Skocz do zawartości

Buty na Mikołaja dla mojego Smerfa


Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z "okazji", że mój mały brzdąc wyrasta z kapciuchów postanowiłem ..... zrobić nowe kapcie na mikołajki dla mojej Crólewny.

Znalazłem resztki błyszczącej wiśniowej skórki (mogła by być cieńsza), odpowiednie kopytko i do dzieła.

IMAG0588.jpg

model podstawowy

IMAG0589.jpg

i gotowa forma (mam nadzieję, że kolor, żyrafa i beżowe szycie przypadną małej gwieździe do gustu)

IMAG0590.jpg

 

mam nadzieję, że w ciągu tygodnia powstaną kapcie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podglądam może i mnie czymś zainspirujesz i zrobie cos dla mojego juniora Właśnie można by pomyśleć nad jakąs wypożyczalnią kopyt tak miedzy sobą ,dzieci rosną zmieniaja rozmiary kilka par dziećiecych mam jak by ktoś zainteresowany poczta niedroga możemy sie wymieniać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo, dobry pomysł. Jeżeli będziecie ZA, to proponuję osobny wątek, np. "Baza forumowych kopyt", gdzie umieszczalibyście fotki z wymiarami i rozmiarami. Wtedy w razie potrzeby swobodnie moglibyście szybko sprawdzić, kto co ma i uderzać już bezpośrednio.

Ma to sens? Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HHHmmm myśle że że każdy z nas to gentleman możemy sobie zaufać  wprowadzic jakieś jasne zasady przesyłke pokrywa wypożyczający po prostu przy odesłaniu nawet w paczke wkłada pieniądze to niewielka przeciez kwota ewentualnie cos koledze na górke za fatyge czas ustalamy miedzy soba kopyta raczej sie nie psuja przeciez sami wiemy że niekiedy zalegaja mieśiącami na pólkach ale sprzedawać nie chcemy nigdy nie wiadomo kiedy sie przydadzą A  moga sie komuś przydać ja uważam że ryzyko nie wielkie a sami wiemy jakie sa problemy i koszty z nowymi sprawa do obgadania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super pomysł, ja tez jestem za :) własnie czasem co poniektóre te kopyta leżą i się nie przydają właścicielowi, a można by pożyczyć komuś i zobaczyć efekty tutaj... super, ja w to wchodzę! można by porobić zdjęcia i wpisać wymiary i będzie cacy. jak się ogarne z moją nową pracownią, to się dołącze :)

Edytowane przez veer-singh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zatem pierwszych chętnych o zrobienie fotek i zamieszczanie ich wraz z opisem oraz wymiarami w osobnym wątku.

Pierwsza osoba tworzy wątek o nazwie "Forumowa baza kopyt" i możecie się dzielić. Proponuję udostępniać kopyta ludziom ze stażem forumowym i reputacją. W ten sposób minimalizujecie ryzyko, choć oczywiście wszystko zależy od Was samych.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo, dobry pomysł. Jeżeli będziecie ZA, to proponuję osobny wątek, np. "Baza forumowych kopyt", gdzie umieszczalibyście fotki z wymiarami i rozmiarami. Wtedy w razie potrzeby swobodnie moglibyście szybko sprawdzić, kto co ma i uderzać już bezpośrednio.

Ma to sens? Co myślicie?

Ma to duży sen , powinno to już działać  na stronie admin masz dobry pomysł

 działaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zainicjonowałem postaram śie do konca tyg choćiaż te dziećięce kopytka wstawić nie są to supermodne kopyta ale porządne niemieckie z podbitą blachą podejrzewam że mam ich od pierwszych kroków naszych skarbów przynajmniej do 1 komuni Admin gdzie można wstawić bo ja za bardzo nie kumaty w robieniu stron na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makowiec pytałeś o kopyto 18 cm, czy te 18 cm to już z naddatkiem 5-8 mm czy sama stopa? Jakie obwody w palcach i przez piętę? 18 i 18.5 mam.

 

A z uwagi na zbliżające się mikołajki zagęściły się prace związane z przygotowaniem butów dla Jej wysokości ...

IMAG0611.jpg

Edytowane przez Bananetti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopa 18/18.5 cm długa, obwód w palcach 17.5 cm, przez piętę 25.5 cm

Buty - kapciuch z jak najbardziej otwartymi noskami. Co do kopyta kopyta to jeśli potrzebujesz kopyta dla stopy z naddatkiem o długości 18,5 cm (ściółka odpowiednio ok 4-5 mm krótsza) i ww obwodach to moje kopyto będzie r. 17. Jest to kopyto trzewikowe (optycznie podobne do tego wyżej z pierwszego posta) więc jeśli masz ochotę sprawić półbuty to będą kiepsko leżały pod kostką.

Jeśli stopa ma natomiast 18.5 to potrzebne będzie większe, którego w tym momencie mam problem z namierzeniem.

Edytowane przez Bananetti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By podsumować, buty na nodze wyglądają co najmniej tak dobrze jak na zdjęciu. Cholewka leży dobrze, mama zarządziła, że do eksploatacji wejdą dopiero na święta co spotkało się z dezaprobatą użytkowniczki.

Na spód użyłem vibramu new flex 6 mm i do tak małych butów uważam że najlepszy byłby 4 mm wtedy jeszcze lepiej "pracowała" by podeszwa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.