po dniu -codziennie w trakcie użytkowania skóra - z której zrobione są buty - wchłania ze stóp taką ilość wilgoci, że do jej odparowania potrzebuje ok. 24 godzin. Znacznie wydłuża to okres użytkowania, a obuwie zachowuje estetyczny wygląd.

 

10. pod żadnym pozorem nie można obuwia skórzanego prać w pralkach - intensywne działanie środków chemicznych, wody (w szczególności gorącej) bardzo negatywnie odbija się na wyglądzie, żywotności oraz ogólnym stanie obuwia. Działanie wody i detergentów powoduje także, że kleje i nici tracą swoje właściwości. Zostają osłabione połączenia zarówno szyte jak i klejone (kleje tracą właściwości adhezyjne). W przypadku skór typu nubuk, welur mogą dodatkowo wystąpić znaczne odbarwienia wierzchów.

 

11. używaj dobrych past które nadają kolor - nie nakładaj zbyt grubej warstwy pasty. Lepiej konserwować obuwie częściej mniejszą ilością pasty, dokładnie ją rozprowadzając. Nie nakładaj nowej warstwy pasty na starą.

 

12. nie stosuj past samopołyskowych

 

13. do pielęgnacji obuwia w żadnym razie nie używaj rozpuszczalników (np. aceton, toluen, spirytus)

 

14. w obuwiu bez podszewki, bądź z podszewką naturalnie barwioną może występować farbowanie wnętrza obuwia. Nie jest to wadą produkcyjną lecz cechą skóry i na taką "wadę" nie możesz reklamować butów. Obuwie może farbować również podczas zwiększonej potliwości lub przy przewilgoceniu obuwia.

 

15. pamiętaj także o higienie wewnątrz buta - od czasu do czasu wystaw obuwie na świeże powietrze w celu wietrzenia, a w razie potrzeby wymień wewnętrzną wkładkę. Możesz stosować również odświeżacze do butów, niwelujące nieprzyjemny zapach potu wewnątrz buta.

 

16. używaj obuwia zgodnie z jego przeznaczeniem i odpowiednią porą roku - każdy rodzaj obuwia odpowiada odpowiedniemu przeznaczeniu. Przeznaczenie obuwia ma wpływ na wybór wykorzystanego materiału, konstrukcję, wykonanie i sposób konserwacji obuwia. Przy wyborze obuwia prosimy wziąć pod uwagę, do jakiego celu będziecie Państwo obuwie wykorzystywać.

 

17. dobierz obuwie do tęgości stopy - przy wyborze obuwia należy zwrócić uwagę na to, aby wybrany rodzaj, wielkość i szerokość obuwia dokładnie odpowiadały Państwa potrzebom - długość wewnętrznej wkładki obuwia - rozmiar - powinny być dłuższe niż długość stopy, palce nie powinny w żadnym wypadku dotykać wewnętrznej strony noska obuwia (tzw. luz). Nieodpowiednio dobrany rodzaj obuwia, wielkość, szerokość lub jego kształt nie mogą stać się powodem późniejszej reklamacji.

 

18. po zdjęciu obuwia stosuj prawidła

 

 

Wykorzystany materiał obuwia a jego konserwacja:

 

Podstawowe informacje o wykorzystanych materiałach wraz z prawidłową pielęgnacją i starannym utrzymaniem przedłużą żywotność Państwa obuwia.

 

 

skóra licowa - jest najprostsza w utrzymaniu. Czyszczenie powierzchniowe, wilgotną ściereczką lub szczotką. Należy dokładnie zmyć z wierzchu obuwia i podeszew wszelkie nieczystości i zabrudzenia, a także za pomocą ciepłej wody - starą warstwę pasty do butów. Jest to konieczne, ponieważ nie można nakładać nowej pasty na starą, bądź na niewyczyszczoną powierzchnię. Zacieki z soli usuniesz używając ciepłej wody z niewielkim dodatkiem detergentów. Po oczyszczeniu i wyschnięciu obuwia należy równomiernie nałożyć pastę bezbarwną lub w kolorze skóry. Używaj dobrych past, które zawierają woski naturalne. Stosuj zasadę - masz drogie buty nie oszczędzaj na dobrej paście. W przypadku wierzchów ze skór cielęcych, licowych, anilinowych oraz nappy międlonej wszelkie zabrudzenia należy usuwać gąbką lub szmatką zwilżoną czystą wodą i pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Na oczyszczone obuwie dobrze jest nanieść niewielką ilość pasty lub kremu. Powierzchnię należy przetrzeć lekko zwilżoną tkaniną, a następnie polerować miękką szczotką lub szmatką. Do tego typu skór nie stosuje się past samopołyskowych. Pasty samopołyskowe mają zdecydowanie zły wpływ na skórę - farbują i nabłyszczają skórę, ale jej nie impregnują i w rezultacie powodują jej wysuszenie, pękanie oraz łuszczenie się.

