Skocz do zawartości

Czyszczenie, odnowienie, renowacja zamszu i nubuku


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej wyczyścić po całości Omnidaim -em. Moc produktu w zasadzie można regulować stopniem rozcieńczenia. Jest bezpieczny dla skór - nie powoduje odbarwień. Optymalnie mieć Omnidaim, szczotkę i blok na dokładkę :) Ale gdybym miał wskazać jedno z 3 to Omnidaim :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, problem z moim butami nie został nadal rozwiazany, po wchłaniającej sie wilgoci widze że w ten który był uplamiony i czyszczony wsiąka wode i ciemnieje w dodatku chyba wytarta została warstwa wierzchnia i kolor jest bardzo blady czy da sie z tym coś zrobić wkrótce wrzuce zdjęcia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że optymalnym zestawem do pielegnacji butów ze skóry z nubuku będzie:

http://multirenowacj...lle-d-or-5.html

i

http://multirenowacj...aille-d-or.html

Nie wiem tylko jak często należy stosować Saphir MDOR Protector Spray i czy można go stosować przemiennie z Tarrego Basic Protector? (nie ma go już w ofercie sklepu multirenowacja ale zostało mi go trochę z poprzednich zakupów)

Edytowane przez Eryczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to zestaw z najwyższej półki do najlepszych jakościowo skór. Polecany w salonach Lobba, C&J, Hermes ...

Co do częstotliwości stosowania, nie ma zasady. To kwestia obserwacji i wyczucia. Kiedy widzisz, że skóra zaczyna mocniej chłonąć wilgoć czas na ponowne zastosowanie impregnatu.

 

Generalnie zaleca się stosowanie produktów z jednej linii, ale Tarrago nie powinno krzywdy tutaj zrobić. Po próbie na małym skrawku nie widzę przeciwwskazań.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź!

Buty pod które zaraz zrobię zakupy to żanda wysoka półka:) To zwykłe Tommy Hilfigery - (do butów zimowych podchodzę nieco po macoszemu) ale przyzwyczaiłem się już do produktów Saphira (używam ich od kilku lat i nigdy mnie nie zawiodły) i nie mam ochoty testować czegoś nowego.

 

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Post pod postem, ale inaczej się nie da.

Mam pytanie - po myciu zamszowych kozaków porobiły się plamy/zacieki. Trudno to uchwycić na zdjęciach. Buty były umyte raz w całości, a później miejscowo, gdzie były mocniejsze plamy i nie puściły za pierwszym razem. W tych właśnie miejscach są plamy. Jak z tym można sobie poradzić? Były myte Omnidaimem, za pierwszym razem w stęzeniu mniej więcej 1:3, a za drugim tak jak podane na opakowaniu, do odplamiania 1:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Spróbuj jeszcze raz po całości.

Jeżeli nadal będą różnice - wykończyć należy Renowatorem do zamszu:

http://multirenowacja.pl/renowator-pasta-do-zamszu-i-nubuku-200ml-saphir-renovetine.html

lub

http://multirenowacja.pl/renovator-250ml-renowator-pasta-do-zamszu-nubuku.html

 

Renowator to w zasadzie normalna pielęgnacja zamszaków. Jak pasta czy krem do licówki :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez fotek ciężko coś konkretnie radzić - tu instrukcja dodawania fotek (podpunkt 6 w pierwszym żółtym dziale:

-Jak dodać fotki do wpisu (dodawanie wielu fotek jednocześnie)?

http://www.wbutach.pl/topic/570-faq-kierunek-poszukiwan-i-odpowiedzi-juz-zawarte/

 

Generalnie zamsz to kilka prostych czynności:

 

- czyszczenie

- szczotkowanie

- renowacja koloru

- profilaktyczna Nano Impregnacja

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie,

być może temat był wcześniej poruszany ale nie mogę znaleźć- czym najlepiej wyczyścić plamy po soli drogowej z UGGów? Czy odplamiacz Omnidaim sobie z nimi poradzi? Próbowałam już kilku środków czyszczących i cały czas zostają ślady, a z nosków botów nie znika taka szorstka "skorupa".

 

Będę bardzo wdzięczna za radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry :)

 

Najskuteczniejsze w walce z solą: Hiver Winter Saphir i De Salter Tarrago. Omnidaim również może być skuteczny, ale dwa pierwsze tworzone są konkretnie z myślą o zaciekach solnych.

Natomiast stopień zniszczeń i ingerencji soli bywa różny. Czasem zmiany bywają nieodwracalne i póki próby się nie podejmie ciężko gwarantować sukces.

 

Najlepszejsze życzenia przy okazji :give_rose:

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję! :)

 

Dotychczas próbowałam je czyścić m.in. szamponem Collonil ale nie przyniosło rezultatów- a wręcz mam wrażenie że buty są jeszcze brudniejsze- jakby sól się rozsmarowała po całości buta. Przecierałam lekko wilgotną szmatką i nic. A który z ww. byś polecił? Ja nie mam zbytnio zaufania do tej gąbki która jest w Tarrago (taka sama jest w tym szamponie którego używałam) i mam wrażenie jest zbyt szorstka dla moich UGGów, więc może ten Saphir byłby wtedy lepszym rozwiązaniem?

Może pomocne byłoby wrzucenie zdjęcia butów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalnie według mnie byłoby zastosować Saphir Hiver Winter i mieć pod ręką zestaw do pielęgnacji / renowacji EMU / UGG:

http://multirenowacj...mpregnacja.html

 

Dzięki niemu potencjalne odbarwienia, których nie dało się usunąć można zniwelować. A jak Hiver sobie poradzi, to odświeżenie koloru i zabezpieczenie butów na pewno i tak się przyda :) Tu foto-przykłady:

http://www.wbutach.p...buty-tego-typu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od jakiegoś czasu nie ubieram moich ulubionych butów ze względu na to co stało się na ich czubkach, otóż najbardziej widoczne jest to na lewym bucie, po prostu zamsz jest starty a powierzchnia ta świeci się jak skóra, moje pytanie to jak to zamaskować bądź co zrobić aby naprawić tą usterkę! Baaardzo liczę na odpowiedź, ze względu na to że jak już pisałem wcześniej są to moje ulubione buty

forumpr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotkowanie szczotką do zamszu i nubuku powinno załatwić sprawę :)

A jeśli coś by jeszcze było nie tak,to Omnidaim, żeby wyczyścić i Renovator koloru, żeby kolor odzyskał głębię. A do impregnacji jakiś Nano protector.

I generalnie trzeba pamiętać o systematycznym szczotkowaniu, bo bez tego sytuacja będzie się powtarzać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.