Skocz do zawartości

Czyszczenie, odnowienie, renowacja zamszu i nubuku


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

po ostatnich opadach śniegu niestety stan moich ulubionych butów się mocno pogorszył, chciałem coś temu zaradzić i dlatego proszę was o pomoc i radę.

 

Zamieszczam zdjęcia aby nie było żadnych niedomówień:

 

post-968-0-66726500-1364208609_thumb.jpg

 

post-968-0-51547900-1364208618_thumb.jpg

 

post-968-0-21744900-1364208755_thumb.jpg

 

Jak widać dużo na nich soli (starałem się ją wyczyścić szczotką do zamszu/nubuku) i przebarwień. Zależy mi na ich kolorze dlatego farbowanie na ciemniejszy odpada. Prosiłbym o radę co do specyfików jakie mam kupić i postępowania z nimi (teraz i na pszyszłość aby uniknąć tego co się stało).

 

Najpierw chce usunąć sól, potem przebarwienia (odnowić koolor?) i na koniec zabezpieczyć.

 

Dzięk z góry i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie kolor wygląda na taki pomiędzy szarością, a granatem. Granat może być ciemniejszy, a szary jaśniejszy :)

 

Wobec tego pozostanie kolor bezbarwny, który z oryginalnego pigmentu powinien wydobyć nieco świeżości.

 

Ewentualnie malowanie farbami Saphir Tinture Francaise.

Ale tu należałoby, zmieszać 3 kolory:

 

- Baza niebieska

- Czarny

- Baza Bzezbarwna

 

W stosunku mniej więcej 2:1:2

Nie wiem czy będzie chęć na zabawę i koszty rosną.

 

Można jeszcze w zasadzie zmienić kolor i przemalować na ciemniejszy powyższą farbą - wtedy 1 opakowanie starczy.

 

Gdyby była chęć to o malowaniu zamszu trochę tu:

http://www.wbutach.pl/forum/228-malowanie-zamszu-i-nubuku/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam :)

 

Mój problem jest trochę z innej "beczki". Mianowicie kupiłem buty wykonane z nubuku przez internetowy sklep River Island. Lecz po otrzymaniu butów okazało się z prawy but ma na przodzie ciemne ślady i wygląda to bardzo nie ładnie. Teraz nie wiem czy można to zniwelować. Potrzebuję pomocy.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/9/imgp8324q.jpg/

Edytowane przez matteo1309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - zwrot do sprzedawcy i wymiana na wolne od wad.

Jeżeli nie ma takiej możliwości, można spróbować:

 

1. Czyszczenie - Omnidaim Saphir

2. Renowacja koloru - Renovetine Saphir lub Suede Renovator Tarrago

3. Zabezpieczenie przed wilgocią i zabrudzeniami - Nano Protector Tarrago

 

W stałym użyciu szczoteczka do zamszu i nubuku.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początku chciałbym serdecznie przywitać wszystkich na forum.

Niedawno zakupiłem sobie zamszowe (http://www.newbalanc...?rand=705040652) jednak trochę zbrudziły się na nosku. W internecie przeczytałem, że należy użyć specjalnej pianki do czyszczenia zamszu, kupiłem w najbliższym sklepie ten specyfik (http://www.tinypic.pl/vho9uk1n491i) czego bardzo żałuje, bo choć faktycznie brud znikł to na butach został ciemny ślad po piance (http://www.tinypic.pl/g73kygfb8pan) <_< .

Czy mogę się tego jakoś pozbyć? Wystarczy zwykłe szczotkowanie, wytarcie wilgotną gąbką, czy konieczne są jakieś droższe odplamiacze?

Z góry dziękuje za pomoc :)

Edytowane przez Jools
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Jeżeli wystarczy zwykłe szczotkowanie to zaraz będziesz wiedział - po prostu spróbuj.

Ja ze swojej strony polecałbym Saphir Omnidaim + szczotkowanie właśnie.

Ewentualnie z bardziej ekonomicznych rozwiązań Nubuck Cleaner Tarrago.

 

Przy zamszach i nubukach profilaktycznie warto stosować dobry Protector, np. Nano Protector Tarrago.