 

 

 

skóry welurowe, nubukowe - Skóry welurowe uzyskuje się przez szlifowanie mizdry a nubuki przez szlifowanie lica skóry. Zabrudzenia powierzchniowe powstałe na tego rodzaju skórach należy czyścić gumową lub najlepiej drucianą szczoteczką szczotkując cholewę . Zabrudzenia usuwa się pod bieżącą wodą lub przeznaczonymi do tego rodzaju skóry preparatami. Surowe skóry ce[beeep]ą się odbarwieniami, dlatego nie można dopuścić do silnego zabrudzenia i całkowitego przemoczenia obuwia. Wszelkie plamy powinno się usuwać delikatnie pocierając miękką tkaniną lub gąbką nasączoną lekkim roztworem mydlanym. Jeśli but jest mocno zabrudzony czyść go miękką gąbeczką nasączoną wodą z solą. Widoczne przetarcia niwelujemy trzymając buty przez kilka minut nad parą gotującej się wody. Tłuste plamy posyp na kilka godzin talkiem, potem dokładnie wyszczotkuj. Dzięki temu pozbędziesz się uporczywego brudu, ale także nadasz zamszowym butom świeży wygląd. W celu ożywienia koloru co pewien czas należy nanieść środek koloryzujący. Konserwując obuwie jesienno-zimowe, stosuje się w areozolu. Renomowane firmy produkujące chemię do obuwia mają w ofercie wiele dobrych preparatów do takiej skóry. Teraz już są dostępne takie pasty w różnych kolorach. Producenci obuwia ostrzegają jednak, że specyfiki nawet te bezbarwne mogą przyciemniać nawet bardzo jasne buty. W przypadku obuwia z nubuku i weluru nie stosuje się kremów.

 

 

 

skóra lakierowana - charakteryzuje się zupełnie gładką i połyskową powierzchnią, której nie impregnujemy - mogłoby to pomniejszyć efekt lakierowania i połysku. Pielęgnujemy ją specjalnym kremem do skóry lakierowanej lub specjalną pastą. Polerujemy miękką, najlepiej flanelową ściereczką. Impregnacja nie jest konieczna - mogłaby pomniejszyć efekt lakierowania i połysku. Pamiętaj: nosząc obuwie lakierowane przy ujemnych temperaturach narażasz je na pękanie.

 

 

 

pozostałe skóry - istnieje cały szereg innych rodzajów skór, które wyznaczają się przede wszystkim kolorowymi efektami i rozmaitością obróbki powierzchni. Charakterystyczną właściwością większości skór jest to, że wraz z ich używaniem „rozwija się" ich wygląd. Skóry przecierane, gdzie oryginalna barwa przetarta jest inną, często kontrastową barwą. Ten kontrastowy kolor wyciera się w trakcie noszenia i w miejscach najbardziej narażonych na otarcia prześwituje oryginalny kolor. Innym wariantem są skóry z mechanicznie naruszonym licem, w miejscu, gdzie lico nowego obuwia jest rozdarte, widać różniący się kolor struktury skóry. W trakcie noszenia lico pęka dalej, w miejscach najbardziej podatnych na uszkodzenia rozchodzi się zupełnie i widać strukturę materiału. Opisane zasadnicze zmiany przebiegają bardzo szybko, pogłębiając się w trakcie użytkowania. Obuwie szybciej „pokrywa się patyną", uzyskując charakterystyczny „zużyty" wygląd. Zmiany te są specjalne, w żadnym przypadku nie chodzi tu o wadę. Tych rodzajów skór nie wolno kremować ani nabłyszczać. Do pielęgnacji należy używać bezbarwnych past i kremów, które powinny zaschnąć na powierzchni obuwia. Impregnacja częściowo ochroni obuwie przed wilgocią i zabrudzeniem, mimo to należy wystrzegać się silnego zabrudzenia obuwia, ponieważ z trudnością usuwa się go z tego typu powierzchni.

 

 

 

tekstylia - używana jest na Iżejsze, często letnie lub domowe obuwie. Obuwie tekstylne należy pielęgnować na sucho szczotkując i używając sprayów czyszczących do tekstyliów, które jednocześnie obuwie impregnują, ożywiają kolory i ograniczają jego zabrudzenie.

 

 

 

materiały syntetyczne - materiały skóropodobne - to materiały wyglądem często przypominające skórę, ale ich właściwości nie osiągają właściwości skóry, np. mają ograniczoną przepuszczalność, powodując w ten sposób większą potliwość stóp. Takie obuwie jest niezwykle łatwe w pielęgnacji. Plastikowe części podeszew obuwia, które są barwione na wierzchu (np. podeszwy poliuretanowe) niezwykle fatwo ulegają mechanicznym uszkodzeniom. Przy tym uszkodzeniu dochodzi do starcia koloru na powierzchni i do prześwitu oryginalnego koloru materiału. Obuwie wykonane z tego typu materiałów należy umyć wilgotną ścierką z dodatkiem detergentu i wytrzeć do sucha.

