Skocz do zawartości

Obuwie medyczne, profilaktyczne, specjalistyczne, robocze ...


Rekomendowane odpowiedzi

Firma ABAT, Mszana Dolna, Małopolska,

produkują obuwie na miarę dla stóp zdeformowanych, niestandardowych itp... głównie ze skór bydlęcych w niskich cenach.

Nie są to buty stylizowane wg najnowszych trendów, ale niejednokrotnie "ratujące życie" osobom ze schorzeniami stóp.

POLECAM ! :)

 

http://www.obuwie-abat.pl/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem pytać, co to ma wspólnego z obuwiem szytym na miarę, ale czytam właśnie :)

 

Chcielibyśmy zaprezentować Państwu ofertę naszej firmy, która zajmuje się głównie produkcją obuwia zdrowotnego w oparciu o surowce naturalne.

Produkujemy obuwie medyczne, profilaktyczne, specjalistyczne, robocze, na spodach profilowanych NATURFORM+, które to spody przeszły badania zgodności z polską normą, przeprowadzone przez Centralne Laboratorium Przemysłu Obuwniczego w Krakowie.

Nasze obuwie jest przeznaczone w szczególności dla osób, które są narażone na skutki długotrwałego obciążania kończyn dolnych, spowodowane np.: „stojącą” pracą. Nieodpowiednio dobrane obuwie, w tego rodzaju zawodach często wiąże się z chorobami kończyn dolnych (np.: żylaki, haluksy).

Jako producent obuwia tego typu, największy nacisk kładziemy na wygodę i wytrzymałość naszych produktów.

Nabywcami naszego obuwia są szpitale, lecznice, sanatoria, ale również hurtownie i klienci detaliczni.

Ponadto, w naszej ofercie znajdą Państwo również obuwie przejściowe, letnie oraz pantofle.

Dodatkowo świadczymy usługi szycia obuwia na miarę, poprzez nadkładanie warstw i odpowiednie formowanie kopyt. Coraz częściej spotykamy osoby, którym ciężko dobrać obuwie, z powodu różnorakich deformacji stóp. Wychodząc im na przeciw, w miarę naszych możliwości produkcyjnych, dążymy do tego aby zaspokoić potrzeby także klientów z niestandardowymi stopami.

Jeśli będą Państwo zainteresowani naszymi wyrobami, prosimy o kontakt.

 

http://www.obuwie-abat.pl/

 

hmmm ... wątek w zasadzie powstał z myślą o nieco innym obuwiu, ale zastanawiam się właśnie czy nie wydzielić osobnego dla tego typu obuwia.

Co myślicie o osobnym wątku, pt. "Obuwie medyczne, profilaktyczne, specjalistyczne, robocze ... "?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek wydzielono, a teraz chcemy nieco się nauczyć :)

 

To ja na początek mam prośbę o definicje i różniece.

 

Czym w zasadzie jest:

 

Obuwie medyczne -

Obuwie profilaktyczne -

Obuwie robocze -

Obuwie specjalistyczne -

 

... bo przeróżnie mi się kojarzy, a nie zgłupiałem nieco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie. Pozwoliłem sobie na mały wtręcik pobudzony pobudzony poranną kawą.

Tak poważnie to widzę, że producenci chwalą się certyfikatem i CE. Jednocześnie po stawce VAT widzę, że buty medyczne nie są wyrobem medycznym. Podejrzewam, że spełniają zatem jakąś normę określającą wyrób ochrony osobistej, odzieży roboczej BHP etc.

 

To co mogę od siebie powiedzieć, że dla mnie obuwie medyczne, specjalne i robocze to specyficzne buty tzw. BHP. Przekonywanie, że but jest bardziej przyjazny fizjonomicznie dla stopy od innego typu trochę do mnie nie trafiają bo moja filozofia buta zakłada, że but nie powinien szkodzić więc być przyjazny nawet przy długim w ciągu dnia używaniu jego.

 

Co do obuwia zdrowotnego, profilaktycznego i komfortowego - traktuję te nazwy niemal identycznie. Kryteria, które wg mnie te buty powinny spełniać wyglądają następująco:

  • materiał dobrej jakości materiały (ja jestem zwolennikiem skór bydlęcych, cielęcych),
  • odpowiednia konstrukcja (zapiętka, łączenia cholewek ze szwami ograniczającymi ryzyko obtarć, kształt buta a zwłaszcza noska)
  • odpowiednio skontrowana podeszwa zginająca się i pracująca gdzie trzeba oraz posiadająca odciążenie pięty

Przy obuwiu profilaktycznym zdrowotnym odrębną kwestią są buty dla diabetyków (zły but może doprowadzić do kalectwa) i reumatyków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Sprecyzuj może kwestię, a łatwiej będzie ustosunkować się osobom, które ewentualnie będą w temacie.

Chcesz takie obuwie kupić, zlecić uszycie, naprawić ... może jakieś przykłady, obrazki ... ?

 

Jeżeli kupić to jaki jest zakładany budżet?

Czy takie buty powinny spełniać jakieś określone warunki?

 

Im więcej danych tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obuwie chcę kupić gotowe

 

już w innym temacie jeden z obecnych również pokazywał sklep z którego i ja korzystam

 

również jestem pilarzem/drwalem i ,, skoczkiem drzewnym '' ,

 

obuwie potrzebuję do pracy pilarką oraz do innych prac ,

 

w ciepłe i zimne pogody

 

budżet zakładam na 1000zł +

 

http://drzewnyekspert.pl/index.php?route=product/product&path=50_37&product_id=261

 

to jest to obuwie o które pytam , możecie mi wyjaśnić czy skóra i wkładka z goretexu się nie wykluczają [ bo jak ma oddychać stopa w bucie z wkładką jeśli ta pancerna skóra wszystko tłumi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra i membrana (tym jest goretex) w żadnym razie się nie wyklucza. Goretex lub inne rozwiązanie jest to taka jakby siateczka "naklejona" czy wprasowana między wierzchem cholewek a międzypodszewką czy podszewką. Sam temat membran był gdzieś na forum poruszany jedne są wklejane inne to taki jaka jakby skarpeta ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Szukałam obuwia medycznego dla stomatologa i protetyka. Znalazłam nie tylko wygodne, ale i bardzo oryginalne z wyglądu obuwie Dr. Cichobieg Dr Ząbek: https://www.domenasportowa.pl/pol_m_Rekreacja_Rehabilitacja-_Obuwie-medyczne-1820.html

Wyprofilowany kształt pod stopą zapewnia wygodę chodzenia a oryginalny wygląd przyjemność patrzenia.

pol_pm_Obuwie-medyczne-Dr-Cichobieg-Dr-Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Mam taki problem że palce u stóp zawijają mi się trochą pod spód i przez to przy długich dystansach przy spacerowaniu robią mi się bolesne odciski. Buty noszę tylko sportowe ale niewiele dają. Czy jest jakiś model, który byłby dobry na te dolegliwość czy muszę iść do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.