Wtedy skóra nie chłonie w takim stopniu ani wilgoci, ani brudu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z moimi butami i mam nadzieję, że będziecie w stanie mi coś doradzić. Otóż ze dwa tygodnie temu kupiłam buty z nubuku, firma McArthur. Kilka dni temu podczas łażenia przy dosyć deszczowej pogodzie, buty nabawiły się błotnych plam. Zauważyłam to po przyjściu do domu (buty zdążyły już całkowicie wyschnąć) i niewiele myśląc, potraktowałam je chusteczką nawilżającą (taką wilgotną, nasączoną jakimś mleczkiem czy kremem), w związku z czym zrobiła się tak jakby oleista plama i tego nie dało się już usunąć. Reszta plam z błota zeszła normalnie dzięki szczotce do nubuku, no ale ta plama się mocno rzuca w oczy.

 

Macie jakieś pomysły? Bardzo będę wdzięczna za pomoc, bo buty są praktycznie nowe. Załączam zdjęcia:

post-1076-0-11963600-1367498610_thumb.jpg

 

post-1076-0-27231200-1367498656_thumb.jpg

 

post-1076-0-60988800-1367498701_thumb.jpg

 

post-1076-0-40935200-1367498751_thumb.jpg

 

post-1076-0-23539700-1367498792_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam i proszę o poradę.

Mój ukochany kotek nasikał wczoraj na moje jeszcze bardziej ukochane zamszowe ciemnobrązowe kozaki, no nie zdążyłam ich jeszcze schować ;( Na cholewce powstały ciemne, pochodzące pod czerń plamy, na szybko potraktowałam je słabym roztworem octu z wodą, mam wrażenie że trochę puściło, ale tylko trochę. Skóra zrobiła się też lekko sztywna, ale naprawdę lekko, blachą się nie stała, ufff.

Czy mam jeszcze szansę uratować buty? Szlag mnie trafia, bo raptem miałam je dwa razy na nogach, a już zniszczone. Zależało mi na czasie publikacj pytania, stąd brak zdjęć, ale jeśli trzeba to je dołączę. Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, wracam ze zdjęciami.

Generalnie problem po kocie umiejscowił się na całej szerokości cholewki, na obszarze około 15 cm od górnej krawędzi z jedną małą ciemną plamą widoczną nieco niżej. Po dokładnym wysuszeniu buta i oględzinach w świetle dnia okazało się, co następuje:

1. przecierka roztworem octu trochę bardziej pomogła niż się wydawało, ale troszku odbarwiła mi fragment skóry - to ta jaśniejsza okolica wokół małej plamy :(

2. na szczęście but ma dłuższe włosie i dzięki temu w zależności od przeczesania można by uznać, że plamiska nie ma, ale ja wiem że jest, mimo tego że kolor tejże plamy jest baaardzo zbliżony do koloru zamszu, więc po raz kolejny można by uznać, że plamiska nie ma, ale ja wiem że jest.

3. zesztywnienie skóry nie jest tragiczne, ubytek miękkości w zaplamionej okolicy oceniam na jakieś 5-10 %, więc tragedii nie robię.

Mam nadzieję, że na zdjęciach widać wyraźnie problematyczny rejon, dodatkowo na zdjęciu nr 2 plama dla większego uroku jawi sie jako białawe połyskujące place.

Dziękuję za oględziny!

post-1104-0-27393300-1368557292_thumb.jpg

post-1104-0-33776600-1368557301_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję zatem:

 

1. Odplamiacz Omnidaim Saphir

2. Szczotkowanie szczotką do zamszu

3. Renovetine Saphir w kolorze lub Suede Renovator Tarrago w kolorze skóry

4. Profilaktycznie można na koniec zaimpregnować przed takimi niespodziankami produktem Nano Protector Tarrago

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ożesz, robi wrażenie! Może się skuszę, ale póki co kota będę zapisywać na kastrację i mam nadzieję, że przestanie podlewać moje buty. Bo przecież nie obsika adidasów, nieeee, on musi na skórę, porządną, drogą, nie bylejaką skórę :D Jego uwielbienie dla skór nie zna granic - podrapał mi ostatnio torebkę ze skóry lakierowanej, ba, wręcz wydrapał mi jej kawałki, zostawił dziury, dołki, słowem - rozpacz. Ale renowacja skór lakierowanych to już inne forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.