 

 

 

guma - obuwie umyć wilgotną szmatką z dodatkiem detergentu i wytrzeć do sucha

 

 

 

membrana nieprzepuszczająca wody typu TEX - specjalny materiał zapewniający nieprzepuszczalność wody i przewiewność obuwia (np. najbardziej znany z tych materiałów Gore-Tex, Sympatex). Wykorzystuje się go przede wszystkim przy produkcji obuwia sportowego i turystycznego. Obuwie najpierw wyczyścić z dużych zabrudzeń za pomocą wody i gąbki lub szczoteczki. Po wyschnięciu powierzchnię obuwia zaimpregnować odpowiednim środkiem impregnującym - używać wyłącznie środków zalecanych przez producenta tych membran.

 

 

 

ZALECANY SPOSÓB KONSERWACJI ODZIEŻY ORAZ AKCESORIÓW:

 

Odzież oraz akcesoria należy używać do celów do jakich zostały wyprodukowane. Tylko prawidłowe użytkowanie oraz odpowiednia konserwacja pozwolą zachować odpowiednie właściwości produktów, co zaowocuje ich długim żywotem. Do wszystkich towarów dołączona lub wszyta jest instrukcja jak należy dbać o dany produkt. Informacje do jakich należy się stosować dotyczą sposobów prania, prasowania oraz suszenia ww. produktów.

 

http://allegro.pl/my_page.php?uid=24471964

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokt nie pomoże?:)

 

Jeżeli liczysz na to, że ktoś Ci powie - tak te buty na 100% są oryginalne to nikt Ci nie pomoże raczej.

Jeżeli zastosujesz się do wskazówek zawartych w poście na 99% kupisz oryginalne buty. W przeciwnym razie ryzykujesz :)

 

Decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wiesz czasem trzymając buta w ręku ciężko odróżnić podróbkę od oryginalnego produktu. Nie zawsze, ale i tak bywa :)

Z fotkami ciężko.

 

Natomiast warto się trzymać kilku cennych rad przy zakupach w serwisach aukcyjnych:

 

1. Kupuj od firm, które wystawiają faktury VAT

2. Zerknij na stronę "o mnie" - poważne firmy piszą sporo o sobie, pokazują własne sklepy na ulicy, magazyny ... takim można ufać

3. Komentarze - wiadomo

4. Telefon stacjonarny firmy

5. Mail z w firmowej domenie, a nie onet, interia czy inne globalne domeny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem, bo ... hmmm ... biegałem? haha :) No nieeee :)

Ściemniałem trochę z tym bieganiem, ale starałem się pewne założone minimum osiągnąć :)

 

Nie śmiać mi się tu tylko z wyników :)

Biegam zazwyczaj 3-4 km (z jedną przerwą) ze 2 razy w tygodniu.

 

Zdarzały się długie przerwy, bo z czasem krucho, ale generalnie takich założeń staram się trzymać.

W sumie przebiegłem 168km i jestem z siebie dumny, bo co ze mnie za biegacz haha :)

 

Jeżeli chodzi o buty - jestem z nich bardzo zadowolony. Służą mi praktycznie tylko do biegania i jako totalny amator nie miałem lepszych. Przy mojej wadze świetnie amortyzują i odciążają stawy. Problemów z kolanami brak, a o to mi najbardziej chodziło :)

 

2 print screeny z systemu nike:

 

Ogólnie:

max_total_scories.jpg

 

I mój najdłuższy bieg - słaaaaby jestem, ale zobaczycie za kilka miesięcy :p:)

max_najdluzszy_bieg.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pytanie, czy buty z tych aukcji są "fejkami" ?

Proszę o odpowiedź osób "znających" się. Podobno fejki można poprzez niektóre 'rzeczy' rozpoznać

 

 

http://allegro.pl/nike-air-max-90-premium-eur-40-5-hit-cenowy-i2494167379.html

 

http://allegro.pl/nike-air-max-90-325018-054-varsity-royal-41-26-i2460586593.html

 

http://allegro.pl/nike-air-max-90-black-white-fluorescent-r-41-i2477295213.html

 

http://allegro.pl/nike-air-max-90-white-dk-grey-black-r-41-i2517907269.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nie wiem czym są "Fejki", domyślam się, że obuwie podrobione.

Jeżeli są takie obawy, to proponuję kupować tylko od sprzedawców wiarygodnych, czyli takich u których ewentualnie będzie można dochodzić swoich praw:

 

Dla mnie wiarygodną firmą jest ta, która zawiera na aukcjach:

 

1. Dane Firmy

-Nip, Regon, Nazwa firmy, adres, telefon stacjonarny, adres sklepu na ulicy

 

2. Informację o możliwości otrzymania faktury VAT

 

3. Lokalizację firmy możliwą do osiągnięcia - tzn, nie "INTERNET", nie "USA" ... :)

 

Dopiero później patrzę na komentarze i oceny. Przed zakupem zawsze można się z wiarygodnym sprzedawcą skontaktować i zapytać o źródło z jakiego pochodzi towar. Jak zacznie kręcić to można się zastanawiać.

 

No nie wiem czy pomogłem, ale starałem się :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.